Крихітка на Tik-Tok мільйон: як Лєра Педан потрапила в «топчик» без допомоги батька

Про те, як дружити з батьками та створювати успішні спільні проєкти.

Телеведучий Олександр Педан та його 15-річна донька Лєра – не просо тато та донька, вони справжні друзі та навіть бізнес-партнери. Поки інші батьки бідкаються, що не можуть знайти спільної мови із тинейджерами, Саша та Лєра  випромінюють довіру одне до одного. Провели з ними день та поговорили про важливе.

Ви з Лєрою, мабуть, найзразковіший тандем «тато + донька». Чи завжди ви були друзями та як вийшли на такий високий рівень довіри?

Саша: Коли Лєра була маленька, то я багато працював і мало не впустив той момент близькості з донькою. Але коли Лєрі було близько 3-х років, цей маленький комочок виліз мені знову на руки й змусив увімкнутися якісь біохімічні процеси. Я зрозумів, що просто ніяк не можу без цієї малявки. І почав більше й більше приділяти уваги Лєрі — ми почали разом робити всілякі поробки, гуляти більше з нею.

Це був момент, коли я перестав боятися бути батьком.

Лєра: Коли почали разом проводити час, з’явилися спільні хобі та теми. Нам стало цікавіше разом. Так і відбувся контакт.

Саша: Спочатку ми гралися, потім робили поробки. Згодом з’явилися спортивні захоплення. Останні роки Лєра тягнулася ближче, шукала спортивні захоплення, підхоплювала мої. Щоб бути ближче й більше спілкуватися, вона почала займатися вейксерфінгом, отримала сертифікат дайвера. Тому що я серфер і дайвер із кількома сертифікатами. Я купив нам скейти, і ми каталися разом улітку.

Коли та за яких обставин ти вмикаєш режим суворого батька й чи взагалі вмикаєш?

Саша: Я вмикаю режим суворого батька?

Лєра: Дуже рідко.

Саша: А за яких обставин?

Лєра: Та ще б я пам’ятала! Це дуже рідко буває.

Саша: Якщо Лєра не пам’ятає, то я, напевно, теж.

Лєра: Тато просто дуже лояльний.

Саша: У нас є одне правило. Ми завжди про все говоримо.

Тому мені й не доводиться вмикати режим суворого батька, тому що Лєра завжди зі мною відверта, щира. А на це тим не можеш реагувати агресивно. Не маєш права.

Ваші улюблені спільні активності?

Саша: Почали про це в першому питанні. У якийсь момент я почав тягнутися до Лєри, а вона — до мене. Я купив нам скейти, і ми каталися на них. Потім Лєра отримала сертифікат дайвера. Але поки що ми більше не їздили на дайвінг.

Лєра: Один раз ми поїхали. Тато мене змусив залізти в воду, хоча було дуже холодно. Але потім я все-таки захотіла піти в воду.

Саша: Рішення отримати сертифікат було за Лєрою. Я навіть не натякав на це.

Лєра: Зимовий вид спорту: тато — на сноубордах, я — на лижах.

Саша: Вейксерфінг. Я катаюся давно, а Лєра почала на серфовій дошці за катером кататися на хвилях. Це якщо говорити про спортивні активності. А так що ми любимо?

Лєра: Тік-токи ми знімаємо!

Саша: Так. У нас є Тік-Ток. Це не просто активність, а спільний бізнес. Ми разом створили цей акаунт. До речі, за нього відповідальна Лєра. Вона його веде, вона відповідає за те, як підписувати. І головним режисером теж є Лєра.

Тому й гонорари ми ділимо навпіл. І це дуже круто, коли в нас є спільна активність.

Це нас об’єднує. Ми більше часу проводимо разом. Хтось із нас може гигикати, хтось може сприймати це серйозно, хтось ні, але найголовніше — можливість побути разом, довіряти одне одному, більше спілкуватися. Тому що Лєрі 15, і вона зараз більше зайнята навчанням і якимись своїми прикольчиками. Достукатися до підлітка насправді дуже важко. Але не в нашому випадку.

Чи всім ділишся з татом? Чи є теми-табу для обговорення з батьками?

Лєра: Усім ділюся. У нас немає жодних секретів одне від одного. Так що ми ніколи не брешемо, і це дійсно полегшує наше життя.

Саша: Якість теми ти не підіймаєш. Може, про хлопців не розповідаєш?

Лєра: Та нє. Ви, у принципі, все знаєте.

Саша: Так, Лєра розповідає все. Намагаємося не залазити в душу, але мені здається, що ми вільно спілкуємося на будь-які теми. Навіть на дорослі.

Відомий тато — плюси та мінуси?

Лєра: Плюсів не так уже й багато. Єдине — бере з собою на роботу. Це цікаво, новий досвід, гарні знайомства.

Із мінусів: важко десь прогулятися парком, просто не дають нормально десь посидіти.

Постійно думаємо, що піти в людне місце — не варіант, тому що сильно не поговориш, не погуляєш.

Але ми вже звикли і вибираємо якісь місця, де нам обом дуже комфортно. Тому мінусів як таких немає.

Саша: Раніше, якщо підходили фоткатися до мене й давали Лєрі телефон, щоб вона сфотографувала, то тепер кажуть: «Ні, ми хочемо з вами разом, тому що ви ж тік-токери». Тобто тут Лєра вже відчула певну популярність на собі.

І я пишаюся тим, що вона не підняла носа догори. Вона не змінилася в поведінці, у спілкуванні зі своїми друзями.

Я не бачу, що в неї загорілася якась зірка. От тоді я б, мабуть, увімкнув суворого батька.

Наразі ви створюєте багато спільного рекламного контенту. Як загалом розподіляються обов’язки в цій історії?

Наша спільна історія — це Тік-Ток. Лєра — головна. Вона раніше в цьому з’явилася. Я взагалі не хотів іти в Тік-Ток, тому що не хочу мати вигляд, як Юра Горбунов. Юро, я люблю твій Тік-Ток.

Ми вигадали історію «Батьки та діти». Розуміємо стосунки з донькою та, здебільшого, маємо позитивні відгуки. Нам це приємно.

До нас приходять і рекламодавці. Ми ділимо рекламу навпіл. Лєра чесно заробляє свої гроші. Не зовсім заробляє, а отримує їх від тата. Тому що вона неповнолітня. Я їх отримую на ФОП, ми навіть платимо податки.

Лєра: Але весь контент, який є на нашому акаунті, я за нього відповідаю. І випускаю повністю рекламу під свою відповідальність.

СашаТак, більшість ідей належить Лєрі. Зйомка, монтаж, підбір музики, підпис відео, навіть час, коли ми його випускаємо, — це відповідальність Лєри. Я дуже пишаюся, що вона в 15 років уже несе за щось відповідальність і вчиться це робити. І за це отримує бонуси.

Чому ти навчився в Лєри останнім часом?

Лєрине улюблене слово останніх років — це «на ізі». От я навчився в Лєри легше ставитися до ситуацій. Цьому в цього покоління взагалі можна повчитися, тому що ми звикли переживати, завжди здається, що все — крах, там зламав, там не встиг, те не зробив.

Вони до цього ставляться набагато простіше. І це береже нерви. Навчився в неї не нервуватися марно. І це дуже круто.

Так стало легше трошки жити. Я не говорю про відсутність відповідальності. Просто ставитися простіше. Якщо ти, наприклад, сьогодні щось не встигаєш, але доробиш його завтра, нічого не станеться. Але я проти прокрастинації. Тобто ми все одно в цьому плані, на відміну від більшості блогерів, дуже відповідальні. Ми дуже переживаємо — інколи навіть більше, ніж замовник.

Плюс Лєра вчить мене танцювати, хоча я колись 11 років займався народними танцями, але зараз вчусь заново. Вона вчить мене трендам. Фактично, вона відкрила для мене Тік-Ток. Я би його сам не відкрив і не зрозумів.

Через що сваритеся і як миритеся?

Лєра: Та ми майже не сваримося. Ми можемо посваритися, бо хтось із нас втомлений, і ми не знайшли спільної мови.

Саша: Або голодні. У нас є така спільна риса — коли ми голодні, то злі.

Лєра: Треба просити поїсти перед тим як щось робити разом.

Саша: Ми коли починаємо робити такий на голодний шлунок, ми реально можемо посваритися.

Лєра: Можна повішатися

Саша: Але потім зупиняємося, перекусили — і все пішло на ізі.


Photo: Катерина Ніколайчук

Produсer: Діна Проценко

MUA: Світлана Зайчик 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: