Vogue dance: чому вам варто освоїти танець, що наразі в тренді

Хореограф Аліна Лаговська показала ключові рухи та розповіла про специфіку цього танцювального напряму.

Ви помиляєтеся, якщо думаєте, що vogue dance — просто набір рухів, а його засновницею була Мадонна. Хореограф Аліна Лаговська розвінчала всі міфи про загадковий стиль танцю та розповіла історію виникнення vogue-культури.

Блуза Nina Ricci, штани Christian Wijnants

Історія виникнення vogue dance: усе почалося не з Мадонни?

Розглядати vogue виключно як стиль танцю неможливо, адже він є частиною величезної ballroom-культури, складовою якої також є DJ-ing, MC-ing, елементи fashion.

Ballroom створила темношкіра латинська ЛГБТ-спільнота в Гарлемі у 60-ті роки. Вони почали проводити бали темношкірих Drag Queens у відповідь на расизм та нетоленрантність з боку інших Drag-балів для білошкірих на Мангеттені.

Сукня Cathrine Hammel, взуття Paris Texas

Представники Vogue спільноти ставали батьками і матерями, створюючи Vogue House, які були реальним притулком для людей, яких не приймали в сім’ї або суспільстві. Vogue House міг замінити їм реальні родини і ставав підтримкою для розкриття творчого потенціалу.

Натхненні журналом Vogue, вони копіювали позування моделей, презентуючи себе. Пізніше це переросло в цілі перформанси, що стало основою для категорій на Vogue балах.

Ця культура насамперед про толерантність, safe place для людей із будь-якою гендерною приналежністю і сексуальною орієнтацією.

Блуза Nina Ricci, штани Christian Wijnants

Пік популярності

Стиль отримав популярність після виходу пісні Мадонни Vogue. Одним із учасників її балету був Jose Xtravaganza — Father і засновник легендарного однойменного Vogue House.

Також після презентації кліпу Малькольма Макларена Deep in Vogue, де знявся Legendary Willy Ninja, стиль також набрав популярності, але ставлення до того, що чоловіки переодягаються в жінок і зухвало копіюють їхню поведінку, залишалося упередженим. У 2020 році великий інтерес до стилю викликав серіал Райана Мерфі Pose, а також шоу Legendary від HBO, де яскраві представники культури змагаються за звання найкращого Vogue House.

Зараз такі серіали та шоу звертають увагу суспільства до тем боротьби проти гноблення, расизму, трансо- і гомофобії, а також підсилюють інтерес до культури не лише у плані танцю, але й до цінностей, які вона несе.

Сукня Temperley London

Чому ви обрали саме vogue dance?

Я прийшла на перший майстер-клас з vogue до Уляни La’beija, коли займалася хіп-хопом і мала естрадну танцювальну підготовку. У той час мій гардероб на 80% складався з широких штанів і футболок до коліна, а на заняття я прийшла в лосинах і топі, що підкреслювали фігуру. Ніби вперше я побачила свої красиві довгі руки, стрункі ноги і подумала: «Хм, непогано, щось у цьому є».

У новому стилі я сподобалася собі настільки, що не змогла не займатися далі.

Сукня Temperley London

Потім були численні vogue-бали, підготовка нових перфомансів та крутих костюмів. І тепер я, представниця vogue-культури, створила свою команду Banana Crew і розвиваю напрями vogue та heels.

Сукня Cathrine Hammel, взуття Paris Texas

Що для вас ballroom?

Для мене ballroom — місце, де я можу вільно самовиражатися, одягати відверті провокаційні вбрання, 15-сантиметрові підбори і мене за це не засуджують.

Ballroom — місце, де ти можеш бути ким завгодно та втілювати будь-які образи.

Місце, де ти — королева, зірка, ікона й усі підтримають твій творчий прояв. Для своїх учениць і учасниць команди я пропагую розкриття впевненості, сексуальності та жіночності за допомогою танцю.

Я впевнена, занурившись у цю культуру, ви не зможете не закохатися раз і назавжди.

Костюм Darja Donezz, прикраси FREYWILLE

Разом із Banana Сrew ми регулярно організовуємо vogue-вечірки, привертаючи увагу громадськості до теми толерантності та рівності. Наша січнева вечірка називалася «COVER GIRL» і була присвячена таким відомим виданням, як Playboy, i-D, Forbes, Dazed і, звичайно, Vogue. Гості та учасники презентували свої образи в різних категоріях залежно від тематики певного журналу, і боролися за grand prize.

Ми здивувалися кількості охочих потрапити на нашу вечірку, тому після послаблення карантинних заходів плануємо робити масштабний vogue ball із запрошеними іноземними суддями. Слідкуйте за оновленнями на нашій інстаграм-сторінці.

Роль костюмів та образів

Вечірки з елементами змагань в ballroom називаються vogue-балами. Вони завжди присвячені певній темі, дотримання якої є обов’язковим правилом. Наприклад, тема балу — бренди. На кожну категорію є підтеми (Balenciaga, Gucci, Prada і тд) та референси для луків. Якщо образ учасника не відповідає тематиці, його виключають із категорії.

Я завжди серйозно готуюся і детально підбираю луки для балів. Для мене образ — 30% успіху в категорії, решта — техніка і подача себе.

Костюм може бути дуже дорогим і екстравагантним, але людина може не відчувати себе в ньому. Ballroom, безумовно, розвивається під впливом фешн-індустрії. Наприклад, для створення унікального образу в категорії Bizzare залучають стилістів і візажистів, над костюмом із підручних засобів може працювати ціла команда пів року.

Сукня Temperley London

Як потрапити на vogue-бал в якості глядача, якщо ти не маєш стосунку до цієї субкультури?

У Києві та країнах СНД бали проводяться регулярно. Я є учасником, суддею і організатором таких заходів. Будь-хто може потрапити на бал як глядач або учасник, якщо він знає правила своєї категорії та підготував образ. Важливо слідкувати за сторінками таких івентів, щоб не прийти в джинсах і футболці на бал з тематикою Бразильський карнавал, наприклад.

Сукня Cathrine Hammel, взуття Paris Texas

Звісно, ти дивилася серіал «Поза». Чи показане в шоу відповідає дійсності?

У серіалі Pose йдеться про бали часів 80-90 років в Нью-Йорку. Тоді бал був не тільки віддушиною і безпечним місцем для представників субкультури, а й місцем для самовираження. Батьки і матері брали у свої vogue house «дітей» і надавали їм реальну опіку. Зараз vogue house набуває зовсім іншого значення. Це більше про однодумців, людей, у яких співпадають погляди на розвиток у культурі.

Сучасні бали відрізняються насамперед тим, що тепер до них ставляться як до змагань. Для танцівників дедалі частіше техніка і форма переважає над змістом.

У цьому зараз і полягає проблема розвитку ballroom’а в країнах СНД. Vogue різко став модним, усі повторюють популярні рухи, але не знають їхнього значення. Культура розвивається для всіх і займатися може кожен охочий. Адже ballroom — не місце для засудження.

ТОП-5 зіркових ікон для вогерів

Думаю, що ікон для вогерів серед селебритіс немає. Швидше навпаки, зірки надихаються культурою і використовують елементи vogue у своїх шоу і кліпах. Серед них Madonna, Rihanna, Azealia Banks, Teyana Taylor, Beyonce, FKA Twigs і багато інших, навіть вітчизняні зірки.

Іноді смішно спостерігати, як артисти намагаються вхопитися за форму танцю або тренд, не працюючи над змістом.

Сукня Temperley London

Фізична підготовка для vogue dance

Для того, щоб займатися vogue, краще мати базову підготовку. Звичайно, не закінчувати хореографічний ВНЗ, але мати уявлення про танець загалом. Під час занять розвивається координація, пластика, ти стаєш більш впевненим і розкутим.

Підстиль vogue femme є найбільш складним і технічним для мене. Під час занять підкачується тіло, тому ходити до спортивної зали або займатися додатковими фізичними вправами немає необхідності.

Не можна порівняти це з фітнесом, тому що танець — насолода не для тіла, а для душі.

Блуза Nina Ricci, штани Christian Wijnants


Фото: Катерина Ніколайчук

Продюсерка: Діна Проценко

Стиль: Лукерія Покровська

Makeup: Христина Калiфiцька

Образи: Apartment 13

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: