
KOLA
Нещодавно KOLA випустила пісню «Літачок» — про час, що летить зі швидкістю винищувача. У межах прем’єри треку спеціально для JetSetter.ua співачка поспілкувалася з льотчиком Вадимом Ворошиловим із позивним Karaya, майором Повітряних сил ЗСУ.
Минулого року Вадима удостоїли звання Героя України за блискавично проведену військову операцію. Він збив 2 крилаті ракети та 5 ворожих БПЛА. І попри пошкоджений літак зміг відвести його від населеного пункту та катапультуватися. Вадим, будучи прихильником творчості KOLA, поділився своїми думками про важливість правильного використання часу та кількома цікавими фактами роботи пілота винищувача.
Karaya
Кожен ваш політ — це небезпека. Що допомагає впоратися з хвилюванням?
Звісно, перед кожним вильотом є невеликі хвилювання, але вони присутні лише до моменту запуску двигунів, далі льотчик повністю зосереджений, адже всі думки й емоції сконцентровані на якості виконання бойового завдання. Тому допомагає саморегулювання. Загалом льотчики — досить таки холоднокровні, зважені та спокійні люди.
Чи були моменти в житті, на які ви вчасно не виділили час або відкладали на пізніше, а потім шкодували?
Авжеж були. І це досить такі банальні речі. Наприклад, до початку повномасштабного вторгнення хотіли з дружиною поїхати за кордон. Я цей відпочинок переніс, бо, як завжди, то не вистачало часу, то заважали якісь інші робочі моменти. Але після нашої перемоги обов’язково найперше поїдемо на відпочинок.
А тепер про вдале використання часу, а скоріше — про його прорахування. 12 жовтня ви збили 5 дронів-камікадзе, відвели літак від міста і встигли катапультуватися. Як у таких ситуаціях діє пілот?
Під час аварійних ситуацій на борту літака у льотчика завжди мінімальний час на ухвалення рішення, і воно має бути лише правильним, адже немає іншого вибору. Ця здатність досягається шляхом величезної кількості тренувань, як наземних, так і в повітрі, котрі вже з часом приводять до професіоналізму.
Рішення на катапультування розраховується так: береться до уваги висота польоту, швидкість положення повітряного судна та стан його пошкодження.
Але це береться до уваги вже на фінальному етапі польоту. На жаль, багато моїх побратимів загинуло, не встигнувши катапультуватися, адже розуміли та бачили, що повітряне судно може впасти в районі населеного пункту. Це можна оцінити шляхом візуального спостереження напрямку руху повітряного судна і, в принципі, усе спрогнозувати.
Як або чим вимірюється цінність часу для вас зараз? Які у вас критерії?
Зараз намагаюся жити за принципом «тут і зараз», щоб кожен день був як маленьке життя, щоб проживати його недарма.
На що ви б порадили українцям витрачати зараз час або на чому акцентувати увагу?
Українцям хотів би порадити жити далі. Звісно, війна триває, але економіці необхідно функціонувати, значить, країні потрібно працювати. І хотів би акцентувати увагу на тому, що ворог підступний: він б’є по мирних містах. Тому кожен має розвиватися. Пройти курс домедичної підготовки та тактичної медицини. Адже, на жаль, такий час, що ці знання можуть знадобитися кожному.
Чи спало на думку якесь давнє бажання, яке ви вирішили виконати сьогодні, після прослуховування пісні «Літачок»?
Після прослуховування пісні чомусь одразу згадав Азовський регіон. І в мене така приємна ностальгія за цими містами, краєвидами. Я впевнений, що після перемоги, повернення додому всіх цих міст, обов’язково політаємо над Азовським морем, Маріуполем, Мелітополем, Генічеськом та Азовськими косами. Там просто неймовірна краса, і я впевнений, що це бажання здійсниться. І я відчую знову емоції, що навіюють цей приємний спогад.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: