Скульптура «Кролик», що зробила Джеффа Кунса рекордсменом
91 мільйон доларів та новий світовий рекорд!
О

станній аукціон Christie’s знов змінив хід мистецтва та мислення щодо грошової цінності експонатів та їх кінцевої вартості! Цьому посприяв американський художник Джефф Кунс. Прихильник кітчу офіційно був визнаний найдорожчим художником з нині живих. І все завдяки досить незвичній скульптурі «Кролик», яка була продана за шалені 91,075 мільйони доларів. Нагадаємо, що у 2013 році Джефф Кунс вже ставав найдорожчим митців сучасності — його «Собака з повітряних кульок» була придбана за 58 мільйонів доларів.

Що ж до скульптури, то експонат з нержавіючої сталі, стилізований під надувну кульку, був створений ще на початку 90-х, але й зараз Джефф не спочиває на лаврах. В останні часи він працював над оформленням обкладинки третього студійного альбому Леді Гаги Artpop та розписував гоночний болід BMW.

У кар’єрі скульптора є факт, пов’язаний з Україною. Так, в травні 2017 року Джефф Кунс представив біля Рокфеллер-центру в Нью-Йорку скульптуру «Сидяча балерина». Знавці майже одразу помітили схожість цієї роботи з твором українки Оксани Жнікруп 1954 року. Пізніше з’ясувалося, що дозвіл на копіювання статуетки Джеффу Кунсу надала спадкоємиця Оксани, її дочка Леонтіна Лозова.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: