Крихітка на Tik-Tok мільйон: як Лєра Педан потрапила в «топчик» без допомоги батька

Про те, як дружити з батьками та створювати успішні спільні проєкти.

Телеведучий Олександр Педан та його 15-річна донька Лєра – не просо тато та донька, вони справжні друзі та навіть бізнес-партнери. Поки інші батьки бідкаються, що не можуть знайти спільної мови із тинейджерами, Саша та Лєра  випромінюють довіру одне до одного. Провели з ними день та поговорили про важливе.

Ви з Лєрою, мабуть, найзразковіший тандем «тато + донька». Чи завжди ви були друзями та як вийшли на такий високий рівень довіри?

Саша: Коли Лєра була маленька, то я багато працював і мало не впустив той момент близькості з донькою. Але коли Лєрі було близько 3-х років, цей маленький комочок виліз мені знову на руки й змусив увімкнутися якісь біохімічні процеси. Я зрозумів, що просто ніяк не можу без цієї малявки. І почав більше й більше приділяти уваги Лєрі — ми почали разом робити всілякі поробки, гуляти більше з нею.

Це був момент, коли я перестав боятися бути батьком.

Лєра: Коли почали разом проводити час, з’явилися спільні хобі та теми. Нам стало цікавіше разом. Так і відбувся контакт.

Саша: Спочатку ми гралися, потім робили поробки. Згодом з’явилися спортивні захоплення. Останні роки Лєра тягнулася ближче, шукала спортивні захоплення, підхоплювала мої. Щоб бути ближче й більше спілкуватися, вона почала займатися вейксерфінгом, отримала сертифікат дайвера. Тому що я серфер і дайвер із кількома сертифікатами. Я купив нам скейти, і ми каталися разом улітку.

Коли та за яких обставин ти вмикаєш режим суворого батька й чи взагалі вмикаєш?

Саша: Я вмикаю режим суворого батька?

Лєра: Дуже рідко.

Саша: А за яких обставин?

Лєра: Та ще б я пам’ятала! Це дуже рідко буває.

Саша: Якщо Лєра не пам’ятає, то я, напевно, теж.

Лєра: Тато просто дуже лояльний.

Саша: У нас є одне правило. Ми завжди про все говоримо.

Тому мені й не доводиться вмикати режим суворого батька, тому що Лєра завжди зі мною відверта, щира. А на це тим не можеш реагувати агресивно. Не маєш права.

Ваші улюблені спільні активності?

Саша: Почали про це в першому питанні. У якийсь момент я почав тягнутися до Лєри, а вона — до мене. Я купив нам скейти, і ми каталися на них. Потім Лєра отримала сертифікат дайвера. Але поки що ми більше не їздили на дайвінг.

Лєра: Один раз ми поїхали. Тато мене змусив залізти в воду, хоча було дуже холодно. Але потім я все-таки захотіла піти в воду.

Саша: Рішення отримати сертифікат було за Лєрою. Я навіть не натякав на це.

Лєра: Зимовий вид спорту: тато — на сноубордах, я — на лижах.

Саша: Вейксерфінг. Я катаюся давно, а Лєра почала на серфовій дошці за катером кататися на хвилях. Це якщо говорити про спортивні активності. А так що ми любимо?

Лєра: Тік-токи ми знімаємо!

Саша: Так. У нас є Тік-Ток. Це не просто активність, а спільний бізнес. Ми разом створили цей акаунт. До речі, за нього відповідальна Лєра. Вона його веде, вона відповідає за те, як підписувати. І головним режисером теж є Лєра.

Тому й гонорари ми ділимо навпіл. І це дуже круто, коли в нас є спільна активність.

Це нас об’єднує. Ми більше часу проводимо разом. Хтось із нас може гигикати, хтось може сприймати це серйозно, хтось ні, але найголовніше — можливість побути разом, довіряти одне одному, більше спілкуватися. Тому що Лєрі 15, і вона зараз більше зайнята навчанням і якимись своїми прикольчиками. Достукатися до підлітка насправді дуже важко. Але не в нашому випадку.

Чи всім ділишся з татом? Чи є теми-табу для обговорення з батьками?

Лєра: Усім ділюся. У нас немає жодних секретів одне від одного. Так що ми ніколи не брешемо, і це дійсно полегшує наше життя.

Саша: Якість теми ти не підіймаєш. Може, про хлопців не розповідаєш?

Лєра: Та нє. Ви, у принципі, все знаєте.

Саша: Так, Лєра розповідає все. Намагаємося не залазити в душу, але мені здається, що ми вільно спілкуємося на будь-які теми. Навіть на дорослі.

Відомий тато — плюси та мінуси?

Лєра: Плюсів не так уже й багато. Єдине — бере з собою на роботу. Це цікаво, новий досвід, гарні знайомства.

Із мінусів: важко десь прогулятися парком, просто не дають нормально десь посидіти.

Постійно думаємо, що піти в людне місце — не варіант, тому що сильно не поговориш, не погуляєш.

Але ми вже звикли і вибираємо якісь місця, де нам обом дуже комфортно. Тому мінусів як таких немає.

Саша: Раніше, якщо підходили фоткатися до мене й давали Лєрі телефон, щоб вона сфотографувала, то тепер кажуть: «Ні, ми хочемо з вами разом, тому що ви ж тік-токери». Тобто тут Лєра вже відчула певну популярність на собі.

І я пишаюся тим, що вона не підняла носа догори. Вона не змінилася в поведінці, у спілкуванні зі своїми друзями.

Я не бачу, що в неї загорілася якась зірка. От тоді я б, мабуть, увімкнув суворого батька.

Наразі ви створюєте багато спільного рекламного контенту. Як загалом розподіляються обов’язки в цій історії?

Наша спільна історія — це Тік-Ток. Лєра — головна. Вона раніше в цьому з’явилася. Я взагалі не хотів іти в Тік-Ток, тому що не хочу мати вигляд, як Юра Горбунов. Юро, я люблю твій Тік-Ток.

Ми вигадали історію «Батьки та діти». Розуміємо стосунки з донькою та, здебільшого, маємо позитивні відгуки. Нам це приємно.

До нас приходять і рекламодавці. Ми ділимо рекламу навпіл. Лєра чесно заробляє свої гроші. Не зовсім заробляє, а отримує їх від тата. Тому що вона неповнолітня. Я їх отримую на ФОП, ми навіть платимо податки.

Лєра: Але весь контент, який є на нашому акаунті, я за нього відповідаю. І випускаю повністю рекламу під свою відповідальність.

СашаТак, більшість ідей належить Лєрі. Зйомка, монтаж, підбір музики, підпис відео, навіть час, коли ми його випускаємо, — це відповідальність Лєри. Я дуже пишаюся, що вона в 15 років уже несе за щось відповідальність і вчиться це робити. І за це отримує бонуси.

Чому ти навчився в Лєри останнім часом?

Лєрине улюблене слово останніх років — це «на ізі». От я навчився в Лєри легше ставитися до ситуацій. Цьому в цього покоління взагалі можна повчитися, тому що ми звикли переживати, завжди здається, що все — крах, там зламав, там не встиг, те не зробив.

Вони до цього ставляться набагато простіше. І це береже нерви. Навчився в неї не нервуватися марно. І це дуже круто.

Так стало легше трошки жити. Я не говорю про відсутність відповідальності. Просто ставитися простіше. Якщо ти, наприклад, сьогодні щось не встигаєш, але доробиш його завтра, нічого не станеться. Але я проти прокрастинації. Тобто ми все одно в цьому плані, на відміну від більшості блогерів, дуже відповідальні. Ми дуже переживаємо — інколи навіть більше, ніж замовник.

Плюс Лєра вчить мене танцювати, хоча я колись 11 років займався народними танцями, але зараз вчусь заново. Вона вчить мене трендам. Фактично, вона відкрила для мене Тік-Ток. Я би його сам не відкрив і не зрозумів.

Через що сваритеся і як миритеся?

Лєра: Та ми майже не сваримося. Ми можемо посваритися, бо хтось із нас втомлений, і ми не знайшли спільної мови.

Саша: Або голодні. У нас є така спільна риса — коли ми голодні, то злі.

Лєра: Треба просити поїсти перед тим як щось робити разом.

Саша: Ми коли починаємо робити такий на голодний шлунок, ми реально можемо посваритися.

Лєра: Можна повішатися

Саша: Але потім зупиняємося, перекусили — і все пішло на ізі.


Photo: Катерина Ніколайчук

Produсer: Діна Проценко

MUA: Світлана Зайчик 

Написати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: