Місія — життя без сміття: Аліна Паш у спецпроєкті «Екогерої» від Будинку природи за підтримки JS

Ми розказуємо — Аліна показує. Коротко і зрозуміло про 5 принципів, завдяки яким ви врятуєте планету.

Погодьтеся, питання екології завжди на часі, особливо тоді, коли у країні повномасштабна війна. Київський міський будинок природи та JS у спецпроєкті «Екогерої» розповідають про принципи 5R. Завдяки ним ваше життя стане абсолютно екологічним, а отже, ви станете екогероями. Чому? Бо врятуєте планету (настільки, наскільки це можливо).

Що ж таке 5R?

Беа Джонсон, авторка книги «Дім — нуль відходів. Гід до щасливого життя в сучасному світі без зайвих витрат і сміття», запропонувала своє бачення Zero Waste, а саме — життя за п’ятьма принципами.

5R (recycle, reduce, reuse, refuse та rot) — 5 простих принципів, які допоможуть врятувати екологію. Звісно, за один день, місяць чи навіть рік ми не покращимо екологічну ситуацію. Проте якщо кожен із нас уже сьогодні розпочне жити з новими екозвичками, ризиків стане менше і кінець світу (який уже давно прогнозують через погане ставлення людини до навколишнього середовища) відтермінується ще на кілька тисячоліть.

Розповідаємо коротко, але зрозуміло, про кожен принцип 5R.

REFUSE = відмовитися від непотрібного

У цього принципу схема проста. Чим менше зайвих речей, тим менше відходів. Щоб не продукувати сміття, його можна просто не купувати. Правда ж легко? Під час шопінгу слід обдумувати кожну покупку, аналізувати, чи справді ви будете користуватися тією чи іншою річчю. А ще цей принцип про те, що варто максимально відмовитися від одноразових матеріалів, які ми не зможемо використати повторно, від шкідливих звичок і всього того, що шкодить планеті.

REDUCE = скоротити споживання

Якщо повністю відмовитися від речей складно, спробуйте скоротити споживання та використання їх. Усе відбувається поступово. Спочатку слід зрозуміти, без чого ви можете обійтися, і зменшити присутність таких речей у вашому житті.

REUSE = використовувати повторно

Reuse — один із головних трендів у сучасному світі. Майже будь-яка річ може отримати нове життя. Предмети декору, одяг і навіть техніка — усе це піддається ремонту, оновленню та обміну на щось інше для повторного використання кимось. А вінтаж був, є і буде трендом, який поза часом. Звісно, слід пам’ятати і про благодійність. Якщо речі в хорошому стані, але з певних причин не подобаються вам, поділіться ними.

RECYCLE = відправляти вторсировину на переробку

Сортування сміття — обов’язковий крок перед тим, як відправити вторинну сировину на переробку. Органіка, скло, метал, папір, пластик. Сортуйте такі матеріали, віддавайте на переробку — і буде нам екологічне щастя!

ROT = компостувати органіку

Звучить складно. Окей, не просто складно, а дуже складно. Однак на практиці все простіше. Якщо ви живете не у власному будинку, а в багатоповерхівці, придбайте спеціальне відро. Туди ви зможете класти залишки їжі та у міру наповнення викидати їх, удобрюючи так ґрунт.

Як свідомо споживати: демонструє Аліна Паш 

Аліна Паш долучилася до зйомок соціального ролика про свідоме споживання, а саме — про Reuse. «Привіт! Це Аліна Паш. З того моменту, коли ми знімали цей ролик, багато чого змінилося. Однак ідея про ощадливе ставлення до одягу і можливість подарувати йому друге життя стали ще більш актуальними. Просто зараз тисячі українців потребують допомоги у вигляді одягу та взуття. Якщо ви маєте можливість, поділіться своїми речами з найближчим благодійним фондом, який займається допомогою вимушеним переселенцям. Допоможімо разом екології та одне одному».

[Це відео знято до початку повномасштабного вторгнення рф в Україну]


 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: