Сьогодні Александру Макквіну виповнилося б 50 років
Згадуємо найвідоміші цитати дизайнера.
Б

ожевільний геній, художник XXI століття та fashion-ідеаліст Лі Александр Макквін народився 17 березня 1969 і сьогодні йому мало б виповнитись 50 років. Ще за життя епатажний дизайнер не раз зізнавався, що обожнює свою мати Джойс, вона була його всесвітом. «Чого ти боїшся найбільше?» — запитувала його мама. «Померти раніше за тебе», — відповідав їй Лі. Джойс померла 2 лютого 2010 року, а 11-го лютого Олександр був знайдений повішеним на улюбленому шкіряному ремені.

Британець отримав світове визнання за талант перетворювати одяг у мистецтво, його шедеври демонстрували голлівудські акторки й члени королівської родини, а він сам втілював на подіумі неймовірні фантазії. Його робота змінила ставлення багатьох до власного життя, а, можливо, й змінила світ на краще.

«Дайте мені час — і я дам вам революцію! Коли я помру, всі зрозуміють, що двадцять перше століття розпочалось з Олександра Макквіна», — описував він свій вплив на індустрію. Сьогодні на честь майстра, JS згадує його найвідоміші вислови, які допоможуть зрозуміти його характер та ставлення до професії.

Про природу

«Немає кращого дизайнера, ніж природа. Я думаю, що у всьому є краса. Те, що «нормальні» люди сприймають як потворне, я бачу як щось прекрасне. Знаходжу натхнення й красу в гротеску, як і більшість художників».

Про моду й помилки

«Сьогодні нова ера в моді — сьогодні не існує правил. Як дизайнер ви завжди повинні рухатися вперед. Ви завжди повинні йти в ногу з тенденціями або створювати свої власні тренди. Це те, чим я займаюся. Мода повинна бути формою втечі, а не формою тюремного ув’язнення. Звичайно, я роблю помилки. Я людина. Якби я не робив помилок, я б ніколи не вчився. Лише припускаючись помилок, ви можете йти вперед».

Про жінок

«Я створюю одяг, бо не хочу, щоб жінки виглядали невинно і наївно. Навпаки, я хочу, щоб жінка виглядала сильнішою. Я не люблю, коли жінок використовують в своїх інтересах, коли чоловіки насвистують жінкам на вулиці, я думаю, що вони заслуговують на більшу повагу. Я бачив, як жінка була майже до смерті побита своїм чоловіком (історія про сестру дизайнера та її чоловіка — ред.). Я знаю, що таке ненависть та хочу, щоб люди боялися жінок, яких я одягаю. Я прийшов з іншої епохи і створюю одяг для нашої епохи. Я думаю про людей, яких хочу одягнути, коли я займаюся дизайном».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: