Щоб уникнути скандалу: головні діаманти на коронації Чарльза ІІІ та що саме не одягла Камілла
Передивляємося, що саме одягли король і королева Великої Британії.

Поки в мережі обговорюють, як саме минула коронація Чарльза ІІІ, передивляємося перші детальні кадри та пропонуємо уважно роздивитися діаманти, які продемонструвала королівська родина і новий офіційний король зокрема.

У правій руці короля скіпетр із 530-каратним діамантом, більш відомий як «Куллінан I», або «Велика зірка Африки»

Попри скандал і петицію, яка закликає повернути діамант «Куллінан I», так звану «Зірку Африки» на батьківщину, Чарльз все ж використав скіпетр у коронації. Діамант важить цілих 530 каратів і є культовим дорогоцінним каменем.

«Алмаз має повернутися до Південної Африки. Він має стати знаком нашої гордості, нашої спадщини та нашої культури», — запевнив викладач університету Південної Африки Еверісто Беньєра. Він додав, що всі доходи від колоніалізму, работоргівлі та імперіалізму є незаконними угодами, і тому алмаз мають повернути на батьківщину».

Упродовж служби Чарльз носив дві корони. Під час коронації архієпископ Кентерберійський Джастін Велбі поклав на голову короля корону святого Едуарда, виготовлену для Карла II 1661 року. Прикраса з чистого золота, прикрашена 444 діамантами, важить 2,5 кілограма.

Королівський письменник Браян Гові писав: «До своєї коронації королева Єлизавета ІІ тренувалася й одягала на голову 900-грамові мішки цукру та ходила по Букінгемському палацу, щоб звикнути носити корону Святого Едуарда».

Найголовніше — це, мабуть, імператорська церемоніальна корона, яку 70 років тому вдягала мати короля — Єлизавета ІІ.

Саме в ній Чарльз залишив Вестмінстерське абатство і відправився на балкон до підданих.


1953

Прикрасу виготовили ювеліри Garrard майже 90 років тому, у 1937-му, ще для коронації батька Єлизавети ІІ — Георга VI. А в 1953-му корону одягла вже Єлизавета.

Сумний Чарльз на коронації матері поряд із бабусею та тіткою, 1953

Золоту основу прикрашають понад 2800 діамантів, 17 сапфірів, 11 смарагдів та 269 перлин. Крім того, у цій короні виблискує культовий діамант «Куллінан II» вагою майже 318 каратів.

Як відомо, «Куллінан II» — це другий за розміром діамант, огранований алмазом «Куллінан». На короні також присутній і сапфір, а також шпинель — «Рубін Чорного принца».

Особлива увага і на діаманти королеви!

Поки в мережі обговорюють те, що Кейт відмовилася від діамантових тіар і діадем й обмежилася срібними прикрасами, виготовленими на замовлення для неї та доньки (вийшов такий собі royal family look), Камілла сяяла!

Як і було зрозуміло раніше, той самий діамант «Кохінор», який викликає чимало спірних питань і скандалів, вона на короні не представила.

Натомість спеціально до коронації на корону королеви Марії ювеліри встановили діамантове серце «Куллінан V» вагою 18 каратів. Цю оригінальну корону створили ювеліри Garrard ще у 1911-му для королеви Марії, коли її коронували разом із чоловіком, королем Георгом V.

Отже, на короні були одразу три діаманти «Куллінани» III, IV і V. Усі три діаманти перебували в особистій колекції Єлизавети II.

Діамант «Куллінан V», щоправда в оправі брошки, Єлизавета II дуже обожнювала і неодноразово одягала. Зокрема, на пам’ятне фото із принцом Філіпом на його 99-й день народження та на весілля принцеси Євгенії у 2018-му.

Підтримуючи екоініціативи, королівська родина зробила «діамантовий recycle виняток»! Адже уперше з XVIII століття британська королева-консорт одягла корону, зроблену не спеціально для неї, а для однієї з попередниць.

Особлива увага і на сережки та кольє. Це діамантове, так зване коронаційне кольє, знову ж таки виготовлене ювелірами бренду Garrard у 1858-му за замовленням королеви Вікторії. Найбільш діамант «Лахор» важить трохи менше 23 каратів. Кольє королеви одягали на коронації у 1902, 1911, 1937 роках і Єлизавета ІІ у 1953-му.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: