Незламна Яніна Соколова у квітучій зйомці JS

А ще ніжна, невгамовна та натхненна. Відверто про фемінізм, боротьбу з хворобою, канабіс та майбутній фільм — спеціально до Дня незалежності.

Яніна крута, — подумали ми і запросили журналістку й акторку взяти участь у нашій зйомці напередодні головного свята країни. Вийшло щиро, душевно, весело та, звісно ж, красиво. Насолоджуйтесь!

Сукня Concept Bride, сережки Guzema Fine Jewelry

Яніно, ти дійсно сильна жінка. Та смілива, особливо в контексті професії. Нещодавно у тебе був надскладний етап у житті: боротьба з важкою хворобою. Чи зневірювалась ти протягом цього періоду? Та як відновлювала внутрішні ресурси?

Дякую за віру в мою силу, втім, розчарую: вона не до кінця така, як думають оточуючі. Так, я не зі сцикливих. Але наразі можу точно сказати, що моя сміливість радше захист, аніж безумовна чеснота. Захист від всіх недоліків публічного життя і особливостей професії політичного журналіста і борця з російською пропагандою. Поза екраном я геть інша. Чутлива, емоційна, з кепським характером і морем тарганів у голові. Чи не зневірилася я через пережите? Ні, навпаки.

„Я врешті зрозуміла, в чому основний сенс життя. “

Він у вмінні бути щасливим і робити максимум з того, що у твоїх силах, аби щасливими були ті, кого ти любиш.

Як трансформувалися твої цінності після цього життєвого челленджа?

Я позбулася всіх токсичних людей навколо. Видалила з телефонної книги, соціальних мереж і життя всіх, хто зневірює та ниє. Навіть тих, з ким спілкувалася десять років. Очистила своє життя від них, а їхнє – від себе. Я навчилася легко відпускати. Це, напевно, те, що я тепер роблю сміливо і впевнено.

Коли Яніна дозволяє собі бути слабкою? І як це проявляється?

Я слабка з близькими. У родині. З найближчими друзями, яких у мене всього двоє. Як проявляється? О, дуже яскраво. Не хочу лякати ваших читачів (сміється).

Сукня Litkovskaya

Чи є у тебе теми-табу, які ти ніколи не підійматимеш у своїх інтерв’ю?

Мене мало цікавить особисте. Я думаю, що це єдине, що є комфортним у моїх інтерв’ю з першими особами держави. Втім, ми намагаємося показати глядачу людину такою, якою вона є насправді. Для цього не обов’язково говорити про особисте.

„Для того, щоб зрозуміти людину, достатньо поставити кілька некомфортних і тонких питань, відповіді на які дадуть глядачу чітке розуміння «ху із ху». “

Що для тебе фемінізм? І як ти до нього ставишся?

Фемінізм – це здатність жінки проявляти себе повноцінно. Фемінізм – це любити чоловіків і мати з ними рівні права. Фемінізм – це те, чого ментально не вистачає всім нам, українкам. Минулого року я була медіа-амбасадором руху He for She за права жінок. Мені б дуже хотілося, щоб ті, хто «He», підтримували та допомагали розвиватися й мати вплив на життя та історію країни тим, хто «She».

„Рівність – це ознака цивілізації. Щаслива, що з роками ми наближаємося до неї. “

Сукня Concept Вride, сережки Guzema Fine Jewelry, рукавички Frolov

Твоє найгірше інтерв’ю? І найкраще?

Хм, найкраще… Таких чимало: Святослав Вакарчук, Віталій Кличко, Андрій Коболєв. Це багатокомпонентні, чесні інтерв’ю. А найгірше… Напевно, за токсичністю перемагає військовий прокурор України Анатолій Матіос. А за популярністю – Анастасія Приходько.

Україні виповнюється 28 років. Пам’ятаєш себе у 28, про що тоді мріяла, чого прагнула? І що із цього здійснилося?

Оу, в 28 я була зовсім не такою, як тепер. Я була мамою дворічного сина, яка тільки намацувала свій кар’єрний шлях. Шукала себе і свій вимір. Я люблю шукати. Незважаючи на те, що я людина результату, пошук приносить мені не менше задоволення. Тому у 28 я була дослідником. Зараз, у 35, я наближаюся до кандидата в магістри. Попереду докторська ступінь. І цей процес, зізнаюся, приносить мені велике задоволення.

Сукня Concept Вride, сережки Guzema Fine Jewelry, рукавички Frolov

Які прості речі роблять тебе щасливою та допомагають перезавантажитися?

Я люблю сидіти біля вікна своєї заміської квартири у лісі, пити гарне червоне вино і слухати Бон Івера, коли мені хочеться усамітнитися. Люблю поцілунки синів зранку. Люблю свіжі квіти, які дарує чоловік у суботу. І люблю томатний сік у літаку. Цього цілком достатньо, аби у певні моменти життя мене зробити щасливою.

Хто/що завжди змушує тебе сміятися, незалежно від обставин?

Мої друзі. Ви б знали, про що ми говоримо і як регочемо, фантазуючи про обставини і людей. Я сміюся, як НЕпринцеса – у повний голос. Це щастя — мати тих, з ким можна добряче пореготати.

У чому сила українців?

У характері. Ми маємо волю і дуже міцне громадянське суспільство. Єдине, чого ми наразі не навчилися, – це нести відповідальність за власний вибір.

„Ми – революціонери-переможці, які не до кінця зрозуміли, що робити з перемогою у фіналі битви. “

Сукня J’amemme

Твоя ідеальна Україна за 10 років, яка вона? Назви зміни (у будь-яких сферах), про які мрієш особисто ти?

Ідеальних країн не існує. Не вірте рейтингам «щасливості» громадян Данії, Люксембурга і Швеції. В кожної країни є свої «але». Україна за 10 років – це країна, яка вміє покладатися лише на себе. Це країна, у якій кожен питає, що зробив він, а не пиняє на президента, парламент і сусіда Василя. Це країна, в яку хочуть вкладати гроші інвестори, і країна, до якої повертаються земляки, які колись у ній зневірилися. Я дуже сподіваюся, що за 10 років це стане реальністю.

Сукня Frolov, сережки Guzema Fine Jewelry

Проект «Я, Ніна» — дуже особистий і водночас надважливий для суспільства. Назви, будь ласка, три основні причини, чому ти наважилася його реалізувати. Адже спочатку у тебе не було ані коштів, ані підтримки держави.

Проект «Я, Ніна» — це наразі головний проект мого життя. Він змінить ставлення до онкохворих і ставлення українців до свого життя, незалежно від того, чи був у них рак, чи ні. Основна причина початку проекту — розповісти, чого нам не вистачає у житті, аби бути щасливими. Коли ми задумали цей проект, у нас дійсно не було нічого. Я лежала у палаті Інституту раку й до кінця не уявляла, як все це реалізувати. Ані грошей, ані команди, ані чіткого уявлення щодо стратегії. Потім я подзвонила теперішньому продюсеру проекту Олесі Корженевській, ми зібралися, намітили план, а потім — як у казці, — люди крок за кроком долучалися до проекту, роблячи його багатошаровим, місійним та унікальним. Зараз у команді мультимедійного проекту «Я, Ніна», який включає книгу, фільм і кліп, понад сто людей. Це величезна команда однодумців, які змінять життя значної кількості українців. Допоможуть їм зрозуміти, заради чого варто жити і чому потрібно боротися до кінця, що б не сталося у вашому житті.

Сукня Frolov, сережки Guzema Fine Jewelry

Скільки матеріалу вже знято? Коли планується вихід фільму?

Фільм «Я, Ніна» відзнятий лише на 5%. У травні ми розпочали збір коштів на краундфандингу. За два місяці українці перерахували на створення одеської частини фільму, яку ми відзняли у липні, 3.5 мільйони гривень. Потім ми виграли пітчинг у Держкіно і сподіваємося отримати кошти. На черзі УКФ і співпраця з міжнародними фондами. У нас неймовірна команда. Обережно скажу, що це найкращі люди кіно в цій країні.

Доступ до медичного канабісу для хворих людей та лікарів – одна із найсміливіших твоїх ініціатив. Як ти оцінюєш шанси на успіх цього законопроекту, враховуючи скептичне ставлення суспільства?

Я впевнена, що закон буде ухвалено вже цього року. Є всі передумови. Доступ до медичного канабісу в науці та медицині стане першим проривом у лікуванні хворих не тільки на рак. Канабіс знеболює і не дає широкої побічної дії, як інші препарати для хворих на епілепсію, аутизм, посттравматичні синдроми і пекельні судоми після перенесеної хіміотерапії, що я відчула на собі.

„Скептичне ставлення суспільства до законодавчих змін щодо доступу до використання канабісу виключно від незнання. “

У всіх розвинених європейських країнах цей закон давно прийнятий. Але ви ніколи не побачите на вулицях, скажімо, Відня стовбур диму й обкурених підлітків. Канабіс продаватиметься виключно за рецептом лікаря. Коштує така сигарета приблизно 25 доларів. Це набагато дешевше, ніж ряд знеболюючих препаратів. Тому доступ до нього стане проривом і полегшенням для мільйонів.

Сукня Frolov, сережки Guzema Fine Jewelry

Три головні актуальні меми у твоєму житті?

О, їх чимало. Ми ж створюємо найпопулярніший YouTube-проект російської антипропаганди. Тому більшість мемів саме звідти. І всі вони з нецензурними словами. На сторінках JS можна лаятися? Якщо так, то відведіть, будь ласка, дітей від екрану телефону або комп’ютера, я починаю.

„«Нє увєрєн — нє п*зді (це про псевдо провокації, які, на думку російської преси, роблять наші військові). “

«Не сци!» — мем, який з’явився під час президентської кампанії, коли Володимир Зеленський, перебуваючи у статусі кандидата в президенти, обіцяв і не приходив до мене у «Рандеву». І «Не вистачає каяття» — фраза з відомої пісні Святослава Вакарчука, яку часто використовує мій гример Аня, коли все так, але чогось не вистачає. Так от, якщо інтерв’ю у вас не вдалося, можете сміливо мені сказати: «Яніно, все ок, але не вистачає каяття…». Я посміхнуся й обов’язково додам його — каяття. Але це не точно (сміється).

Сукня Concept Bride, сережки Guzema Fine Jewelry

Photo: Катерина Ніколайчук

Style: Катерина Черняк

MUA: Світлана Кузьмічова

Producer: Анна Ганопольська

 

Адреси бутіків:

Concept Bride, Київ, Олеся Гончара, 26

Frolov Heart, Київ, Гоголівська, 34

Litkovskaya, Київ, Тургенєвська, 55

ЦУМ, КиївХрещатик, 38

Guzema Fine Jewelry, Київ, Євгена Коновальця, 26а

Флористичне оформлення від Kvitkova Vanil, Київ, Саксаганського 13/42; vanil.com.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: