«Старовинна професія, що переживає новий розквіт»: Руслан Сенічкін — амбасадор лозоплетіння на фестивалі «ЕТНІКА»
21 серпня найкращі майстри країни познайомили усіх охочих зі своєю творчістю на подвір’ї Національного музею історії України.

21 серпня з нагоди Дня Незалежності на подвір’ї Національного музею історії України відбувся фестиваль художніх промислів «ЕТНІКА». Як медіапартнер заходу JS продовжує спецпроєкт, присвячений традиційним українським ремеслам, які представляють 12 публічних персон. Ще одним зірковим учасником став телеведучий Руслан Сенічкін, який представляє лозоплетіння.

«Радий, що зараз з’являється дедалі більше проєктів, які нагадують про історію нашої країни. «ЕТНІКА» — один із них, який демонструє, що народні промисли, якими займалися предки понад 1000 років тому, можуть бути актуальними і зараз.

Це говорить про те, що наша історія унікальна та багатогранна.

Часто подорожую на заході України. А це, як відомо, справжній осередок народних майстрів із лозоплетіння. Мене вразила кількість виробів, від якої розбігалися очі.

Плетіння з лози — старовинна професія, яка зараз переживає новий розквіт. Не думав, що звичайний капелюх із лози може бути таким стильним. Відзняв у ньому декілька відео в ТікТок – і з’явилося чимало прихильників мого образу. Тож, якщо хочете бути у тренді, – обирайте лозу!

Сьогодні можливості майстрів стали ще ширшими завдяки сучасним інструментам та новим технологіям обробки матеріалу. Це дозволяє створювати нові шедеври зі звичайної, як здається, на перший погляд, лози», — прокоментував Руслан Сенічкін.

На фестивалі свої вироби з лози презентували майстрині Людмила Каменчук та Орися Щур.

Людмила тричі отримувала президентську стипендію, має звання «Народного майстра України»:

«Плету сумки, капелюхи, ангелів, ляльки, декоративні гілочки із житньої соломки. Соломоплетінням займаюся 25 років, навчилася в сільській школі на гуртку. Соломку полюбила з першого погляду: вона сонячна, легка у роботі, екологічно чиста. Вирощую її на городі, ріжу, сортую, розмочую у гарячій воді і плету елементи. А потім складаю різні композиції, це приносить мені велике задоволення. Мої роботи експонуються в музеях США, Італії, Німеччини, Польщі».

Орися займається лозоплетінням майже 20 років. Створює свої роботи з природних матеріалів, використовуючи лозу, корінь сосни, житню солому та листя початків кукурудзи. З підготовленої сировини плете вироби різними техніками, використовуючи метод «плотика», пошарове плетіння, «шахматку», а також готує косички різної складності, поєднуючи які, формує вироби. Давнє ремесло популяризує на різноманітних виставках України та за кордоном.


Фото: Катерина Ніколайчук

Продюсерка: Діна Проценко

Стиль: thesoulsisters.blog (Марія Сафарян, Олена Сташенко)

MUA: Vitalia

Одяг: L’ON

 

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: