Доньки-матері: Ніна та Тоня Матвієнко

Про родинні секрети краси та сімейні традиції в спецпроекті JS та Luisa Spagnoli.

Жінки найспівочішої української династії — Ніна Митрофанівна та Тоня Матвієнко — відверто розповіли про свою сім’ю, стосунки з чоловіками, підтримку та родинні рецепти молодості в новому спецпроекті JS та Luisa Spagnoli.

Total look Luisa Spagnoli

Тоню, Ніно Митрофанівно, розкажіть про ваші стосунки. Чи завжди ви знаходили спільну мову?

Тоня: Вона завжди була чудовою мамою. Але справжнє порозуміння між нами відбулося, коли я сама стала мамою. Тоді я подорослішала. Це ще більше нас зблизило, а самі стосунки перейшли на новий рівень — ми почали розуміти одна одну як жінка жінку.

Ніна Митрофанівна: Так, до цього моменту все було закономірно. А коли Тоня народила в ранньому віці, я бачила, як вона була виснажена материнськими проблемами. Звісно, я приходила на допомогу. Також для мене було великим щастям, коли вона сказала: «Мамо, я буду співати». До цього я бачила її талант, я чула її голос, але вона весь час пручалася, не хотіла бути, як я. А я й не вмовляла, бо бути артистом — це відповідальна справа. Колись у її день народження я подарувала їй свою збірку пісень «Найкраще». І коли вона, прослухавши платівку, зателефонувала мені зі словами «Мамо, ви найкраща у світі» та ще наговорила безліч компліментів, вона розчулила мене до сліз. Тоді я зрозуміла, що це каже не лише моя донька, це каже талановита співачка.

Total look Luisa Spagnoli

Чи були у вас кризові моменти?

Тоня: Таких періодів у нас не було. Завжди були добрі стосунки. Єдине, що інколи мама не погоджувалася з моїм вибором кавалерів. Але однаково я її не слухалася (посміхається). Її справа сказати про це, моя — почути та зробити висновки.

Ніна Митрофанівна: Ще можуть виникати протиріччя в побуті, наприклад, коли пораємося на кухні. Тоня каже: «Я знаю сама, як краще». Але це її характер. Я не ображаюся.

Total look Luisa Spagnoli

Ніно Митрофанівно, розкажіть про ваші головні принципи виховання.

Ніна Митрофанівна: Я ніколи не встановлювала правила, бо Тоня не потребувала жорсткого виховання. Вона була дуже самостійна та дисциплінована з дитинства. Це дуже гарна риса. І речі прала, й уроки робила, і в школу сама ходила. Я навіть не знала, що в неї відбувається в школі, — була там один раз у 10-му класі на святі веснянок. Не ходила, аби ані вчителі, ані учні не знали, що вона донька артистки, щоби до неї було ставлення як до всіх дітей.

„Я завжди їй кажу, що потрібно цінувати те, що в тебе є. І завжди раджу програмувати реальність, бо ми самі творимо своє життя. “

Зараз можу її «виховувати» як співачку. Наприклад, на «Голосі країни», коли вона співала «Верше, мій верше», я дала їй настанову: «Не співай так, як усі. Зроби крик душі». Розповіла, що це пісня з трагічним підтекстом про переселення українців. І коли почула, як Тоня завершила пісню, зрозуміла, що вона геніальна співачка.

Total look Luisa Spagnoli

Розкажіть про ваші сімейні традиції, пов‘язані одна з одною.

Ніна Митрофанівна: У нас є сімейна пісня «Ой, на морі», чомусь вона не виходить із нашого репертуару. Ми часто співаємо народні пісні. І вже навіть доньки Тоні співають. Я думаю, що прожила гарне життя, бо діти та онуки полюбляють ці пісні.

Total look Luisa Spagnoli

Чи довіряєте ви одна одній найпотаємніші секрети?

Ніна Митрофанівна: Так, Тоня довіряє мені. Хоча були ситуації, коли вона замовчувала свої проблеми. У першому шлюбі їй було важко. Бувало, що не було що їсти, але про це я дізналася вже після її розлучення.

Тоня: Так, я завжди розповідала мамі першій про свої симпатії до хлопців, про сварки з подругами. Ділилася сумнівами та страхами щодо нової роботи. Інколи мама могла розповісти мій секрет ще комусь, мені це не подобалося. Але я все одно приходила до мами розказати, що у мене на душі.

Total look Luisa Spagnoli

Розкажіть про ваші сімейні жіночі секрети краси.

Ніна Митрофанівна: У нас є традиція, яку я унаслідувала від мами. На Великдень ми завжди вмиваємося свяченою водою і по личку водимо яєчком, яке забарвлене в червоний колір. І дійсно, якщо подивитися на мою шкіру обличчя та моїх сестер, вона здорова, рум’яна. Так, напевно, це генетика, але такий ритуал ми робимо щороку.

Тоня: Із самого дитинства я бачила, що мама використовує маски для обличчя. У мене така ж звичка. Я обожнюю креми та маски, доглядаю за тілом. Проте ми з мамою різні у догляді за собою. Я можу дозволити собі яскравий макіяж, мама — більш стриманий, вона майже не використовує декоративну косметику.

Total look Luisa Spagnoli

 


 

Photo: Катерина Ніколайчук

MUA: MakeUpAcademy

Hair: Ганна Шайда

Style: Катерина Черняк

Producer: Ліза Пульвас

 

Адреси бутиків:

Luisa Spagnoli, Київ, Велика Васильківська, 52; тел.: +38 (044) 289-11-55
Luisa Spagnoli, Київ, Хрещатик, 38, ЦУМ (2-й поверх); тел.: +38 (093) 289-11-55

Instagram

https://www.instagram.com/luisaspagnolikyiv/

Facebook

https://www.facebook.com/LuisaSpagnoliKyiv/

 

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: