Not Only Business: Потап та Iрина Горова

Партнери по бізнесу розповіли JS про свої стосунки після розлучення: дружбу, конфлікти та запуск MOZGI GROUP.

Наші герої доводять, що після кохання можна зберегти не тільки дружні стосунки, але й бізнес. Ми зустрілися з Потапом та Іриною Горовою, щоб дізнатися їх секрети порозуміння й успіху.

На Ірині топ Acler,
легінси Wolford, туфлі Prada; па Потапові футболка, рубашка, брюки – все Diesel, туфлі власність героя

Дружити після розлучення — це круто. А працювати разом після розлучення — це й зовсім вища ліга адекватності. Поділіться, як це, та чи не заважають робочим стосункам спільне минуле та минулі образи?

Ірина: Справа в тому, що разом ми пройшли великий шлях із перемогами та поразками й завжди один одного підтримували. Навіть якщо виникали якісь протиріччя, ми робили все для того, щоб це аніяк не відбилося на бізнесі. У момент, коли ми прийняли рішення про розлучення, чітко розуміли, що це не торкнеться спільної справи. Ми не лише нічого не зруйнували, а й  навіть збільшили компанію! Продовжуємо успішно комунікувати як співвласники, а бізнес зростає й розвивається.

Топ Acler

Потап: Спільне минуле, наша дружба та взаємозв’язки лише допомагають бізнесу та позбавляють нас від витрачання часу на зайві непорозуміння й суперечки. Ми давно знайшли точки, у яких збігається бачення. Наші голови повернуті в одному напрямку — напрямку розвитку, розширення, збільшення обертів та побудови великої справи.

Розкажіть, як розподілені між вами функціональні обов’язки у бізнесі? Чи дозволяєте «заходити на територію» іншої сторони?

Ірина: Спочатку кожен із нас зайняв свою нішу в компанії. Наш перший бізнес — продюсерський центр MOZGI Entertainment був побудований на поєднанні непоєднуваного: я — за мізки, Потап — за entertainment. Але в процесі роботи ми дозволяємо заходити на територію один одного, оскільки для прийняття правильного рішення часто важливий погляд зі сторони. Потап завжди бере участь у стратегічних процесах, у розподілі фінансів. А я беру участь у творчих речах: виборі треків, зйомках кліпів та вигадуванні образів. Така комунікація історично склалася й нікого з нас не напружує. Навпаки, це допомагає нашій компанії досягати крутих результатів!

На Потапові футболка, жакет, джинси – все Diesel; на Ірині жакет Sandro, рубашка P.A.R.O.S.H., штани Jeisoni, каблучка Guzema Jewelry

Потап: Ми розподіляємо сфери радше за інтересами. Адже Іра прийшла в шоу-бізнес із фінансового світу, тому взяла на себе більше менджерсько-фінансових обов’язків. Але водночас вона відпрацювала на величезній кількості зйомок як виконавчий продюсер, чудово розбирається в стилі та може дати корисну пораду у сфері творчості. Тому із задоволенням заходить на творчу виробничу сторону, а я можу зазирнути у фінансовий сектор, в аналітику та прийняття математично складних рішень. Партнерам важливо допомагати один одному, направляти, підказувати. Ми якраз дотримуємося такого принципу.

А оскаржувати рішення один одного в категоричній манері? Зазвичай «подружні» звички залишаються надовго. Як боретеся зі спокусою «грюкнути кулаком по столу» та настояти на своєму?

Потап: І таке траплялося. Але тепер ми — група компаній MOZGI GROUP, від нас залежить велика кількість людей, тому й наші рішення стали виваженішими, продуманішими та колегіальними. Можемо діяти швидко, імпульсивно, але разом! Намагаємося не бути хаотично-емоційними. Це дуже рухливий бізнес, де важливо бачити, чути і приймати. Тому закостенілий підхід із маханням шаблею тут заважає. Потрібно бути мудрими, гнучкими й сучасними.

[:ua]На Ірині сукня Alexander Wang, туфлі Prada; на Потапові футболка MOZGI Wear, джинси власність героя, куртка G-star Raw[:]

Ірина: Бувають різні ситуації (сміється). Ми ж творчі люди, як без емоцій — у них народжується щось нове. Уявіть мене, тендітну дівчинку, яка грюкає кулаками перед двометровим Потапом (сміється). Тому я — за логіку та факти, як справжній прагматик. А за роки спільної роботи вже навчилася ухилятися від пролітаючих повз телефонів, вчасно заходити і виходити з кабінету (сміється).

Футболка MOZGI Wear, джинси власність героя,
куртка G-star Raw

Нещодавно MOZGI Entertainment пережив ребрендинг, а інші бізнес-напрямки ви об’єднали в MOZGI GROUP. Як у цій ситуації розподілили ролі?

Ірина: Коли ми задумалися про перехід із сімейної справи у великий структурований бізнес, зрозуміли, що прийшов час віддавати повноваження в інші руки та делегувати обов’язки. Перше, що ми змінили, — зняли із себе операційне управління компаній, залишивши час і сили для розробки глобальних стратегій. Разом із внутрішнім та зовнішнім ребрендингом, заснуванням групи компаній, перерозподілилися й наші ролі. Найбільш непростим для всієї компанії було якраз прийняття нової схеми роботи.

Потап: Глобально ролі залишаються тими ж. Я займаюся творчо-виробничої частиною, Ірина — фінансово-менеджерською та виконавчо-виробничою. Перехід до таких ролей ми вже приміряли. Зараз же працюємо як голови групи компаній, прагнучи до розвитку та автономності кожного окремого напряму. Здається, у нас непогано виходить.

Що вам ближче у роботі — повна довіра чи розумний контроль?

Потап: Усе повинно бути збалансовано, завжди важливий спектр емоцій, почуттів та взаємовідносин. Тому має місце й повна довіра, й контроль.

На Потапові футболка, жакет, джинси – все Diesel; на Ірині жакет Sandro, рубашка P.A.R.O.S.H., штани Jeisoni, каблучка Guzema Jewelry

Ірина: Я швидше за розумний контроль. Шоу-бізнес — це сфера, де завжди потрібно тримати руку на пульсі. Я неодноразово в цьому переконувалася на прикладі досвіду колег із CEO Club Ukraine, членом якого я є. Як правило, коли власник впевнений, що все налагоджено, й дозволяє собі відпочивати тривалий час, бізнес починає втрачати оберти. Є приклади того, коли на місце голови компанії починають претендувати інші люди та нівелюють роль власника. Важливо розуміти, що «все добре» сьогодні — не запорука того, що завтра буде так само. Відпускати компанію у вільне плавання я не готова та не впевнена, що це могло б принести бажані результати.

Чи є у вас принципові розбіжності щодо виховання сина? І чи вирішуєте ви батьківські питання на роботі?

Потап: У цих питаннях ми якось встигаємо один одного підстраховувати: Іра йде на батьківські збори, а я забираю Андрія зі школи або ж везу його в першій половині дня на плавання й на розваги в неділю, а Іра може заскочити з ним на зйомку або в офіс, а потім повечеряти з дітьми в кафе. Ми й тут один одному допомагаємо.

На Потапові футболка, жакет, джинси – все Diesel; на Ірині жакет Sandro, рубашка P.A.R.O.S.H., штани Jeisoni, каблучка Guzema Jewelry

Ірина: Розбіжності в нас бувають хіба що у видах спорту, якими Андрію варто займатися. Тому син ходить і на бокс, який так подобається мені, і на плавання та баскетбол, які до душі татові. Принципових протиріч щодо виховання сина в нас немає. Ми намагаємося всебічно його розвивати та бути для нього друзями: я вкладаю в нього цінності щодо ставлення до жінок, намагаюся бути для нього прикладом, людиною, якою він пишається та любить. Потап дає Андрію чоловічу енергію та любов, він для нього авторитет та приклад поведінки в справжній чоловічій компанії. Регламенту ділового спілкування в нас немає: зустрічаючись для вирішення робочих питань, можемо легко та невимушено переключитися на різні теми, у тому числі й обговорити батьківські питання.

Цікаво дізнатися, чи є у вашій команді умовний розподіл на «людей Іри» та «людей Потапа»? Чи ви всі — одна дружна сім’я?

Ірина: Безумовно, MOZGI GROUP — це велика дружна команда. При цьому наші з Потапом зони впливу в компанії можна умовно розділити: є хлопці, з якими щодня працюю я, є ті, хто ближче працює з Потапом. Я проводжу більше часу в головному офісі, а Потап як CEO, що відповідає за творчий матеріал, більше працює на студії звукозапису MOZGI Studio. Але всі ці люди не відірвані один від одного: у нас є спільні чати, вечірки, свята, походи в кіно… Для вирішення спільних питань ми завжди об’єднуємося! Зі сторони може здатися, що Іра й Потап — це два далеких полюса. Насправді це одна планета!

Потап: Попри те, що компанію можна розділити на умовні зони, зберігається паритет та шанобливе ставлення до нас обох. Ми намагаємося балансувати, щоби не було переважень у чиюсь сторону. Усе ж таки компанія — це єдиний механізм, усі деталі якого повинні працювати злагоджено. Якби хтось один почав тягнути ковдру на себе, це б лише зашкодило спільній роботі. Ми не поділяємо й пануємо, ні на кого не намовляємо, приділяємо артистам та співробітникам стільки уваги, наскільки в нас вистачає часу та сил. Наше завдання — стежити за тим, щоб усе працювало!

Ваша особиста порада всім розлученим бізнес-партнерам, які хочуть і надалі працювати разом. Невеликий лайфхак, щоби не посваритися та досягти успіху?

Потап: Дивлячись на все зі сторони минулих років, я розумію: головне те, що ми зберегли дружбу, любов дітей та загальне прагнення до розвитку. Найпростіше було би посваритися, усе полишити, бути самозакоханим егоїстом. Потрібно бути вище за особисті амбіції, вони не повинні управляти бізнесом.

Футболка, жакет, джинси – все Diesel, туфлі власність героя

Ірина: Починаючи спільну справу, дуже важливо домовлятися на березі. Ми з Потапом спочатку проговорили, що працюємо як бізнес-партнери, що би не трапилося. У схожих особистих ситуаціях завжди потрібно сідати за стіл перемовин та шукати компроміси — вимикати емоції та включати здоровий глузд. Важливо зберігати людяність, гідність та пам’ятати, що руйнування рідко приносить задоволення й подальше зростання.

Сукня Alexander Wang, туфлі Prada


Photo: Катя Ніколайчук 

Style: Женя Скварська

MUA & Hair: Оля Терезка

Producer: Ліза Пульвас

 

Адреси бутиків:

Diesel, ул. Антоновича 176, Киев

G-star Raw , ул. Антоновича 176, Киев

Sandro, Спортивная Площадь 1а, Киев

Helen Marlen Mandarin, ул. Басейная 6, Киев

Marque, ул. Саперное Поле 3, Киев

Jeisoni, ул. Ивана Франка 5, Львов

Guzema, ул. Евгения Коновальца 26, Киев

Prada, ул. Крещатик 15/4, Киев

Wolford, ул. Басейная 4, Киев

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: