Різні рівні: про толерантність із перших вуст людей, що відрізняються

Напередодні маршу рівності модель Софі Пашкуал та музикант Хогні Егельсон розповідають про нелегке дитинство, утискання та свободу.

Що об’єднує скандинавського хлопця та українську дівчину ангольського походження? Нелегка доля, перш за все. Про те, як жилося темношкірій дівчинці Софі Пашкуал на Донбасі, а відомому музиканту Хогні Егельсону — з біполярним розладом, в ексклюзивному інтерв’ю JS напередодні маршу рівності в межах тижня КиївПрайд.

На Софі – бомбер Gucci


СОФІ ПАШКУАЛ

„Толерантність — це відкритість, свобода, емпатія та інші прояви емоційного інтелекту. “

Про особисті кордони

Я не вірю ні в яке всесвітнє зло або, тим паче, в його втілення. Звичайно, є речі, які мене дратують, і часто дратують дуже сильно. Але поки ці речі ніяк не порушують мої кордони — це лише моя проблема. Взагалі, вважаю, що гармонійні люди, які живуть у комфорті з собою, цілком терпимі до речей, які їх не стосуються. В першу чергу тому, що не бачать в цьому загрози. А ті, хто киплять ненавистю з приводу і без, зазвичай дуже ображені й травмовані, вони потребують допомоги.

Костюм, кеди Alexander McQueen

 

Про прояви нетолерантності

Дайте подумати. Я темношкіра дівчина з Донбасу, тому «кричущі випадки нетолерантності» — це регулярна частина мого звичайного шкільного дня. В порядку речей. Так що зараз, навпаки, мені навіть дивно, коли людину називають расистом за n-word, а також всі ці скандали з black face. До мене переважно так і зверталися. Неприємно все це згадувати. Але й не можу сказати, що зараз відчуваю себе набагато вільнішою. На зміну цькуванню в провінційній школі прийшло велике місто зі своїм не завжди хорошим різноманіттям.

Сукня Marni

„Сьогоднішній Київ — аж ніяк не толерантне місце. “

Мені небезпечно ходити вулицями наодинці, особливо ввечері. Тож, коли якийсь білявий рум’яний гетеросексуальний хлопець розповідає мені про те, що «у нас все нормально, ніхто нікого не утискає», мені хочеться розреготатися йому в обличчя.


ХОГНІ ЕГЕЛЬСОН

„Толерантність для мене — це прийняття того, що життя існує у різних кольорах, відтінках, вимірах та формах. “

Про власну нетолерантність

Я ніколи не зможу бути толерантним до несмачної їжі. До всього іншого я ставлюся спокійно. Напевно, через те, що я відношуся до життя з точки зору спостерігача. Мене не бісить поведінка інших людей, я сприймаю їх цілісно, зі всіма їх недоліками та усією глибиною їх характеру. Тому що розумію — у всього є своє коріння. Людина не просто так зла, нестримана чи жорстока. Їх життя зробило такою.

апрол

„Немає поділу на біле та чорне, погане та добре. Це лише категорії, а не дійсність. “

Про біполярний розлад

Чи ставляться люди з опаскою, коли дізнаються, що в тебе біполярочка? Так, звісно. Але я ніколи не відчував цього гостро на власній шкірі. Так, я був трохи «загнаний» у певні межі, але мені вдалося від’єднати себе, свою особистість від цієї хвороби. Це лише додаток до мене, а не весь я. Хоча, можливо, це й звучить дивно. Але мені пощастило, я отримав багато підтримки і дуже за це вдячний. Тому що, коли ти не просто хлопець з біполярним розладом, а відомий хлопець з таким розладом, в тебе не так і багато свободи. Отже, мені пощастило з фанатами й оточенням.

Піджак, шарф Balenciaga

Про музику

Я не люблю погану музику. Для мене «поганою» є бездумна копія чиєїсь, можливо, й навіть талановитої роботи. У музиці повинен бути присутній певний архітектурний наратив, певна ідея, емоція. Тоді навіть пісня в поп-стилі може бути крутою (сміється). До речі, моя хвороба зовсім не вплинула на мою музику, хоча, можливо, я тепер більше звертаюся до духовного боку цього мистецтва.

Про свободу слова

В абсолютно толерантному суспільстві не буде свободи слова, креативності думки. Ми маємо право виходити за соціальні межі, якщо ми цього хочемо, та казати, що думаємо. Я проти подвійних стандартів, коли заборонено казати щось об’єктивне та реальне лише через соціальні устої. Тут вже постає питання твоїх власних морально-етичних кордонів. Ти не ображаєш людей не тому, що «так не можна», а тому, що ти знаєш — їх це образить, тож не хочеш цього.

 


Photo: Катя Ніколайчук 

Style: Оля Віноградова

MUA: MakeUpMe Academy

Hair: Юля Стець

Producer: Ліза Пульвас

 

Адреси бутиків:

Passage 15, Хрещатик, 15

Helen Marlen Mandarin, Басейна, 6

Gucci,  Хрещатик, 15

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: