Від харчування до формування гардероба: світські красуні про екопідхід до материнства

Лайфхаки Анастасії Єршової, Юліани Дементьєвої, Яни Стрельцової, Вікторії Димнич та Анни Руденко.

Бути мамою — величезна відповідальність, що потребує усвідомленого підходу. Поговорили із світськими дівчатами, майбутніми та вже «діючими» матусями, про екологічність як ключовий принцип у контексті виховання дітей та й життя загалом. Героїні приміряли образи із колекції Atelier Handmade, де представлені універсальні й на 100% екологічні речі, що служитимуть довго на різних етапах життя: і під час вагітності, і вже після народження малюка.

Анастасія Єршова

Засновниця та креативна директорка Atelier Handmade

Принципи формування гардероба

Я завжди дотримувалася екологічних принципів та етичності виробництва у своєму бренді Atelier Handmade, але вважаю, що більше відповідальності за негативний вплив на довкілля лежить на нас, споживачах, а не на виробниках одягу.

Для того, щоб дійсно захищати природу, усім нам — покупцям одягу — потрібно змінити свої споживацькі звички.

Мої основні принципи у формуванні гардероба:

1. Купую менше, вибираю ретельніше, ношу акуратніше. Роблю вибір на користь якості, а не кількості, і добре доглядаю за речами.

2. Ніколи не викидаю непотрібні речі: перешиваю, знаходжу, кому подарувати, продаю, віддаю на благодійність або до пунктів прийому одягу на переробку.

3. Віддаю перевагу брендам, які піклуються про екологічність своїх виробів.

4. Уникаю ненатуральних тканин, адже поліестер, нейлон або акрил розкладаються кілька сотень років.

5. Старе — етично. Чудово носити старі речі — і свої, і ті, які можна купити у вінтажних магазинах.

Про вибір дитячого одягу та емоційні покупки

Дуже виважено підходжу до нових покупок, зокрема й для майбутньої дитини, тому стримую себе від імпульсивних придбань. Поки єдине, що купила сама, — комплект одягу з бамбука, пофарбованого пігментами рослинного походження, індонезійського бренда дитячого одягу Hazel. Звичайно, мені знадобиться набагато більше, ніж одяг, але я завжди буду віддавати перевагу органічним матеріалам та хорошій якості.

Коли речі нам не знадобляться, шукатиму, кому їх віддати так, аби їх теж не викидали.

Юліана Дементьєва

Фешн-модель, блогерка, веде особистий блог про спорт, моду і красу

Принципи турботи про себе

Сон — один із найголовніших моментів, пов’язаних з красою, тому намагаюся лягати до 23:00, адже мій день починається о 7-8 ранку. Також для мене важливо підтримувати тіло у формі, тому я регулярно займаюся тайським боксом та домашнім фітнесом 4-5 разів на тиждень.

Збалансоване харчування та підтримка водного балансу в організмі також стосуються«турботи про себе».


Про вибір косметики та компоненти-табу

Косметику обираю за призначенням (день-ніч), сироватки з вітамінами. У моєму кошику косметичні засоби без агресивних шкідливих речовин. Намагаюся обходити ті продукти, що тестувалися на тваринах та мають різкий запах.


Як виховати в дитини екологічне ставлення до життя

Моя дитина вчить вдома і в школі прості правила, які допоможуть зберегти планету. Ми не використовуємо плівку та намагаємося не купувати продукти або інші речі в пластикових упаковках. Не носимо хутро впродовж кількох останніх років. Привчаємо доглядати за домашніми тваринами, братами меншими, та рослинами. У школі є важливі дні, коли діти саджають рослини у парках Києва.

Екозвички, які з’явилися за останні 5 років

Із власних звичок можу зазначити, що частіше почала замислюватися над кількістю непотрібних речей, зокрема одягу. Нині позбавляюся щонайменше від половини. Хочу обдумано ставитися до шопінгу. Я — у процесі.

Також останнім часом розумію, що маски для обличчя, виготовлені в домашніх умовах, недооцінені.

Щоб не купувати продукти в банках, склад яких часто під питанням, я вирішила скористатися рецептами органічних масок із натуральних продуктів (куркума, алое, насіння льону, масла, овочі, ягоди). А також пілінги з бурштинової кислоти, сироватки з вітамінами Е, С, А, маслом виноградних кісточок. Часто ділюся рецептами на своїй інстаграм-сторінці.

Яна Стрельцова

Послідовниця нутриціології та холістичного харчування, засновниця і натхненниця бренда здорової їжі Green Chef

Про екологічний спосіб життя

Із народженням дітей я все частіше стала замислюватися про те, на якій планеті вони будуть жити за двадцять або сорок років. І, звичайно ж, як свідома мама і людина, я почала змінювати свої звички у бік екологічного способу життя. У повсякденні намагаюся дотримуватися кількох принципів, які допомагають зберегти ресурси нашої Землі.

Принципи екологічного способу життя

1. Відмова від усього одноразового на користь багаторазових речей (сумки для покупок, пакети, стаканчики).
2. Скорочення споживання води й енергії (душ замість ванни, посудомийна машина замість миття вручну, енергозберігаючі лампи).
3. Дарувати друге життя старим речам та одягу (завжди можна знайти господаря для непотрібної речі).
4. Вибір місцевих виробників продуктів (дозволяє заощадити на паливі під час транспортування).
5. Екологічні миючі засоби для дому — доступний для багатьох спосіб подбати про навколишнє середовище.

ТОП-5 причин займатися йогою

1. Йога працює не тільки з фізичним станом, але і з ментальним.
2. Завдяки йозі ваш хребет завжди буде гнучким, а тіло — молодим.
3. Заняття йогою допоможуть налагодити роботу внутрішніх органів.
4. Регулярна практика допоможе впоратися зі стресом і безсонням.
5. З йогою ви навчитеся дихати на повні груди та жити тут і зараз.

Які продукти завжди є у вашому холодильнику, а яких там ніколи не буде

Я віддаю перевагу цільній рослинній їжі. У моєму холодильнику завжди у великій кількості овочі та фрукти, цільні крупи, козячий сир місцевого виробництва, горіхи і насіння, домашні яйця, дика риба та топлене вершкове масло.

Ніколи не знайдете м’яса червоного кольору, соусів, чіпсів, батончиків, продуктів із коров’ячого молока, дивної ковбаси, копчених продуктів, соків у пакетах і всього рафінованого.


Про ставлення до сортування сміття

Кілька років поспіль проводила багато часу в Італії. Італійські закони привчили до сортування сміття, і я полюбила цей процес. Місцева влада зручним сервісом та великими штрафами допомогла привчити італійців до сортування.

На жаль, у нашій країні ця послуга неідеальна і я, звичайно ж, сподіваюся, що найближчим часом ми будемо сортувати сміття у себе, а центри сортування надаватимуть більше можливостей для людей.

Вікторія Димнич

Співзасновниця бренда шоколаду та десертів HEALTHY CHOICE

Найпопулярніші міфи про екопродукти

Псевдоорганіка, яку використовують на модній хвилі успіху за допомогою слів «біо», «еко», — зовсім не про натуральну продукцію. Це маркетинговий хід, у результаті якого товар продають у півтора рази дорожче, ніж звичайний.

Принципи вибору продуктів для себе та родини

Усе просто — це маленький термін придатності та короткий, «чистий» склад.

Продукти-табу

Ніколи не говори «ніколи». Я проти демонізації продуктів. Однак у більшості випадків не куплю додому щось із ароматизатором або з підсилювачем смаку, або зі складом, щедрим на всю таблицю Менделєєва.

Шлях до свідомого здорового харчування

Довгий (сміється). Насправді, зараз стільки інформації, і кожна суперечить попередній так, що голова обертом. Можу сказати одне: біжіть від фахівців, які розповідають про те, що від банана з картоплею після 16:00 гладшають і що не можна поєднувати огірки з помідорами.

Про особливість десертів HEALTHY CHOICE

Чому шоколад? Хотілося класичного смаку, але з реально хорошим складом, де на першому місці знаходиться те, що і повинно, — какао-масло, а не цукор. Без емульгаторів, без лецитину, з коротким термін придатності. Так і прийшли до свого виробництва і дуже пишаємося ним.

Ми — адепти здорового харчування. Ми — за збалансований раціон.

Відповідно, не боїмося вуглеводів, якщо це дозований, якісний цукор. Саме тому частина нашого шоколаду — на мусковадо, кокосовому , а решта — на замінниках цукру, який усі регламентні органи США і Європи дозволяють застосувати без обмежень.

Важливий момент. У шоколад, який на магазинних полицях, зазвичай додають 70-80% цукру, переважно — білого, тоді як у шоколаді від Healthy Choice цукру всього 25-35%.

Наші показники БЖВ реально круті. У нас всюди переважає жировий відсоток, що свідчить про якісний склад шоколаду. У порівнянні з іншими відомими марками наш відсотковий кут практично в 1,5 раза менший — від 25 до 40 г (це на 100 г, відповідно на порційну двадцятиграмову плиточку — 5-7 г). Відкривши БЖВ звичайних шоколадок, ми побачимо від 50 до 70 г.

Анна Руденко

Модель

Про екологічність у мисленні

Є мислення про екологію, а тут ми говоримо про екологічність у мисленні. Токсичні думки псують якість нашого життя не менше, ніж токсичні продукти. На маленьких дітей дуже впливають емоції навколишніх, а в нашому суспільстві часто можна зустріти токсичних людей.

Тож я вирішила очистити і свої думки, і своє оточення від негативу для того, щоб мої діти росли у здоровову середовищі.

Як «прокачати» його та з чого починати?

Стала просто змінювати своє звичне мислення, фільтруючи і залишаючи тільки позитивні думки, не засуджувати інших, радіти чужому успіху, наповнюватися від добрих людей і ігнорувати все протилежне.

Життя грає іншими фарбами, коли ти бачиш в ньому тільки позитивне, але це щоденна робота над собою.

 

 


Героїні проєкту: Анастасія Єршова, Юліана Дементьєва, Яна Стрельцова, Вікторія Димнич та Анна Руденко

Фотограф: Катерина Ніколайчук

Продюсер: Діна Проценко

Образи героїнь: Atelier Handmade

Б’юті-образи героїнь: салон краси Sorelle

За рослини висловлюємо подяку магазину квітів «Украфлора»

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: