Вп‘яте вагітна Олена Борисова про власне тіло, сексуальність і правила в сім‘ї

Завітали в гості до Борисових і підгледіли, як вони готуються до свят.

Напередодні свят JS зустрівся з рестораторами Дмитром та Оленою Борисовими, які незабаром вчергове стануть батьками. На двох пара вже виховує шістьох дітей, тож ми розпитали Олену про те, як це — «менеджерити» таку велику родину і паралельно керувати успішним бізнесом, зберігаючи любов до себе.

Образ Олени від Lake Studio

Розкажіть про свій сімейний менеджмент. Як розподіляєте сімейні обов’язки? Хто відвозить дітей до школи/дитсадка? Чи є в дітей персональні водії?

Знайомі кажуть, що я – жінка-система. Я й сама так вважаю. Адже не уявляю, як без системи можна було б опікуватися такою великою родиною, бути СЕО динамічного та складного бізнесу і при цьому ніколи не стикатися з вигоранням. Тут немає жодної магії. Натомість є вольове рішення. Любов до себе та до близьких. Чітке розуміння того, яким я хочу бачити своє життя.

По-перше, у нашої родини, як і у нашого бізнесу, є чітко прописані місія, цінності, правила. Щороку ми їх оновлюємо разом, і вони слугують компасом.

По-друге, я живу за чітким розкладом і починаю свій день о шостій ранку. Та й взагалі планую рік, місяць, тиждень… Так само для кожної дитини є власний щоденний розклад, власна дієта. Коли все прописане, це дуже полегшує життя.

А ще ми привчаємо дітей, навіть найменших, до самостійності, і всі вони в залежності від віку виконують певні обов’язки, хоча б найпростіші – застелити постіль, прибрати за собою тощо.

Звісно, ми – живі люди. І з нами також трапляються якісь незаплановані ситуації, для нас також, наприклад, домашнє навчання під час карантину стало певним випробуванням. Однак в 90% випадків все залежить від планування та якості менеджменту процесів. Я не живу з відчуттям, ніби «я їду на велосипеді, який палає». Бо знаю, що це відчуття – внутрішнє, воно мало пов’язане з реальністю.

Обов’язки ми розподіляємо так, аби всім в родині було комфортно. Дітей до школи відвозимо з Дмитром по черзі, в залежності від того, в кого який графік і маршрут. І дуже цінуємо ці моменти індивідуального, особистого спілкування з дитиною.

Коли дітей багато, це дуже важливо – хоча б півгодини або годину провести з кожним з дітей наодинці.

Іноді допомагає водій. Звісно, персональних водіїв ні в кого з дітей немає. Просто є людина, яка допомагає нам з логістикою, коли ми вдвох не встигаємо.

Чи користуєтеся послугами няні? Якщо так, то за якими критеріями обираєте?

Так, звісно. Якою б не була система, виховувати чотирьох дітей (у нас з Дмитром шестеро дітей на двох, однак старші сини Дмитра живуть з їхньою мамою), планувати появу ще однієї дитини і водночас керувати великою компанією без допомоги неможливо.

Майже 10 років з нами живуть дві помічниці, з медичною та педагогічною освітою. Це люди, на яких я можу покластися.

Вони допомагають доглядати за дітьми за тими правилами, які я їм даю. Важливо, що діти розуміють, що няня – це не прислуга. Ми привчаємо дітей до самостійності з найменшого віку. І в цій системі взаємин няня – це помічниця батьків, яка дбає про безпеку та комфортний розвиток, а не людина, яка має виконувати забаганки дітей.

Як розподіляєте сімейний бюджет? Чи буди випадки, коли не вдавалося розрахувати всі витрати?

Глобально у нас з Дмитром є шлюбна угода і наші партнерські взаємини в бізнесі також юридично оформлені. На нашу думку, це якраз є одним з проявів довіри.

Коли йдеться про сімейний бюджет, всі стратегічні рішення щодо витрат ми приймаємо разом.

Я планую витрати не лише з огляду на наші бажання, але й наявні ресурси. До 30% щомісячного доходу я намагаюся відкладати. До речі, ця звичка – відкладати гроші – ефективна за будь-якого рівня доходів, вона в мене з юності. Десяту частину ми віддаємо на різні благодійні проекти. До цього знову ж таки мене привчили батьки.

Якою була реакція дітей на новину про поповнення в сім’ї?

Вони абсолютно щасливі. Чекають на нову дівчинку, вже готують для неї листівки та подарунки. Я думаю, що все набагато простіше, якщо у вас багатодітна сім’я.

Це коли є лише одна дитина, потрібна адаптація до нового розподілу уваги, можуть виникали якісь конфлікти тощо.

Коли четверо дітей щодня живуть поряд в одному будинку, вони просто з радістю чекають на те, що їхня компанія стане ще більшою.

Як готуєтеся до новорічних свят? Хто за що відповідає під час підготовки? Як вибираєте подарунки для дітей в одне для одного?

Ми обожнюємо зимові свята. Складаємо великі віш-лісти, або дарувати те, що справді принесе радість. Діти пишуть листи святому Миколаю. З 1 грудня починаємо прикрашати будинок.

Завжди купуємо ялинку в горщику, а потім висаджуємо її біля дому.

Готує, звісно, Дмитро. Новорічний стіл – це його парафія. Я відповідаю за «святкову програму». Зазвичай на Новий рік збираємося разом з рідними та друзями, влаштовуємо якісь неймовірні музично-театралізовані виступи і все таке.

Кемерон Діас народила у 47, Моніка Белуччі — у 43. На вашу думку, до якого віку не пізно народжувати без загрози для здоров‘я?

Це питання, на яке може дати відповідь лише сама жінка. Чиїсь сторонні поради чи оціночні судження в настільки індивідуальному делікатному питання абсолютно недоречні. Все залежить від її здоров’я, емоційного стану, тощо. Жодних упереджень в цьому питання точно не має бути. Мати Дмитра народила його молодшу сестру в 42. Хтось народжує в 20. Все дуже і дуже індивідуально.

Образ Олени від JUL

Які у вас стосунки із власним тілом? Як підтримуєте форму та відновлюєтесь після пологів? У вас вражаючий досвід, поділіться власними лайфхаками.

Я люблю своє тіло, і воно відповідає мені взаємністю. У нас чудові стосунки.

Я кандидатка в майстри спорту з атлетики, звикла тренуватися, відчувати та цінувати свої тіло.

Зараз я щодня зранку займаюся йогою, 1-2 рази на тиждень ходжу на масаж. Це – базовий рівень піклування про себе. Як і корисне різноманітне харчування. Я не сиджу на виснажливих дієтах, однак в мене є свій стиль харчування, завдяки якому я відчуваю себе якнайкраще. І ще більш це стає важливим під час вагітності. Це все історія про баланс та любов до себе.

Як щодо внутрішньої сексуальності у цей період? Чи почуваєтеся привабливішою під час вагітності?

В тому й справа, що сексуальність – це суто внутрішня річ. Те, як жінка сама відчуває себе. А так як я люблю себе, приймаю себе, і саме в цій любові знаходжу ресурс, аби дбати про інши, то я завжди почуваю себе бажаною та привабливою.

Сексуальність не залежить ані від віку, ані від вагітності, ані від чогось іншого.

Вона залежить лише від внутрішнього переживання любові. До світу, до чоловіка. І насамперед до себе.


Photo: Катерина Ніколайчук

Produсer: Діна Проценко

Style: Лукерія Покровська

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: