Вадим Симонов про специфіку сучасної пластичної хірургії
Найпопулярніші методи корегування фігури.

Чим ближче до літа, тим частіше ми замислюємося про недосконалості власної фігури. В березні спортзали продають найбільшу кількість клубних карт, а з прилавків змітають кулінарні книги для тих, хто худне. Але чи можна зламати систему і отримати плоский живіт без дефіциту калорій і безжального кардіо? Вадим Симонов, пластичний хірург центру Grace і володар ордена «Лицар Вітчизни» за внесок в розвиток вітчизняної пластичної хірургії, допоможе розібратися, чи існує короткий шлях до ідеальної фігури.

Вадиме Федоровичу, коли пацієнти говорять про корекцію фігури, які операції вони найчастіше мають на увазі у межах цього поняття?

Найчастіше це ліпосакція або абдомінопластика. Причому ці операції популярні не тільки у нас, але й у всьому світі, займаючи першу і четверту сходинки в топ-10.

Чи можемо ми пов’язати подібну статистику із небажанням людей займатися спортом?

Якраз навпаки. За останні років десять люди значно більше уваги стали приділяти своєму зовнішньому вигляду, особливо фігурі. Не ходити в спорт зал стало практично моветоном. І тепер уявіть собі, що ви харчуєтеся виключно за призначеним дієтологом меню, витрачаєте гроші і час на персонального тренера, а «вушка» на стегнах так і не зникають. І виходить, що стільки зусиль витрачено, а результат не виправдовує очікувань. Ось в такій ситуації і звертаються до пластичних хірургів.

Тобто просто прийти до клініки  і «відкачати» весь жир, аби за один раз стати стрункою, не вийде?

Ліпосакція дійсно забезпечує прекрасний результат, але з її допомогою не можна худнути. Ідеальний клієнт для ліпосакції — людина, максимально наближена до своєї ідеальної ваги, але у якої є об’єктивно проблемні зони, яких він бажає позбутися. Наприклад, низ живота, внутрішня або зовнішня сторона стегон, боки.

Чому так важливо робити операцію саме тоді, коли вага близька до ідеальної?

Будь-які коливання у вазі (більше 5% від загальної маси тіла) негативно позначаються на результаті операції. Якщо зробити абдомінопластику, а потім схуднути на десять кілограмів, то, швидше за все, її потрібно буде робити повторно. Ще під час першої консультації я розповідаю пацієнтам, що для збереження результату операції необхідно стежити за своїм харчуванням, регулярно займатися спортом і в цілому вести здоровий спосіб життя.

Крім ЗСЖ, чи є ще якісь особливі післяопераційні рекомендації?

Якщо ми говоримо про відновлення, то, безумовно, в цей період часу необхідно буде зіткнутися з деякими обмеженнями. Наприклад, після ліпосакції пацієнт кілька тижнів носить компресійну білизну для того, щоб шкіра підтяглася, а не обвисла в тих місцях, де була усунена жирова тканина. Якщо говорити про абдомінопластику, тут варто запастися терпінням і дбайливим ставленням до себе, оскільки період реабілітації тривалий, а фінальний результат можна оцінювати лише через 6 місяців.

Який найскладніший період під час відновлення?

Перший день. Саме тому у нас в центрі обов’язковий стаціонар на перші 24 години, а іноді й на 48 годин, де клієнт знаходиться під постійним наглядом як медперсоналу, так і чергового хірурга.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: