Сучасне мистецтво як ілюстрація нашої ідентичності: головне про артфестиваль V`YAVA Єднання
Спойлеримо і показуємо кілька робіт, які можна буде побачити.

Юрій Денисенков, «гість», 2021

З 23 до 26 травня на артзаводі «Платформа» відбудеться музично-культурний фестиваль «V`YAVA Єднання». Мета заходу — зібрати 3 мільйони гривень на потреби 3-ї окремої штурмової бригади, а також на напрям «Медичної допомоги» через UNITED24.

У програмі фестивалю — музика від понад 300 артистів, автентичні майстеркласи, спортивні змагання, маркет, дитячі розваги і, звісно ж, арт від сучасних українських митців. Організатори поділилися найцікавішими подробицями.

Юрій Денисенков, «нова кімната», 2022

Виставка «identification. Код нації»

У межах фестивалю пройде виставка «identification. Код нації». У ній візьмуть участь 19 сучасних українських митців, які працюють у жанрах — живопис, фотографія, інсталяція, графіка, скульптура та digital art.

На виставці експонуватимуть понад 100 творів, які відображають сучасну ідентичність України. Створюючи роботи, митці шукали натхнення в дослідженні власного коріння та відчутті належності до української культури.

Sutsvit, «страх глибини»

Експозиція «identification. Код нації» проілюструє нашу дотичність до європейської спільноти й те, що від російського ярма та окупаційної радянщини в нашій самоідентифікації не залишилось і сліду.

Кураторка підготувала захопливий маршрут виставкою, аби кожен відвідувач мав змогу відчути усю глибину та різноманіття нашої ідентичності.

Починаємо з арту: мистецька конструкція на вході до фестивалю

На вході до фестивалю гостей чекатиме артконструкція з роботами сучасних українських митців. Зокрема:

— Поетичний артбук «ЯКОМОГА» від Макса Лижова й Марини Дяченко. Він — «про життя напередодні й під час російської війни проти України, а також про початок третьої світової», говорять автори.

Олексій Ревіка

— Проєкт «Відлуння Ідентичності» Іллі Бела. Фотограф створює «світлини без обмежень». У своїх роботах він намагається вийти за рамки фотозображення, поєднуючи простір і час як елементи своєї творчості.

— Піксель-арт про українську війну від митця Вітру Степового. Головний концепт художника — використовувати максимально доступні інструменти для творчості. Власне, тому він і обрав піксель-арт.

Мітя Фєнєчкін

— Графічні картини від художника-військового Dante. Він розглядає мистецтво як зброю. У своїх роботах митець відтворює жахи, спричинені російською агресією, щоб нагадати всьому світу, що ми боремося не лише за майбутнє України, а й за їхнє майбутнє.

— Промовисті ілюстрації від Віктора Грудакова. Він займався графічним дизайном і став співзасновником креативного бюро once.agency. Однак, коли почалася війна в Україні, Віктор повернувся до своїх витоків — малювання, як воно є. Відтоді він створює різноманітні ілюстрації, які є «його зброєю, його голосом, його інструментом».

Олександра Клітіна, «Постріл»

Хто ще з митців представить свій арт на фестивалі:

— Митець з Одещини Антон Логов представить на фестивалі картини та інсталяції, присвячені воєнній боротьбі України за право бути незалежною країною.

— Киянин Юрій Денисенков покаже свої живописні роботи. Основною темою творів є страх, пам’ять, руїни, самотність людини в урбаністичному соціумі.

— Кримець Андрій Дудченко представить сюрреалістичні живописні роботи, створені під впливом метафізичного живопису. Попри це, вони демонструють тонке відчуття самотності та відчуження в сучасному світі.

— Митець, фотограф та арткритик Олександр Ляпін працює на ниві наївного мистецтва. Саме роботи в цьому жанрі він представить на фестивалі.

— Концептуальна художниця Олександра Клітіна у своїх роботах висвітлює політичні, соціальні та екологічні проблеми. На фестивалі можна буде побачити її картини та інсталяції, зокрема одна з них створена із шолома вбитого російського солдата.

— Митець Євген Барабан створює графічні та живописні роботи, а також асамбляжі, попри те, що не має художньої освіти. У своїх роботах він звертається до таких тем — «релігія як поведінковий атавізм», «провінційні смаки» та «срср».

Антон Логов, «ангел над вибухом», 2023

— Художниця з Миколаєва Олександра Луньова представить на фестивалі твори в напрямку ар-брют та наївного мистецтва. У своїй творчості вона переважно працює з темами взаємодії людини з людиною/простором/обставинами та експериментує з техніками й формами.

— Митець Анатолій Квітка багато експериментує із техніками. Зокрема, він створює картини та артоб’єкти за допомогою власного тіла та звичайних пластикових пакетів.

— Скульптор Євген Примаченко створює скульптури з металу, бронзи, каменю, пластику, скла, а також синтезу матеріалів із застосуванням авторської техніки оброблення. Витвори автора прикрашають міський ландшафт і парки Києва, Харкова, Дніпра та інших українських міст.

Анатолій Квітка

— Графік, живописець та ілюстратор Олексій Ревіка з початком повномасштабного вторгнення працює над серією плакатів «Червона Лінія». Саме їх можна буде побачити на фестивалі. Першим твором серії був сюжет про Крим. Він так і залишився незакінченим, але увійшов у серію і став першим плакатом, роботу над яким було перервав ракетний обстріл.

— Художник та ілюстратор Мітя Фєнєчкін, чиї яскраво-емоційні, сюрреалістичні твори стали обкладинками альбомів для гуртів «Океан Ельзи», «Оркестр Че», «Лінія Маннергейма» «ВГНВЖ» і «Зapaska». На фестивалі він представить графічні роботи, які є рефлексією автора на повномасштабне вторгнення росії в Україну.

Олександр Ляпін, «Настя в пащі акули», 2019

— Sutsvit створює роботи в жанрі парейдолічний сюрреалізм. Митець уже експонував свої твори в Україні та Греції. У травні він презентує їх на фестивалі V`YAVA Єднання.

— митець із Кременчука Murt Burner пише роботи в неоекспресіоністському стилі. У них художник відображає як особистий досвід, так і суспільні потрясіння, зокрема, вплив війни в Україні.

Вуличний арт на фестивалі V`YAVA Єднання

Також під час музично-культурної події експонуватимуть вуличну артконструкцію. Гостей заходу чекає авторський розпис від молодого київського митця та вулична виставка.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: