Як запевнити оточуючих, що знаєшся на винах, коли насправді — ні?
Підказки від Анни-Євгенії Янченко, сомельє, блогера та винного євангеліста.

Засновниця проекту WildWildYeast та YouTube-каналу Wine BigData ділиться з JS лайфхаками для починаючих шанувальників вина. 

Розповідаю реальну історію, що трапилась цього жовтня в Барселоні. Ми зустрілись зі знайомим. А він — чудовий інженер (конструює сучасні  потяги на кшталт наших Інтерсіті) та прекрасна людина, але взагалі не знається на винах. А його улюблене вино — Піно Гріджіо з Італії! І це не жарт. ВЗАГАЛІ.

Анна-Євгенія Янченко

Ну, ви розумієте… Якщо ні, розповім: є декілька талановитих способів продемонструвати, що ви нічого не знаєте про вино. Сказати, що ваше улюблене вино — Піно Гріджіо (або «оте у блакитній пляшці») — один з най-найпростіших.

Так от, мій знайомий взагалі не знається на винах, а ми з ним вечеряємо у ресторані з пляшкою доброї червоної Ріохи, яку я власноруч привезла з виноробні. Й раптом він каже: «Знаєш, це чудове вино, але замолоде, йому б ще декілька років». Я з ним погоджуюсь — пляшка 2016 року, тож можна було б ще почекати, адже це Ріоха, вона потребує часу, аби продемонструвати свою красу. А потім раптом думаю: «А як він здогадався?». За декілька хвилин Сем додає щось про чудові відтінки ванілі й про те, що вино витримували у діжках, а діжки були, мабуть, з американського дубу. Я спочатку йому піддакую (ну, звісно ж, Ріоха червона витримувалася в діжках), але раптом знову згадую, що Сем нічогісінько не знає про вина.

Тобто він просто НЕ МОЖЕ знати ані про вік вина, ані про те, що витримка в «американському» дубі може додавати вину ноти ванілі. Хм, думаю, що сталося з тобою, друже?  Ще через декілька хвилин він каже: «Вино, звісно, чудове, але малолактика в ньому ще, здається, не завершилася!»

І тут я починаю реготати вголос, бо це ж нісенітниця! Я так реготала, що Сем почав мене заспокоювати. А потім виявилось, що оце усе він прочитав у перуанському журналі в літаку. Там була стаття про те, як вразити  сомельє знаннями про вино! Більше того, там було вказано конкретні фрази, які треба сказати!

З тієї статті я обрала 5 магічних фраз, які дійсно працюють. Якщо ви скажете їх, оточуючі вважатимуть вас винним знавцем.

“Хмммм, у цього вина пречудовий ніс!”

Цю фразу бажано казати із задоволенням, а ще краще, якщо ви при цьому встромите ніс у келих. Формально ви відзначаєте, що вам подобається аромат вина, але як професійно це виглядає!

“Аромат був кращим за смак”

Загалом це звичайна фраза, яка використовується, якщо аромат вина обіцяв вам більше, ніж ви виявили у смаку, але форма мовлення  суто професійний жаргон.

“Зверніть увагу, як вино еволюціонує у келиху”

Вино — жива субстанція, яка через кисень змінюється кожну мить, тож смак вина також змінюється. Бути першим, хто це помітить, завжди приємно.

“Зверніть увагу, як вино висловлює теруар!”

Магічна фраза! Річ у тому, що й самі сомельє часто-густо кажуть це, коли слів бракує! Ця фраза неодмінно спрацює — варто лише впевнитися, що це вино дійсно теруарне. Як? Подивіться на етикетку: якщо там вказано виноградник чи територію, на якій ріс виноград, то сміливо висловлюйтесь. Якщо ні — краще промовчати. Розумієте, якщо ви назвете звичайне австралійське вино “теруарним” — реготатимуть усі.

 

“Які чудові відтінки ванілі — вино витримували у діжках з американського дубу”

Цю фразу варто використовувати, якщо вино червоне (вища ймовірність влучити у ціль) та якщо воно було витримано у дубі. Тобто, якщо воно бодай не з найдешевших.

І нарешті ТОП:

“Знаєш, це чудове вино, але замолоде, йому б ще декілька років”

Коронна фраза для будь-якого червоного вина, молодшого за 10-річний вік та дорожчого 15 баксів. В такому випадку мало хто наважиться вам заперечити!

Ці фрази справили враження на мене. Так само вони, скоріш за все, вразять інших, але тут важливий наступний момент. Одразу після того, як ви скажете фразу, ви маєте перевести розмову на щось інше, аби не дати розвинути “винне” питання. Бо якщо це станеться, ситуація може стати непередбачуваною.

На цьому місці пропоную усім налити вина у келихи та подякувати невідомим перуанським журналістам за таку корисну статтю. Cheers!

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: