Скло в пуантах та постійні дієти? Розвінчуємо ТОП-8 міфів про балет
Балерина Ольга Морозенко про алкоголь, виклики та особливості декрету.

Балерина Ольга Морозенко

Балет — неймовірно красиве і водночас складне мистецтво. Світові зірки пройшли тернистий шлях, долаючи багаторічне навчання, фізичні навантаження, море сліз і безліч годин практики в балетному класі. Однак балерини та актори балету видаються нам ніжними, далекими від «земних гріхів». Солістка Національної опери України (2004-2016) та засновниця балетного простору Balleroosha Ольга Морозенко розвінчує найпоширеніші міфи про балетний світ.

Балерини сидять на дієтах

Заняття балетом — колосальна фізична робота, що вимагає багато ресурсу від організму. До того ж графік балерин побудований таким чином, що основний прийом їжі відбувається після вечірньої вистави — вранці балетний клас, потім репетиція, вистава. У проміжку ти щось їси, але мало.

А після вистави — свобода. І жодних обмежень тут уже немає. Балерини після сцени можуть дозволити собі і бургери, і картоплю фрі, і солодке. Алкоголь також не табу.

Під час гастролей, коли танцювали виставу за виставою, ми іноді навмисно пили ввечері кухоль пива, щоб зняти біль у ногах. Це дуже допомагає. Рятує на гастролях і фастфуд. У Китаї, наприклад, де дуже гостра їжа, ми місяць харчувалися в Pizza Hut макаронами і піцою.

Балет — жіноча професія, чоловікам там не місце

Популярність балету як професії серед хлопців зараз справді помітно знизилась. Але це не означає, що балет не чоловіча справа. Першими танцівниками були взагалі винятково чоловіки. Лише через 10 років після виходу у світ першої балетної вистави на сцені з’явилася жінка — і це видавалося чимось нечуваним.

Уже згодом сталася така масова емансипація балету — жінки на сцені почали переважати. Спочатку усе розвивалося по-іншому.

Не можна також говорити про те, що танцівники балету не мужні. Балет — це колосальні фізичні навантаження, а чоловічі партії передбачають ще і складні підтримки. Танець у балеті потребує роки силових тренувань та задіяння м’язів, про існування яких більшість навіть не підозрює.

Скло в пуантах

Заздрість і конкуренція в балеті, як і в будь-якому іншому мистецтві, звісно, існують. Але скло в пуантах — не більше, ніж вигадка, яку показують у фільмах. Мало того, у балеті здорова конкуренція. Коли у тебе постійно є певні виклики — це надихає.

Артисти балету — тендітні

Слабким не місце в балеті. Це мистецтво, яке вимагає величезної кількості фізичних сил і моральної стійкості. Щоб стати успішною танцівницею балету, треба пройти нелегкий шлях і витратити багато років на підготовку.

Батьки віддають дітей у балетне училище в десять. І з 8 років 24/7 ти живеш тільки підготовкою до свого професійного шляху. Міф про жорстку дисципліну в балеті — не міф. Авжеж, старі методики «радянської» балетної школи не підходять сучасному поколінню. Але здорова дисципліна в балеті надзвичайно важлива. Не можна стати зіркою, розслабляючись.

Тому за тонким станом балерини завжди ховається стержень, сильний характер і неймовірна сила волі.

Народження дитини — кінець кар’єри

Професійна кар’єра балерини дійсно дуже коротка. На «пенсію» ми йдемо дуже рано. Але це не означає, що балерини не можуть повертатися на сцену після народження дитини. Зараз навіть модно танцівницям народжувати 2, 3 дитини і надалі виконувати сольні партії.

Декрет, щоправда, в балеті до народження дитини, а не після. Балерина припиняє танцювати з перших тижнів вагітності,  щойно про неї дізнається, а повернутись на сцену може вже через 2-3 місяці після пологів.

Чоловіки в балеті не танцюють на пуантах

Чоловіки і справді переважно танцюють на сцені у балетках, але це аж ніяк не свідчить про те, що пуанти створені лише для балерин. Зараз балетмейстери у всьому світі ставлять вистави із чоловічими партіями на пуантах. Наприклад, у Національній опері зараз іде вистава «Весілля Фігаро», у якій партію однієї з головних героїнь Марселіни виконує танцівник на пуантах.

Високим — не місце в балеті

Балет потребує неймовірної гармонії рухів і дійсно високим танцівникам і танцівницям з довгим корпусом, руками і ногами складніше зібрати свій образ воєдино. Але це не означає, що високих не беруть у балет. Ба більше, високі танцівники — особлива фішка деяких театрів і постановників, до яких можна потрапити лише з високим — за балетними мірками — зростом.

Балерини не ходять на дискотеки

Балет — це про дисципліну і жорсткі рамки, імпровізація в балеті неприпустима. Тому, незважаючи на втому та перенасичення танцями, балерини люблять ходити на дискотеки. Бо це про свободу і відсутність обмежень. Там ти можеш розслабитись і віддатись музиці так, як відчуваєш її. Тоді як в балеті виконуєш чітко поставлену партію.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: