«Теніс тенісом, але й по той бік є життя»: Еліна Світоліна про дві доленосні події цього року

Пекельна спека на Олімпіаді-2021, весілля з Гаелем Монфісом, Монако та заборони, прописані в контракті.

Сукня POUSTOVIT

2021 рік став знаковим для української тенісистки Еліни Світоліної. Спортсменка вийшла заміж і здобула бронзу на Олімпіаді в Токіо. JS розпитав красуню про найцікавіше.

Які емоції переповнювали, коли зрозуміла, що боротьба закінчилася на твою користь?

Були сльози радості, коли вдалося переломати хід матчу, оскільки я програвала в рахунках і у грі загалом. Можна сказати, що сподівань залишалося дуже мало. Звичайно, це були сльози радості через те, що я змогла виграти саме в тому матчі. Дуже хотілося вибороти медаль.

Хто із близьких був поруч?

Із сім’ї нікого не було, усі вболівали вдома. А там мене підтримували лише тренер нашої збірної Михайло Філіма та фізіотерапевт Денис Леончук. Також — представники НОК, яким вдалося прийти на мої матчі й уболівати цілий тиждень. Ще був Сергій Бубка. Рада його присутності на трибуні. Підтримка завжди важлива, особливо від збірної, тоді відчуваєш, що на тебе дивиться вся країна. Це мотивує боротися та вигравати будь-якими силами.

Сукня ELENAREVA

Атмосфера та умови проведення Олімпіади-2021 у Токіо

Перші матчі грала в розпалі спеки, деякі з них розпочиналися о 12:00 та тривали три години. Було максимально спекотно. Навіть гарячіше, ніж в Австралії, де грала за температури 45°C. Кросівки горіли в обох випадках. Тут було удвічі складніше, адже це Олімпіада, на яку всі так чекали.

Матеріальну складову виграшу планую спрямувати на розвиток власного благодійного фонду.

Кліматична адаптація

Приїхала за п’ять днів до старту змагань. Звикала до спеки, але все одно намагалася тренуватися у другій половині дня, щоб упродовж двох годин відтворити основні елементи. Хоча кілька тренувань провели й посеред дня, бо у спеку м’яч летить по-іншому, швидше. Гаряче повітря його прискорює. Готувалися, як могли. Рада, що зуміла достойно виступити.

Сукня POUSTOVIT

Привітання від близьких

Давно не було стільки повідомлень, інстаграм розривався. Хотілося всім приділити увагу. Спершу зателефонувала  чоловікові, адже він пройшов зі мною більше, ніж тренер, якому, до речі, не хотілося жалітися, коли програла у півфіналі. Було психологічно складно відновитися перед матчем за бронзу.

Тільки чоловік знав, як я хотіла виграти цю медаль. Окрім того, він як тенісист розуміє, через яке пекло мені довелося пройти.

У мене є психолог, з котрим незрідка працюю. Щоправда, у складні моменти під час турніру не треба сильно копати, бо так можна себе навантажити. Потрібно було виговоритися й налаштуватися на боротьбу в дабл-матчі за бронзу.

Свобода емоцій у повсякденному житті

Останнім часом досить часто даю волю емоціям. Були зворушливі моменти, наприклад, весілля. Ми не очікували, що все складеться так чуттєво. Я — домашня людина, звикла до публічності, подорожей, до того, що інколи потрібно побути наодинці. Коли проводжала батьків після весілля та їхала додому, плакала, бо довелося зазнати розлуки.

Гольф ELENAREVA, спідниця POUSTOVIT

Поєднання весілля та тренувань

У тенісі сезон довгий, тому підзаряд енергії, який ми отримали по весіллі, перелаштував мене після не дуже вдалих виступів на «Великому шоломі», у Парижі на «Ролан гар росі». Теніс тенісом, але по той бік є життя. Воно не закінчується спортом — є ще й інші моменти, які приносять щастя. На Олімпіаду їхала заряджена позитивними емоціями та хорошою енергією.

До речі, весілля обішлося парі приблизно у 20 тисяч доларів. Багато чого молодята отримали як подарунок, тож удалося заощадити. 

Життя в Монако

Уже понад 5-6 років мешкаю в Монако. Обожнюю море, поблизу якого ми живемо, у вільний час там відновлююся, адже після турнірів це у пріоритеті. Люблю або в гори податися, або на море, тому обрала Монако — центр Європи, куди найзручніше добиратися на турніри, там немає зими, а для тенісу таке важливе. Ми завжди їздимо за сонцем. Де воно, там і граємо (усміхається). Мені так комфортно, хороший клімат. На цей момент обоє чинні спортсмени, тому проводимо у роз’їздах мінімум 25 тижнів на рік.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: