Спочатку були шаровари… 5 фактів про колоритного Козака Сіромаху
Про життя без телефона, вегетаріанство, кравецтво та допомогу Джамали в пошуках зв'язку з артистом.

У музичного лейблу ENKO, з яким співпрацює переможець «Євробачення–2022» гурт Kalush Orchestra, поповнення. До команди долучився колоритний Козак Сіромаха. JS дізнався 5 цікавих фактів про артиста і ділиться з вами. Обережно, цей матеріал викликає неабиякий інтерес до вивчення історії українського козацтва.

Козак-вегетаріанець

Козак Сіромаха родом із Дніпра, і його справжнє ім’я — Олександр Люббоженко. Разом із дружиною виховують трьох синів за традиціями українського козацтва. А ще вся сім’я чоловіка — вегетаріанці.

Життя без телефона та допомога Джамали в пошуках Сіромахи

Козак Сіромаха став одним із учасників 8-го сезону шоу «Голос країни», де заявив: «Козаки були, козаки є і козаки завжди будуть». Його помітив музичний продюсер Іван Клименко з лейблу ENKO, який запропонував співпрацю. Однак не все було так просто:

«Десь півтора місяця я намагався знайти його контакт. Зізнаюся, це було непросто, оскільки Козак Сіромаха не користується мобільним телефоном.

Нам допомогла Джамала сконтактуватися з ним. Це було два роки тому.

Тоді ми запросили його на студію і записали акустичний альбом. Вирішили зробити подарунок. Хоча Козак Сіромаха його так і не випустив за ці два роки, але каже що слухає вдома із друзями».

Академія козацтва та право носити чуба

Козак Сіромаха закінчив Академію козацтва і «довів право носити чуба». Олександр викладає козацькі види бойових мистецтв, а також працює у театрі «Люті козаки», де виконує трюки на конях та бойовий гопак.

Спочатку були шаровари

«Щоб відчути рідну культуру повною мірою, потрібно спробувати її на себе «надіти» — у прямому і переносному сенсах. Тож спочатку я вдягнув шаровари, потім з’явилася зброя, коні… Згодом я почав медитувати, спілкуватися з людьми різних конфесій, читати багато книг. Звідусіль отримував різну інформацію, і це дало мені набагато більше, ніж традиційна освіта».

Козак — це не лише горілка та шабля 

«Після школи я закінчив ПТУ, працював кравцем: зараз сам собі шию шаровари та навіть джинси! Ким тільки я не був: будівельником, охоронцем, продавцем у магазині, менеджером, тренером у фітнес-центрі… Практично скрізь мені радили йти до театрального вишу, бо я ж природжений артист.

Так, у 2000-х роках я закінчив Національну академію керівних кадрів культури та мистецтв за спеціальністю «Сучасна хореографія», приєднався до театру «Люті козаки» і намагаюся зараз ламати всі стереотипи, що козак — це лише горілка та шабля.

Справжній козак — благородна людина з чудовим почуттям гумору, яка навіть із найскладніших ситуацій виходить героєм! Козак може бути справжнім артистом».

Фото: @pokaneperegorim

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: