Smart Is The New Beauty: новий погляд на жінок у науці
Лауреатки премії глобальної програми L’Oréal UNESCO «Для жінок в науці» про стереотипи, справжній успіх та натхнення.

Премія «Для жінок у науці» реалізовується в Україні вже четвертий рік поспіль і є частиною глобальної програми L’Oréal-UNESCO. Мета премії — підтримати та відзначити талановитих науковиць, заохотити молодих жінок обирати наукові професії та допомагати їм у кар’єрі.

Поки L’Oréal Україна анонсує старт п’ятого, ювілейного сезону премії, заяви на участь в якому прийматимуть з 21 березня 2022 року, JS зустрівся з видатними українськими науковицями — Іриною Беспаловою, Іриною Сулим та Валентиною Носенко і поговорив з ними про їхню діяльність, стереотипи щодо жінок в науці, про справжній успіх та про те, що надихає.

Ірина Сулим

кандидатка хімічних наук, старша дослідниця, старша наукова співробітниця Інституту хімії поверхні ім. О.О. Чуйка Національної академії наук України

Чому наука?
Насамперед наука — це можливість спілкуватися з неймовірними людьми: інтелектуалами з широким кругозором та багатим життєвим досвідом. Мало того, наука — це мобільність, поїздки, зустрічі, конференції, різноматні школи, тренінги; це зустріч із новими людьми, обмін знаннями та досягненнями.

Які стереотипи про жінок у науці?
Персонально я не стикалася зі стереотипами щодо жінки в науці. Значних бар’єрів, — які б заважали розвитку як спеціалістки у моїй галузі знань, вплинули б на моє становлення в науці чи кар’єрне зростання, — не своєму шляху не спостерігала.

Що для вас краса?
Поняття про красу в кожного своє. Краса буває різною — духовною, зовнішньою, внутрішньою. На мою думку, краса — це гармонія із самим собою і навколишнім світом.

Що вас надихає?
Наука — це воднораз творча професія і кропітка праця, що потребує нескінченного терпіння та зусиль. Джерелом натхнення для мене можуть бути різні суспільні події, успішні люди, природа, музика, подорожі. А мотивує мене моя донька. До того ж — щодня!

Що для вас успіх?
Успіх для мене — це можливість самореалізації. Коли знаходиш місце, де можеш сповна реалізувати себе, свої таланти, де почуваєшся комфортно. Це і можна назвати успіхом.

Що для вас визнання?
Соціальне визнання і нагороди — незначна частина наукової діяльності, проте, на мою думку, важлива. Стати фіналісткою, а тим паче потрапити у ТОП-3 лауреаток премії «Для жінок в науці», є значущою подією у моїй науковій кар’єрі та житті загалом.

Тонік для сухої та чутливої шкіри обличчя Lancome Confort Tonique

Вдосконалена сироватка-активатор молодості шкіри Lancome Advanced Genifique Youth Activating Concentrate

Lancome Teint Ultra Wear SPF15 Стійкий тональний крем

Туш для вій Lancome Lash Idole Mascara

Ірина Беспалова

 докторка технічних наук, старша дослідниця, провідна наукова співробітниця Інституту сцинтиляційних матеріалів НАН України; займається створенням наноструктурованих люмінесцентних матеріалів

Чому наука?
Наука завжди дає змогу вийти за рамки стандартних рішень. Наука ніколи не залишає шансу залишитися на одному місці. Кожен отриманий результат — наступний щабель до пізнання суті процесів, що відбуваються у «всесвіті» створення нових матеріалів, та велика надія, що одного разу отриманий тобою результат стане частиною рішення глобальної проблеми людства.

Які стереотипи про жінок у науці?
Я щаслива науковиця — я ніколи не стикалася зі стереотипами щодо жінок у науці.

Що для вас краса?
Якщо людина красива внутрішньо, людина красива зовні.

Що вас надихає?
Надихає світ, що оточує мене, моя робота, мої колеги, моя родина, їхня підтримка, розуміння моїх потреб, допомога та їхня віра в успіх моїх починань.

Що для вас успiх?
Успіх — це, по-перше, класний отриманий результат твоїх досліджень, а, по-друге, визнання його науковою спільнотою.

Що для вас визнання?
Визнання — це коли відомі шановні діячі виділяють твою роботу (твій внесок, твої прагнення у науці) з-поміж інших — не менш сильних — робіт, і твоє ім’я лунає з великої сцени, на якій відбувається оголошення переможниць премії «Для жінок у науці» L’Oréal-UNESCO, коли в цей момент твої колеги та рідні щиро пишаються тобою та неймовірно щасливі.

Основа під макіяж Yves Saint Laurent Top Secrets Instant Moisture Glow Makeup

Хайлайтер для обличчя Yves Saint Laurent Touche Eclat Shimmer Stick

Палетка для макіяжу очей і обличчя Yves Saint Laurent Couture Colour Clutch Palette

Помада для губ Yves Saint Laurent Rouge Volupte Shine

 

Валентина Носенко

кандидатка фізико-математичних наук, Інститут фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України 

Чому наука?
Мені подобається пізнавати світ та робити свої маленькі наукові відкриття.

Які стереотипи про жінок у науці?
Побутує стереотип, що фізика — це чоловіча справа, оскільки в цій галузі превалюють чоловіки. Але з цим стереотипом легко боротися. Дівчата, вступайте на фізику! Це захопливо!

Що для вас краса?
Краса — це суб’єктивне, естетичне сприйняття прекрасного. Можна говорити про красу природи, архітектури, витворів мистецтва, а чи людини. Якщо стосовно останнього, то гарна зачіска та макіяж додають дівчині відчуття власної краси, а заразом і впевненості в собі.

Що вас надихає?
Мене надихають моя сім’я та світові наукові прориви.

Що для вас успіх?
Це гарно спланований та проведений експеримент, результати якого я можу пояснити.

Що для вас визнання?
Це визнання моїх наукових досягнень. Це цитування моїх робіт, це премії, стипендії, гранти. Мене досі не полишає відчуття ейфорії після перемоги в конкурсі «Жінки в науці».

Тональна основа для обличчя GIORGIO ARMANI Luminous Silk

Румяна для обличчя GIORGIO ARMANI A-Blush

Туш для вій GIORGIO ARMANI Eyes To Kill

Помада для губ GIORGIO ARMANI Lip Power

З 21 березня 2022 розпочнеться набір заяв на участь у п’ятому сезоні української премії «Для жінок у науці». Подача заяв здійснюється через спеціальну онлайн-платформу. До участі запрошуються громадянки України, які професійно проводять наукові дослідження в галузі STEM, мають науковий ступінь, публікації в журналах, що індексуються в міжнародних наукометричних базах Scopus та/або Web of Science, та є соціально активними у популяризації науки.  

____________________

Фото: Катерина Ніколайчук

Продюсер: Діна Проценко

Стиль: Анна Шишкіна

ОбразиLuisa Spagnoli

Взуття: Kachorovska

MUA: Катерина Шульга

Hair: Катерина Трохіменко

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: