Paris Love Story Ірени Карпи: новий роман, паризькі вулички і вбивство

Ексклюзивно для JS напередодні презентації книги «Добрі новини з Аральського моря», яка відбудеться на «Книжковому арсеналі» 24 травня.

 

на Луї: смокінг SA by Daria; на Ірені: сукня Frolov, туфлі Christian Louboutin

Залишаються лічені дні до презентації нової книги письменниці — «Добрі новини з Аральського моря» про неймовірні пригоди українок в Парижі. Тим часом наша редакція полетіла до Парижа, зробила романтичну зйомку з Іреною та її чоловіком Луї Требюше, а також особисто розпитала авторку про створення роману, улюблені паризькі місця, реакцію її коханого, нащадка Віктора Гюго, на пожежу в Нотр-Дамі та інше. Світлини вийшли ну дуууже романтичними, а попереду знайомство з романом видавництва #книголав (за підтримки світського партнера JetSetter.ua), який також вас вразить і неодмінно надихне прогулятися стежками головних героїнь у Парижі.

Яке відсоткове співвідношення правди й вигадки в книзі?

50 на 50.

Яким би одним ємним словом ви описали Париж?

Multifaceted. Українською це буде три слова (сміється).

на Луї: смокінг SA by Daria; на Ірені: сукня Frolov, туфлі Christian Louboutin

Чи були сумніви щодо фіналу книги? Чи ви відразу бачили розв’язку? 

Я її ніколи не бачу до самого кінця: герой починає фразу і закінчує її так, як йому заманеться. Текст, коли він справжній, веде автора сам. Книжка так структурована, що починається з кінця. Наприклад, Машу я «вбила» відразу, щоб читач до неї не прив’язувався і мене не проклинав, а просто розв’язував детективну історію (але перші відгуки свідчать, що все одно прив’язалися і уточнюють, чи точно Маша гине). Усі інші під кінець роману приходять до того моменту, якими ми їх зустрічаємо, а потім настає вже і фактична розв’язка.

Машу я «вбила» відразу, щоб читач до неї не прив’язувався і мене не проклинав, а просто розв’язував детективну історію.

Повірте, тут найбільший кайф: розв’язати всі ниточки, які в’язалися впродовж усіх історій, і все розставити на свої місця. Як людина хаотична і не схильна до математичних прорахунків, можу собою пишатися: не думала, що вийде.

сукня Frolov, туфлі Christian Louboutin

Які з місць нашої зйомки фігурують в книзі, як вони представлені в романі? Та як вони пов’язані з вашим особистим життям?

Найбільше, звісно, пов’язано з околицями Нотр-Дама і бульваром Сен-Жермен. Тут же станція Maubert, де розвивається одна з останніх сцен у «Риті». Єдине, що кав’ярня «Метро», де вони зустрічаються з Філіпом – абсолютний жах в реальному житті, не ходіть туди ввечері. Я недалеко звідси живу, гуляю собаку, ходжу зранку в пекарню чи ввечері на аперитив. Тому і спостерігаю все: від яскравого бомжа із маскою «вендета» (він розмовляє із героїнею Хлоєю російською й проходить як ситуативний диявол) до смугастих матраців біля підземного паркінгу, де Хлоя намагається переночувати у кузові пікапа.

на Ірені: топ Frolov, брюки Bobkova; на Луї: смокінг SA by Daria

Й, звісно ж, дзвони Нотр-Дама: і як особлива атмосфера, і як відлік етапів історій героїнь. Хлоя їх слухає після драматичної історії з Богданою, Рита – щоби розбавити самотність і вигуляти собаку (момент коли Хлоя і Рита спостерігають одна одну, не знаючи, хто це). Ейфелева вежа в принципі омніприсутня, але в історії Богдани особливо: в районі Трокадеро його багата родина має одне з помешкань, із якого Богдана вибирається о шостій ранку… Локація «кав’ярня» універсальна: тут і я, і героїні підслуховують діалоги незнайомих людей.

Що у цих описаних у книзі місцях вигадка, а що списане з життя реальних людей? 

Настрої і атмосфера – часто крадені. Насправді письменники – це професійні крадії. Я беру матеріали із життя і шию з них оцю клаптикову ковдру сюжетних перипетій і розвитку характерів.

сукня Frolov, сережки Chanel, туфлі Christian Louboutin

Як вважаєте, у чому полягає головна відмінність в характері українок і француженок? 

Любов до себе. Нам іще вчитися і вчитися. У нас жінка хіба лише в юності живе для себе, а з часом все більше для дітей та онуків, регламентує себе обов’язком, а не глибинним бажанням. А у француженок «я хочу» звучить значно голосніше за «я мушу».

У француженок «я хочу» звучить значно голосніше за «я мушу».

Вчора от вечеряли з друзями чоловікової мами – жінці 70, вона неймовірно красива. Спорт, середземноморська їжа (так-так, вино і м`ясо теж), доглядової косметики більше, ніж у мене. Почувши, що я письменник, заходилася «дарувати» мені свою історію. Виявляється, зі своїм чоловіком вона познайомилась лише вісім років тому (а до того обоє стали вдівцями), і це був карколомний сюжет, сплетений зі співпадінь і випробувань. «В історії кохання – ми завжди підлітки!», – сміялася вона.

Чи планується вихід книги на інших мовах і яких?

Спершу вона має вийти мовою оригіналу – такі правила видавничого світу. Але вже зараз є зацікавлені французи. Іншим ми поки що не розказували про книжку (сміється).

cукня Frolov, босоніжки Stuart Weitzman

Кого зі світових або українських актрис ви б бачили в ролі своїх героїнь у вашому ідеальному варіанті екранізації?

От віриш, прямо зараз у Канні ламаю собі над цим голову. Персонажі настільки сильно асоціюються в мене з їхніми живими і не такими вже й відомими прототипами, що важко абстрагуватися… Ну хіба би Хлою мала грати Агнес Дейн, якщо пофарбувати її в темний. Риту могла б зіграти Шарлотта Генсбур, Машу – Леа Сейду чи Міа Васіковська, а Богдану – Глоя Морець (якщо її добряче «накрутити»).

тренч Bobkova

Розкажіть про вас із чоловіком, про ваші звички, сімейні традиції, улюблені заняття й місця?

Ми обоє любимо гори, вино, океан, пікніки у важкодоступних красивих місцях, музику і читання на терасах і перед сном. Обоє затяті кіномани. Місця… Каталонські Піренеї, мабуть. Ми там щоліта: живемо на висоті 2.500 м, купаємося в водопадах і озерах.

на Ірені: дощовик – власність стиліста, топ Petit Bateau, шорти Jatual, туфлі Christian Louboutin; на Луї: футболка та кеди – власність героя, брюки SA by Daria

Також любимо дикий непривітний океан зі скелями. Галіцію там, чи Нуармутьє. Там чудово їсти устриці й пити просекко, звісивши ноги в прірву. Або, якщо вже море, – то на човні. Луі служив у морському флоті , як кожен порядний студент паризької École Polytechnique. З таким капітаном не страшно – я спокійно готую їсти і читаю книжечку, поки він вправляється з вітрилами.

Як ви і ваш чоловік відреагували на пожежу в Нотр-Дамі, які були почуття? Чи жертвували гроші на реставрацію?

Пожертвувати ми не встигли: буквально за кілька годин після пожежі магнати штибу Louis Vuitton та кількох французьких сімей-мільярдерів фактично закрили потребу. І вже всі знайомі парижани включно з моїм чоловіком носилися з новим мемом: «Віктор Гюго всім дякує за допомогу Нотр-Даму і цікавиться, коли ви візьметеся за знедолених»…

на Ірені: сукня-сорочка ARTEMKLIMCHUK, сукня Jatual, туфлі Christian Louboutin; на Луї: костюм SA by Daria

А саму пожежу – так, спостерігали в реальному часі, й відчуття були апокаліптичні. Я була там, коли падали перекриття і стеля. Ми стояли на мості Турнель разом з усіма людьми, що співали католицькі гімни, поки пожежники боролися з вогнем. Ну а наступного ранку все вже видавалось не таким страшним, і мені додзвонювалися українські скульптори з питанням, як їм долучитися до реставрації.

на Ірені: сукня-сорочка ARTEMKLIMCHUK, сукня Jatual, туфлі Christian Louboutin; на Луї: костюм SA by Daria

Мені додзвонювалися українські скульптори з питанням, як їм долучитися до реставрації.

костюм SA by Daria

сукня Frolov, сережки Chanel

Вже через кілька днів, 24 травня, Ірена Карпа особисто представить свою книгу українським читачам на Книжковому арсеналі. Не пропустіть!

 

 


Photo: Інна Гончарова @photoart.paris
Style: Дар’я Гуаран @daria.style
MUA & Hair: Марі Бертман @beautyspace.paris @beautyspace.hair
Producer: Анна Ганопольська @nakriakala
Assistance: Марія Араман @thearamans

Одяг:
SA by Daria: www.style-ability.com
Ivan Frolov: www.frolov.fr
Jatual Paris: www.jatual.com
ARTEMKLIMCHUK: www.artemklimchuk.com
Bobkova: www.bobkova.com.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: