«Справжня мода — це еволюція!»: знакові образи П’єра Бальмена
До 106-річчя з дня народження видатного французького кутюр’є.
Н

еймовірна елегантність та підкреслена жіночність завжди були в основі модної філософії П’єра Бальмена. Його образи — це не лише бездоганні деталі, вузькі силуети та широкі спідниці, але й пізнаваний крій та аксесуари, що зводять з розуму!

Відомий кутюр’є народився 18 травня 1914 року у Провансі, а вже у 31 рік заснував власний Дім моди у Парижі та одягав найкрасивіших жінок світу. Недарма зірки Голлівуду назвали його «королем суконь та костюмів».

Звичайно, цьому шаленому успіху передувала важка праця та опанування багатьох навичків, зокрема, уроки у відомих дизайнерів 40-х років (Робера Піге, Едуарда Моліні, Люсьєна Лелонга) та співпраця з Крістіаном Діором, якого називали головним суперником П‘єра!

Золота ера Бальмена співпала із завершенням Другої світової війни. Це був час для модних експериментів та дизайнерських пошуків: ледь чи не усі жінки Європи бажали «магічного перевтілення» від вже відомого красеня-француза! «Справжня мода — це еволюція, а не революція», — обожнював повторювати він.

В умовах суцільної розрухи його невагомі казкові образи ставали «квитком» у безтурботне майбутнє: модні шоу П‘єра проходили з аншлагом. А тим часом Бальмен став улюбленим дизайнером Марлен Дітріх, Елізабет Тейлор та Бріжит Бардо.

Наступниками П‘єра у різні часи були Оскар Де Ла Рента, Лоран Мерсьє та Крістоф Декарнен. А зараз креативним директором Дому Balmain є Олів‘є Рустен. Перспективний та дуже талановитий, він зрозумів філософію Бальмена та майстерно перейняв його крій. 

Колекції Рустена відрізняються особливою елегантністю, а бренд під його керівництвом є одним із найзатребуваніших у світі.

На шану видатного кутюр’є згадуємо найкрутіші його образи та переглядаємо ретро-архіви. Особлива увага на «прозору» сукню акторки Керол Бейкер: актуальна як ніколи вона б і зараз отримала чи який попит! Зокрема, Бейонсе, чи наприклад у Кайлі Дженнер та її сестри Кім — дівчата обожнюють подібні сексуальні наряди.

Керол Бейкер

Бріжіт Бардо

Одрі Гепберн

Софі Лорен

Даліда

Марлен Дітріх

Жозефіна Бейкер

Сьюзі Паркер

Доріан Лей

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: