Вп‘яте вагітна Олена Борисова про власне тіло, сексуальність і правила в сім‘ї

Завітали в гості до Борисових і підгледіли, як вони готуються до свят.

Напередодні свят JS зустрівся з рестораторами Дмитром та Оленою Борисовими, які незабаром вчергове стануть батьками. На двох пара вже виховує шістьох дітей, тож ми розпитали Олену про те, як це — «менеджерити» таку велику родину і паралельно керувати успішним бізнесом, зберігаючи любов до себе.

Образ Олени від Lake Studio

Розкажіть про свій сімейний менеджмент. Як розподіляєте сімейні обов’язки? Хто відвозить дітей до школи/дитсадка? Чи є в дітей персональні водії?

Знайомі кажуть, що я – жінка-система. Я й сама так вважаю. Адже не уявляю, як без системи можна було б опікуватися такою великою родиною, бути СЕО динамічного та складного бізнесу і при цьому ніколи не стикатися з вигоранням. Тут немає жодної магії. Натомість є вольове рішення. Любов до себе та до близьких. Чітке розуміння того, яким я хочу бачити своє життя.

По-перше, у нашої родини, як і у нашого бізнесу, є чітко прописані місія, цінності, правила. Щороку ми їх оновлюємо разом, і вони слугують компасом.

По-друге, я живу за чітким розкладом і починаю свій день о шостій ранку. Та й взагалі планую рік, місяць, тиждень… Так само для кожної дитини є власний щоденний розклад, власна дієта. Коли все прописане, це дуже полегшує життя.

А ще ми привчаємо дітей, навіть найменших, до самостійності, і всі вони в залежності від віку виконують певні обов’язки, хоча б найпростіші – застелити постіль, прибрати за собою тощо.

Звісно, ми – живі люди. І з нами також трапляються якісь незаплановані ситуації, для нас також, наприклад, домашнє навчання під час карантину стало певним випробуванням. Однак в 90% випадків все залежить від планування та якості менеджменту процесів. Я не живу з відчуттям, ніби «я їду на велосипеді, який палає». Бо знаю, що це відчуття – внутрішнє, воно мало пов’язане з реальністю.

Обов’язки ми розподіляємо так, аби всім в родині було комфортно. Дітей до школи відвозимо з Дмитром по черзі, в залежності від того, в кого який графік і маршрут. І дуже цінуємо ці моменти індивідуального, особистого спілкування з дитиною.

Коли дітей багато, це дуже важливо – хоча б півгодини або годину провести з кожним з дітей наодинці.

Іноді допомагає водій. Звісно, персональних водіїв ні в кого з дітей немає. Просто є людина, яка допомагає нам з логістикою, коли ми вдвох не встигаємо.

Чи користуєтеся послугами няні? Якщо так, то за якими критеріями обираєте?

Так, звісно. Якою б не була система, виховувати чотирьох дітей (у нас з Дмитром шестеро дітей на двох, однак старші сини Дмитра живуть з їхньою мамою), планувати появу ще однієї дитини і водночас керувати великою компанією без допомоги неможливо.

Майже 10 років з нами живуть дві помічниці, з медичною та педагогічною освітою. Це люди, на яких я можу покластися.

Вони допомагають доглядати за дітьми за тими правилами, які я їм даю. Важливо, що діти розуміють, що няня – це не прислуга. Ми привчаємо дітей до самостійності з найменшого віку. І в цій системі взаємин няня – це помічниця батьків, яка дбає про безпеку та комфортний розвиток, а не людина, яка має виконувати забаганки дітей.

Як розподіляєте сімейний бюджет? Чи буди випадки, коли не вдавалося розрахувати всі витрати?

Глобально у нас з Дмитром є шлюбна угода і наші партнерські взаємини в бізнесі також юридично оформлені. На нашу думку, це якраз є одним з проявів довіри.

Коли йдеться про сімейний бюджет, всі стратегічні рішення щодо витрат ми приймаємо разом.

Я планую витрати не лише з огляду на наші бажання, але й наявні ресурси. До 30% щомісячного доходу я намагаюся відкладати. До речі, ця звичка – відкладати гроші – ефективна за будь-якого рівня доходів, вона в мене з юності. Десяту частину ми віддаємо на різні благодійні проекти. До цього знову ж таки мене привчили батьки.

Якою була реакція дітей на новину про поповнення в сім’ї?

Вони абсолютно щасливі. Чекають на нову дівчинку, вже готують для неї листівки та подарунки. Я думаю, що все набагато простіше, якщо у вас багатодітна сім’я.

Це коли є лише одна дитина, потрібна адаптація до нового розподілу уваги, можуть виникали якісь конфлікти тощо.

Коли четверо дітей щодня живуть поряд в одному будинку, вони просто з радістю чекають на те, що їхня компанія стане ще більшою.

Як готуєтеся до новорічних свят? Хто за що відповідає під час підготовки? Як вибираєте подарунки для дітей в одне для одного?

Ми обожнюємо зимові свята. Складаємо великі віш-лісти, або дарувати те, що справді принесе радість. Діти пишуть листи святому Миколаю. З 1 грудня починаємо прикрашати будинок.

Завжди купуємо ялинку в горщику, а потім висаджуємо її біля дому.

Готує, звісно, Дмитро. Новорічний стіл – це його парафія. Я відповідаю за «святкову програму». Зазвичай на Новий рік збираємося разом з рідними та друзями, влаштовуємо якісь неймовірні музично-театралізовані виступи і все таке.

Кемерон Діас народила у 47, Моніка Белуччі — у 43. На вашу думку, до якого віку не пізно народжувати без загрози для здоров‘я?

Це питання, на яке може дати відповідь лише сама жінка. Чиїсь сторонні поради чи оціночні судження в настільки індивідуальному делікатному питання абсолютно недоречні. Все залежить від її здоров’я, емоційного стану, тощо. Жодних упереджень в цьому питання точно не має бути. Мати Дмитра народила його молодшу сестру в 42. Хтось народжує в 20. Все дуже і дуже індивідуально.

Образ Олени від JUL

Які у вас стосунки із власним тілом? Як підтримуєте форму та відновлюєтесь після пологів? У вас вражаючий досвід, поділіться власними лайфхаками.

Я люблю своє тіло, і воно відповідає мені взаємністю. У нас чудові стосунки.

Я кандидатка в майстри спорту з атлетики, звикла тренуватися, відчувати та цінувати свої тіло.

Зараз я щодня зранку займаюся йогою, 1-2 рази на тиждень ходжу на масаж. Це – базовий рівень піклування про себе. Як і корисне різноманітне харчування. Я не сиджу на виснажливих дієтах, однак в мене є свій стиль харчування, завдяки якому я відчуваю себе якнайкраще. І ще більш це стає важливим під час вагітності. Це все історія про баланс та любов до себе.

Як щодо внутрішньої сексуальності у цей період? Чи почуваєтеся привабливішою під час вагітності?

В тому й справа, що сексуальність – це суто внутрішня річ. Те, як жінка сама відчуває себе. А так як я люблю себе, приймаю себе, і саме в цій любові знаходжу ресурс, аби дбати про інши, то я завжди почуваю себе бажаною та привабливою.

Сексуальність не залежить ані від віку, ані від вагітності, ані від чогось іншого.

Вона залежить лише від внутрішнього переживання любові. До світу, до чоловіка. І насамперед до себе.


Photo: Катерина Ніколайчук

Produсer: Діна Проценко

Style: Лукерія Покровська

Написати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: