День із чемпіоном: Валерій Андрійцев

Як тренується видатний український борець вільного стилю, чим надихається та як проводить дозвілля — все це у нашому спецпроєкті!

У межах спільного спецпроєкту JS та Національного олімпійського комітету України ми зустрілися із Валерієм Андрійцевим, видатним українським борцем вільного стилю, призером Олімпійських ігор та Чемпіонатів Європи та світу. Поспостерігали за його тренуванням, познайомилися з родиною та розпитали про чемпіонський спосіб життя. Вийшло цікаво – надихайтеся!

Розкажіть про свій спортивний шлях та найзначущі для вас досягнення?

Почав займатися вільною боротьбою в 10-річному віці у заслуженого тренера України Анатолія Олександровича  Задорожного. В 2007 році виграв Чемпіонат Європи та світу серед молоді. В 2012 став срібним призером Олімпійських ігор та Чемпіонату Європи, згодом, у 2014-му, став бронзовим призером Чемпіонату світу, а в 2015-му виборов ще одну бронзу на І Європейських Олімпійських іграх. Вже у 2016-му захистив кандидатську роботу за фахом «Фізична культура і спорт». У тому ж році, 5 серпня, в день відкриття Олімпійських ігор здобув найголовнішу медаль у своєму житті – це народження мого сина Богдана.

Як проходить ваш звичайний день?

Підйом о 7:30-7:45, до 8:30 заводжу сина в садочок. О 9:30 сніданок, об 11:00 – тренування, о 14-15:00 – обід. Далі відновлюючі чи лікувальні процедури, зустрічі, проведення заходів тощо. Десь о 18:00 разом із дружиною забираємо сина із садочка та їдемо на прогулянку в парк чи на дитячий майданчик. Близько 21:00 – вечеря. А після 23:00 лягаємо спати, читаючи казки на ніч.

total look ARMANI EXCHANGE (intertop.ua)

Ваш син ще маленький, але, мабуть, у нього вже є пристрасть до спорту. Чи бачите його чемпіоном? Які чемпіонські якості в ньому виховуєте?

Незважаючи на те, що він маленький, цього літа у 3-річному віці Богдан сам підкорив Говерлу. Ми разом здійснили сходження за 2 години 40 хвилин від бази «Заросляк». Ходили на плавання, пробували ролики, полюбляємо бігати та ганяти на самокаті.

Хочу дати все необхідне для того, щоб він міг стати чемпіоном, а далі вже все залежатиме від його бажання.

Запитання від Rexona Men

__________________________________________________________________

Наскільки важливий режим у житті чемпіона?  Скільки разів на тиждень займаєтесь спортом?

Думаю, що це одна зі складових успіху, оскільки спілкувався з друзями по спорту, які здобували найвищі нагороди на Олімпійських іграх, Чемпіонатах світу та Європи, то в кожного свій індивідуальний режим, але у поєднанні з систематичністю, відповідальним ставленням до своєї справи та позитивним мисленням.
Якщо говорити про основні тренування, то 6 разів на тиждень, а якщо враховувати мого 4-річного спаринг-партнера, то 24/7 (сміється).

 

ЧИМ БІЛЬШЕ ТИ РУХАЄШСЯ, ТИМ СИЛЬНІШИЙ ЗАХИСТ

Талант/бажання/важка праця/фортуна: яке співвідношення у вашій історії успіху?

Бажання/важка праця/талант/фортуна.

Розкажіть про свою благодійну діяльність. Знаємо, що ви тренуєте дітей із інвалідністю, як прийшли до цього та що найбільше надихає вас у цій діяльності?

Взагалі мені подобається вдосконалюватися в улюбленій справі, тим паче, що саме вільна боротьба закладена в нашій природі, тому є унікальним засобом для інклюзивних тренувань. А знайомство в мене відбулося після запрошення Сергія Бобровського, людини, яка безпосередньо займається цим напрямом спорту, покататися на роликах з дітками. Також вже 8 років поспіль до дня Святого Миколая ми проводимо турнір «Крок до Олімпу» серед дітей, які роблять перші кроки у боротьбі. Наразі у нас близько 400 учасників, і кожен з них отримує солодкий подарунок.

Ви витрачаєте дуже багато енергії, але завжди повинні залишатися в формі. Розкажіть про свою систему харчування. Чи обмеження або обов’язкові продукти?

Зазвичай ранком їм різні каші з відвареними яйцями, у другій половині дня вживаю перші страви, м‘ясо з салатом, а на вечір дозволяю собі щось солодке, але за 7-10 днів до змагань повністю його виключаю. Також в раціоні обов‘язково присутні сезонні фрукти. Намагаюся рідко вживати некорисні страви.

total look Валерія від MARC O’POLO (intertop.ua)

Якщо б не спорт, то що..?

То не міг би навіть уявити, що людина за одне життя може проживати цілих два.

total look Валерія від ARMANI EXCHANGE (intertop.ua)

Ваш улюблений формат відпочинку?

Полюбляю проводити час на природі з друзями, та яке ж свіже повітря без м’яса?!

Ким із українських спортсменів захоплюєтесь найбільше? Розкажіть про улюблені види спорту, окрім вашого?

Є декілька прикладів у спорті, зокрема, це Борис Гуревич – людина-професіонал своєї справи з великою силою волі та духу. А по життю – це Сергій Назарович Бубка, людина, яка змогла реалізуватися на повну в спорті та після його завершення.

Тренування з дітьми із вадами зору

Чи є у вас guilty pleasures (улюблена, проте не дуже корисна страва/шкідливі звички тощо)?

Мені вкрай важко відмовитися від смачного капучино або лате із солодкими смаколиками.

Ваша небанальна порада/настанова майбутнім чемпіонам.

Робити свою справу тут і зараз так, щоб навіть через багато років ви могли сміливо сказати всім (і насамперед собі), що зробили максимум, на що були спроможні саме в той момент.

 


Образи Валерія: MARC O’POLO, ARMANI EXCHANGE (intertop.ua)

Фотограф: Вероніка Монакова

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: