Штурм Капітолія: вбивства і ненависть у Вашингтоні у 20 фото
Реакція зірок і відео очевидців.

7 січня 2021 року назавжди увійде в історію США. Вперше за весь час існування країни американці із запалом штурмували будівлю Конгресу США, а Капітолійський пагорб перетворився на поле битви. Є вбиті та поранені.

У це важко повірити, але масову лють і ненависть громади спричинила промова переможеного Трампа і факт оголошенння офіційної перемоги його опонента, 78-річного Джо Байдена, на президентських виборах. «Вони вкрали ваші голоси», — гучно резюмував Трамп в мережі.

На понад 6 годин Конгрес припинив засідання, всіх евакуювали з великої зали, а прихильники Трампа тим часом фотографувалися і громили кабінети спікерів Палати представників.

Все ж таки перемога Байдена була оголошена — його інавгурація відбудеться за 2 тижні. Під час засідання Майк Пенс засудив дії активістів і назвав їх «злодіями», а вже після керівник поліції Капітолія подав у відставку.

Наразі в місті оголошена комендантська година, а деякі члени конгресу почали готувати документи для імпічменту Трампа. Офіційні сторінки президента заблоковані:
Facebook заморозив його сторінку на добу, а акаунт в Twitter видалено на 12 годин.

Марк Цукерберг написав величезне звернення, в якому засуджує дії Трампа, адже той власними твітами «лише розпалює ворожнечу». У відповідь Дональд запевнив, що передасть владу Байдену і пообіцяв, що винні будуть «покарані».

Тим часом Джо Байден впевнений, що учасники штурму Капітолія ажніяк не є «учасниками протесту». «Вони — терористи», — впевнений майбутній президент США і мають бути засуджені. На тлі масової ворожнечі американець Ілон Маск, який також встиг засудити штурм Капітолія, був проголошений найбагатшим на планеті. «Як дивно», — відреагував він в мережі.

Спостерігаємо за новинами і переглядаємо на фото з Вашингтона.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: