З 23 до 26 травня на артзаводі «Платформа» відбудеться музично-культурний фестиваль «V`YAVA Єднання». Мета заходу — зібрати 3 мільйони гривень на потреби 3-ї окремої штурмової бригади, а також на напрям «Медичної допомоги» через UNITED24.
У програмі фестивалю — музика від понад 300 артистів, автентичні майстеркласи, спортивні змагання, маркет, дитячі розваги і, звісно ж, арт від сучасних українських митців. Організатори поділилися найцікавішими подробицями.
Виставка «identification. Код нації»
У межах фестивалю пройде виставка «identification. Код нації». У ній візьмуть участь 19 сучасних українських митців, які працюють у жанрах — живопис, фотографія, інсталяція, графіка, скульптура та digital art.
На виставці експонуватимуть понад 100 творів, які відображають сучасну ідентичність України. Створюючи роботи, митці шукали натхнення в дослідженні власного коріння та відчутті належності до української культури.
Експозиція «identification. Код нації» проілюструє нашу дотичність до європейської спільноти й те, що від російського ярма та окупаційної радянщини в нашій самоідентифікації не залишилось і сліду.
Кураторка підготувала захопливий маршрут виставкою, аби кожен відвідувач мав змогу відчути усю глибину та різноманіття нашої ідентичності.
Починаємо з арту: мистецька конструкція на вході до фестивалю
На вході до фестивалю гостей чекатиме артконструкція з роботами сучасних українських митців. Зокрема:
— Поетичний артбук «ЯКОМОГА» від Макса Лижова й Марини Дяченко. Він — «про життя напередодні й під час російської війни проти України, а також про початок третьої світової», говорять автори.
— Проєкт «Відлуння Ідентичності» Іллі Бела. Фотограф створює «світлини без обмежень». У своїх роботах він намагається вийти за рамки фотозображення, поєднуючи простір і час як елементи своєї творчості.
— Піксель-арт про українську війну від митця Вітру Степового. Головний концепт художника — використовувати максимально доступні інструменти для творчості. Власне, тому він і обрав піксель-арт.
— Графічні картини від художника-військового Dante. Він розглядає мистецтво як зброю. У своїх роботах митець відтворює жахи, спричинені російською агресією, щоб нагадати всьому світу, що ми боремося не лише за майбутнє України, а й за їхнє майбутнє.
— Промовисті ілюстрації від Віктора Грудакова. Він займався графічним дизайном і став співзасновником креативного бюро once.agency. Однак, коли почалася війна в Україні, Віктор повернувся до своїх витоків — малювання, як воно є. Відтоді він створює різноманітні ілюстрації, які є «його зброєю, його голосом, його інструментом».
Хто ще з митців представить свій арт на фестивалі:
— Митець з Одещини Антон Логов представить на фестивалі картини та інсталяції, присвячені воєнній боротьбі України за право бути незалежною країною.
— Киянин Юрій Денисенков покаже свої живописні роботи. Основною темою творів є страх, пам’ять, руїни, самотність людини в урбаністичному соціумі.
— Кримець Андрій Дудченко представить сюрреалістичні живописні роботи, створені під впливом метафізичного живопису. Попри це, вони демонструють тонке відчуття самотності та відчуження в сучасному світі.
— Митець, фотограф та арткритик Олександр Ляпін працює на ниві наївного мистецтва. Саме роботи в цьому жанрі він представить на фестивалі.
— Концептуальна художниця Олександра Клітіна у своїх роботах висвітлює політичні, соціальні та екологічні проблеми. На фестивалі можна буде побачити її картини та інсталяції, зокрема одна з них створена із шолома вбитого російського солдата.
— Митець Євген Барабан створює графічні та живописні роботи, а також асамбляжі, попри те, що не має художньої освіти. У своїх роботах він звертається до таких тем — «релігія як поведінковий атавізм», «провінційні смаки» та «срср».
— Художниця з Миколаєва Олександра Луньова представить на фестивалі твори в напрямку ар-брют та наївного мистецтва. У своїй творчості вона переважно працює з темами взаємодії людини з людиною/простором/обставинами та експериментує з техніками й формами.
— Митець Анатолій Квітка багато експериментує із техніками. Зокрема, він створює картини та артоб’єкти за допомогою власного тіла та звичайних пластикових пакетів.
— Скульптор Євген Примаченко створює скульптури з металу, бронзи, каменю, пластику, скла, а також синтезу матеріалів із застосуванням авторської техніки оброблення. Витвори автора прикрашають міський ландшафт і парки Києва, Харкова, Дніпра та інших українських міст.
— Графік, живописець та ілюстратор Олексій Ревіка з початком повномасштабного вторгнення працює над серією плакатів «Червона Лінія». Саме їх можна буде побачити на фестивалі. Першим твором серії був сюжет про Крим. Він так і залишився незакінченим, але увійшов у серію і став першим плакатом, роботу над яким було перервав ракетний обстріл.
— Художник та ілюстратор Мітя Фєнєчкін, чиї яскраво-емоційні, сюрреалістичні твори стали обкладинками альбомів для гуртів «Океан Ельзи», «Оркестр Че», «Лінія Маннергейма» «ВГНВЖ» і «Зapaska». На фестивалі він представить графічні роботи, які є рефлексією автора на повномасштабне вторгнення росії в Україну.
— Sutsvit створює роботи в жанрі парейдолічний сюрреалізм. Митець уже експонував свої твори в Україні та Греції. У травні він презентує їх на фестивалі V`YAVA Єднання.
— митець із Кременчука Murt Burner пише роботи в неоекспресіоністському стилі. У них художник відображає як особистий досвід, так і суспільні потрясіння, зокрема, вплив війни в Україні.
Вуличний арт на фестивалі V`YAVA Єднання
Також під час музично-культурної події експонуватимуть вуличну артконструкцію. Гостей заходу чекає авторський розпис від молодого київського митця та вулична виставка.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: