Що там у ЛА, Нью-Йорку та Парижі? Розповідають Макс Барських, Анна Вергельська та інші герої JS
Запаслися продуктами та якісною літературою.

Карантинний режим, як відомо, охопив увесь світ. Герої JS продовжують ділитися власним досвідом реалій життя в ізоляції із різних куточків планети. 

Макс Барських про Лос-Анджелес

 

По завершенню першої частини світового туру Nezemnaya 2020, за кілька днів до оголошення карантину, Макс Барських встиг повернутися до Лос-Анджелеса. Як відомо, співак вже кілька років живе між двома країнами – США та Україною.

«Що там закуповують під час апокаліпсису?» — артист іронічно написав під однією із фото у своєму Instagram.

Насправді, я ніколи не бачив вулиці Лос-Анджелеса настільки спорожнілими.

Хай там що, варто знаходити переваги у межах ситуації, що склалася. Наразі увесь світ на мить зупинився, у нас з’явився час подумати про себе, про своє життя та цінності, про фізичне та духовне здоров’я. Усе непотрібне відходить, а планета має змогу відпочити від пагубного впливу людства.

Аби не піддаватися загальній паніці, раджу мінімізувати доступ до соціальних мереж та новин. Як варіант зануритися у читання якісної літератури. Серед моїх фаворитів «Підсвідомість може все», авторства Джона Кехо, «Магніт щастя» Ендрю Метьюза або «Внутрішня інженерія» від Садхгуру.

Анна Вергельська про Нью-Йорк

 

Наразі Анна Вергельська вже дісталася до України, чи не останнім рейсом із Нью-Йорка. Загалом власниця L’Officiel Austria живе на два міста, Київ та Відень.

Анна Вергельська, власниця видання L’Officiel Austria

Мало хто переймався проблемою нового захворювання, коли воно було лише десь там, у далекому Китаї. Мало хто був обережним із самого початку. Маю сказати, що я ще наприкінці січня скуповувалася у віденських супермаркетах і просила рідних сидіти вдома. Проте, з робочою метою встигла злітати до Нью-Йорка, де й познайомилася з пандемією поближче.

Коли я дізналася про коронавірус, то одразу пішла до магазину і придбала купу продуктів.

Люди думали, що я з'їхала з глузду, коли просила їх запастися усім необхідним.

Згодом я закликала своїх рідних і знайомих залишатися вдома, бабусю навіть навчила користуватися месенджерами. На жаль, дехто проігнорував моє прохання і вирушив у подорож. Друзі й мене звали до Куршевеля, але я відмовилась. Тепер точно розумію, що недарма: майже всі, хто поїхали туди, захворіли.

Місяць тому я все ж полетіла за кордон, але з робочою метою. Там, у Нью-Йорку, я спостерігала неймовірну картину: всі магазини і ресторани відкриті, люди ходять на вистави, відвідують концерти і взагалі не переймаються. Словом, життя вирувало. Мені навіть вдалося піти на хокей. Тоді я відчувала цілковите щастя, як і всі вболівальники під час змагання.

Я повірила, що пандемія нас не торкнеться, але… Не так сталося, як гадалося.

У мене був список місць, які я планувала відвідати у Нью-Йорку. Наприклад, я хотіла піти до Ralph Lauren кафе, де продають мій улюблений чай матча. Я встигла побувати на відкритті нового торгівельного центру, у найвідомішій бургерній на Мангеттені, ресторані Mari Vanna й бутику Tiffany.

 

Буквально через лічені дні по телевізору оголосили про небезпечну ситуацію. Тоді я почала помічати, наскільки зменшилась кількість людей на вулицях і в громадських місцях, а людей з азіатською зовнішністю інші взагалі обходили стороною. В аптеках розбивали вікна і займалися мародерством, але поліція швидко реагувала та приїжджала на виклик. З кожним днем влада посилювала обмежувальні заходи.

Жителі Нью-Йорка плакали через безвихідь, дивлячись на Центральний парк, адже для такого ритмічного міста все це було справжнім потрясінням.

Мені було прикро усвідомлювати, що я в цьому місті зовсім одна і, що гірше,  не можу полетіти до Австрії. Події розвивалися дуже стрімко. Останні чотири дні я майже не спала, щоб встигати стежити за всіма новинами. Добре хоч готель Baccarat, у якому я жила, на той момент ще не закрили.

 

14 березня я пішла на свою останню нью-йоркську вечерю у мішленівський ресторан Jan-Georges — єдиний, який працював за цих обставин.

Тоді я ще не знала, що робитиму і як доберуся на батьківщину.

Але мені пощастило, і вже 16 числа я вирушила до місцевого аеропорту в масці й рукавичках. Я полетіла до Києва останнім рейсом і можу сказати, що повернутися додому після такої виснажливої пригоди — велике щастя!

Дар’я Гуаран про Париж

 

Наразі стилістка Дар’я Гуаран проживає в Парижі, тож має змогу особисто спостерігати за ситуацією у французській столиці.

Париж вмить опустів. Тріумфальна арка — площа Етуаль, те саме місце, що вселяє жах усім водіям, які не мають паризького генотипу. Проїхати по колу та залишитися живим — тест для всіх, хто чваниться своїм «парижанством». Ось уже понад тиждень площа пустує, не враховуючи машин поліцейських, що стежать за дотриманням порядку карантину.

Усе розпочалося, як відомо, майже 2 тижні тому.

Лікарні у Парижі, як і у більшості міст світу, були не готовими до пандемії.

На знімку — лікарня Тенон, куди 21 лютого був госпіталізований один із перших хворих, який заразив 4-х лікарів. Тоді ніхто й не міг припустити, що людина, яка не повернулася із зони ризику, може бути зараженою. Це стало першим сигналом тривоги про неготовність французької лікарняної системи до боротьби з епідемією.

Сьогодні все інакше: щоби увійти в лікарню на прийом до будь-якого фахівця, потрібно пройти через охоронців та заповнити анкету про відсутність симптомів. Коридори пустують: хворі не залишають палат, а візити заборонені.

До речі, днями група французьких медиків подала позов на першого міністра Франції.

Його звинувачують у недбалому ставленні до ситуації та навмисному неприйнятті заходів, які призвели до кризи французьких лікарень перед лицем вірусу.

Буквально учора в Парижі оголосили надзвичайний стан на 2 місяці. Тепер виходити з дому можна тільки в радіусі 1км. Штраф зріс до € 1500 при повторному порушенні. На сьогоднішній день Париж і передмістя вважаються одними з найбільш постраждалих районів Франції.

Карантинним насторєм, що панує в Європі, діляться й доньки Мауріціо Аскеро.

Асія Аура Аскеро про Амстердам

 

Асія Аура Аскеро, стедентка

Я навчаюся у одному із університетів Амстердама. Після оголошення карантину учбові заклади закрили, а більшість студентів роз’їхалися по рідних містах. Я, зі свого боку, відразу поїхала до мами у Брюссель, де і планую провести більшість часу під час карантину. Подейкують, навчання в університеті відновлять у червні, тож повертатися до Амстердама раніше потреби немає. Проте я так скучила за своєю затишною квартиркою, що, ймовірно, за кілька тижнів все ж поїду.

Варто зазначити, що навчання у школах та університетах проходить дистанційно.

У цьому академічному році мені не потрібно здавати екзамени, а от мої приятелі з інших курсів таки здаватимуть іспити онлайн.

Чим я зараз займаюся? Багато часу навчаюся, читаю різноманітну літературу, дивлюся розважальні шоу та готую. Зрідка виходжу до супермаркету.

Загалом, усе це досить незвично, за вікном неймовірна весна, а ми з друзями зустрічаємося у відеочатах.

Актуальною залишається і відсутність можливостей підробітку для студентів, на яку багато хто із нас розраховував, аби заощадити до літніх канікул.

Паулін Ізабель Аскеро про Париж

 

Паулін Ізабель Аскеро, директорка Salvatore Ferragamo у паризькому універмазі Le Bon Marche

Наразі Париж виглядає ніби місто-привид. На вулицях ані людей, ані машин, усі магазини, ресторани, бари та кав’ярні зачинені.

Із переваг: за зачиненими вітринами вишуканих магазинів та просторими терасами ресторанів можна нарешті розгледіти архітектуру Парижа, вона неймовірна.

Із неабияким смутком спостерігаю за ситуацією, що склалася і уявляю як ми цінуватимемо буденність, коли усе повернеться до звичного ритму.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: