Shine Bright: еко-дружня Jerry Heil у святковій зйомці

Співачка розповіла JS про усвідомлене споживання, сироїдіння та ставлення до довкілля.

Українська співачка Jerry Heil — справжній прорив 2019 року — розповіла редакції JS про своє розуміння усвідомленого споживання, турботу про довкілля, переваги сироїдіння, а також зізналася, що є жертвою консюмеризму. Деталі у нашому святковому спецпроекті напередодні Нового року.

Jerry Heil

Шуба Elena Burenina, прикраси — вінтаж

Що для тебе усвідомлене споживання?

Для мене усвідомлене споживання — це не просто мода. Я зрозуміла це тільки з часом, адже ще 4 роки тому реально форсувала себе, щоб стати сироїдкою, щоб почати менше використовувати пластмасові вироби.

Коли ти мислиш у певному напрямку, починаєш обростати правильними людьми, це трапляється природнім шляхом.

У мене почали з’являтися друзі, які цікавляться еко-темою, сортують сміття. І все це з таких маленьких пазликів склалося в єдину картинку.  Навіть якщо ти тільки починаєш, але розумієш, куди рухаєшся, — це й є усвідомлене споживання.

Що ти завжди носиш з собою? Чи стала важчою твоя сумка після того, як ти перейшла на усвідомлене споживання?

Завжди ношу з собою багаторазову бамбукову кружку. Одноразові склянки стали настільки популярними, а більшість людей навіть не здогадуються, що вони не підлягають переробці, що дуже шкодить нашій планеті. Ба більше, «паперові» склянки насправді зовсім не паперові: шар пластика, який робить їх твердими і водонепроникними неможливо відділити на сортувальній станції від паперу, тому вони ніколи не будуть переробленими.

Мрію, щоб в улюблених кав’ярнях з’явився одноразовий посуд, вироблений з крохмалю.

Закуповувати його оптом подекуди навіть вигідніше, ніж крафтовий. Тоді навіть не доведеться з собою носити багаторазові кружки, адже такий одноразовий посуд достатньо просто викинути в компост.

Пальто Bevza

Розкажи про свої побутові еко-звички. Наприклад, чи сортуєш ти сміття, як ставишся до пластика?

Уже кілька років я опановую еко-стиль. Я поки ще дуже поганий сортувальник, але мені  подарували цілий trash can, де є відділи для паперу, скла і пластика. Сама користуюся й прибиральницю прошу все складати як слід. Деколи я, як і будь-яка звичайна людина, забуваю взяти із собою торбинку й розумію це, коли вже на касі лежить купа продуктів. Тоді беру звичайний пакет, якщо немає паперових. Проте раджу не вестися на маркетинг і не брати пакети, які, начебто, виробляють з пластика, що розкладається. Такий пакет з часом розкладеться на «мікропластик», який буде ще важче виловити в океані. Краще візьміть звичайний пакет, використовуйте його максимально довго, а потім здайте на переробку.

Блуза та штани Elena Burenina

До яких екологічних трендів варто придивитися, щоб допомогти планеті й не перетворитися на божевільного «еко-споживача»?

«Божевільними еко-споживачами» нам здаються лише ті люди, які занурилися в цю тему, до чого ми ще самі не готові. Раніше мені здавалося дивним, що сироїди ходять в одязі з льону та босоніж по снігу, а зараз думаю, що це нормально. Все залежить від способу мислення, від того оточення, в якому ти живеш.

Мені здається, краще бути еко-гіком, ніж бездумно споживати.

Я десь поки що посередині  — розумію й ту, й іншу сторону.

Що для тебе сироїдіння — спосіб харчування або ідеалогія? Скажи, будь ласка, як ти до цього прийшла й чи були/є якість складнощі?

Одразу зайти з ідеології я не могла, оскільки 20-річна звичка їсти м’ясо та досвід спостереження за тим, як на задньому дворі батьки вбивають свиней, не дозволяли швидко змінитися. Тобі десь 4-5 років, і ти запитуєш маму, навіщо ми вбиваємо тварин, і отримуєш пояснення, що всі так роблять, що це нормально. І дійсно, вся вулиця займалася м’ясним бізнесом. Тому дитячим  сумнівам про неадекватність ідеї вбивства тварин довелося розвіятися. Я пам’ятаю, коли прийшла на день народження  до подруги, яка вже багато років була сироїдкою. Тоді святкові страви мені сподобалися, і я подумала, а чому б і мені не спробувати перейти на сироїдіння. Спершу було незвично, але потім я відчула, як легко, коли шлунок не забитий усілякими шкідливими продуктами.

Боді Elena Burenina

Як гадаєш, українці готові до еко-дружності? Поділись власними спостереженнями щодо позитивних змін у нашій країні.

Ви знаєте про музей просто неба Пирогово? А про те, що поряд із ним 100 гектарів землі відведено під велетенський каньйон-сміттєзвалище? Теж просто неба. Ширяться чутки, що хтось інвестує 12 мільйонів євро, щоб перетворити це місце на гірськолижний курорт. Дуже сподіваюся. Бо поки що дивитися на це боляче.

Є й інше звалище. Будівля висотою в 20 поверхів до самої стелі зайнята нашими з вами відходами. Я жила і не знала, що сміття нікуди не зникає, його треба постійно кудись дівати. Але Земля не резинова, й чорної діри для утилізації не існує. Зате існують переробні станції. В Україні сортування сміття розвинене не на найкращому рівні (у Києві є декілька сортувальних станцій), тож більшість поліетиленових пакетів опиняється на сміттєзвалищі.

Нам ще доведеться пройти великий шлях до досконалості, але вірю, що незабаром з нас братимуть приклад інші країни.

Боді Elena Burenina

Поєднання творчості та екологічності.

Суперечлива тема. З одного боку, що більше ти створюєш, то більше підтримуєш культуру споживання. З іншого боку, що більше з’являється еко-продуктів, то більше тема стає популярною й витісняє «пластмасове» життя. Якщо й випускатиму щось, то це будуть лайнери для очей (різні варіації підводки вже стали моєю фішкою), які, що суперважливо, не тестуватимуться на тваринах. Також хочу написати музичний екологічний маніфест, як, наприклад, IOWA, яка нагадала про глобальне значення людини для довкілля. Кліп просто до сліз. Зокрема, ONUKA з Аланом Бадоєвим зняли кліп на Strum і запустили екологічну ініціативу Ecostrum. Неймовірна робота, де проводиться паралель між техногенністю світу й вразливістю людини в ньому.

За якими принципами ти формуєш свій гардероб? Поділись лайфхаками, як створювати яскраві образи і не перетворитися на жертву консюмеризму?

Я вже перетворилася на жертву консюмеризму.

Але свідомий споживач — той, хто хоча б усвідомив свою проблему і готовий її вирішувати. Днями створила сторінку, де буду перепродавати речі, які вже не ношу, щоб вони продовжували жити.

Блуза, легінси, шуба — Elena Burenina

Назви модний бренд (локальний чи міжнародний), який, на твій погляд, є взірцем усвідомленого підходу на всіх етапах.

Подобається філософія одягу Стелли Маккартні. Вона жила на органічній фермі в Шотландії, а ще вона — веганка й активістка в справах захисту прав тварин. Саме це підштовхнуло її не використовувати у своїй роботі продукти тваринництва. Завдяки їй сумки та взуття зі штучної шкіри стали трендом.  Також не можу не відмітити український бренд Ali Saulidi, який випустив взуття з еко-шкіри з бавовняною основою. Тобто ідея відповідального споживання вже підштовхує й наших дизайнерів шукати альтернативи. Цікава ідея у бренда BEVZA. Вона підтримує глобальний тренд відмови від хутра, створюючи пуховики з розмальовкою під анімалістичний принт. Це стильно, практично і екологічно.

Топ і штани Bevza, cветр Elena Burenina

Що ти ніколи і ні за що не вдягнеш?

Ніколи не мала натурального хутра й ніколи б не вдягла його.

Блуза та штани Elena Burenina


Photo: Катерина Ніколайчук

Makeup: VITALIA

Style: Христина Івченко

Producer: Діна Петрусенко

Одяг: Elena Burenina, Київ, Болсуновська, 21/33; Bevza, Київ, Станіславського, 3

Прикраси: Overnude.store

Локація: Asfour Crystal , проспект Перемоги, 20.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: