Шокуюча заборона абортів у США: думки Кайлі Дженнер, Ріанни, Синтії Ніксон та Еллен ДеДженерес
Серіал «Розповідь служниці» стає реальністю? Зірки та пересічні жінки обурені рішенням сенату.
З

акон про заборону абортів, який сенат штату Алабама схвалив на цьому тижні, викликав неабиякий шквал критики та обурення. І на це є підстави. Нормативно-правовий акт повністю забороняє проведення абортів, навіть якщо вагітність спричинена «насильством або ж інцестом». На думку сенату, аборт — це вбивство, й компромісів тут існувати не може.

Якщо лікарі все ж таки проведуть операцію, їм загрожуватиме довічне ув’язнення, а за лише тільки спробу — 10 років позбавлення волі. І хоча в законі прописаний виняток (про загрозу здоров’я та патології), подібні правові методи неприпустимі у 21 столітті та позбавляють жінок права вибору. Акцент на тому, що чоловіки не мають повноважень створювати закони про жіноче тіло, роблять усі. Головні хештеги протестуючих — #YouKnowMe #YouKnowUs

Цікаво, що в мережі ситуацію порівнюють з серіалом «Розповідь служниці», де у жінок взагалі немає жодних прав, а їх доля залежить виключно від рішення чоловіків.

Закон набере чинності лише через півроку, але вже зараз правозахисники та соціальні діячі висловилися проти. Не залишилися осторонь й селебріті. Серед перших своє обурення висловила Ріанна. Співачка опублікувала обличчя тих, хто брав участь в обговоренні та має пряме відношення до схвалення законопроекту: «Ідіоти, що приймають рішення за жінок в Америці. Губернаторе, як вам не соромно!».

Те ж фото опублікувала в сторіз й Кайлі Дженнер.

«Я з жінками Алабами та всіх інших штатів. Вони мають право самі вирішувати, що трапиться з ними», — написала в мережі популярна телеведуча Еллен ДеДженерс.

Про те, що закон про аборти не підтримується (менше 25 відсотків) майже на усій території США, наголосила акторка Менді Мур.

«Сенатори-чоловіки вирішили, що покарання за аборт після зґвалтування є більш суворим, ніж покарання за саме зґвалтування. Аборти — найтяжчий злочин. Алабама піклується про «право на життя»… А як щодо прав жертв зґвалтування, жінок або дітей, що народилися в державі, яке входить в перелік найгірших по патронатному вихованню, освіті, охороні здоров’я та бідності?» — питається Ембер Гьорд в Twitter.

Не залишилася осторонь й Емілі Ратаковскі, яка відома своєю соціальною активністю: «Це порушення прав людини. Наші тіла — це наш вибір».

«Майже 60 років тому у моєї матері був незаконний аборт. Це було занадто болісне для неї для обговорення. У 2010 році моя дружина мала юридичний аборт після того, як ми дізналися, що її вагітність не є життєздатною. Ми не можемо та не повернемося назад», — поділилася сокровенним акторка Синтія Ніксон, відома за серіалом «Секс у великому місті».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: