Сурогатне материнство в Україні? Так, це можливо: з перших уст
Та декілька надихаючих прикладів світових зірок.

Раніше до сурогатного материнства ставилися з деяким побоюванням та упередженістю. Втім, сучасне суспільство сприймає цю тему відкритіше та лояльніше. До такої репродуктивної технології звертаються з різних причин. Дехто — через проблеми зі здоров’ям, інші ж — через потребу балансувати між кар’єрою та особистим життям. Послуги сурогатних матерів коштують недешево, але для багатьох людей вони — останній шанс стати батьками.

Сурогатне материнство в Україні — тема доволі неоднозначна та делікатна. Пари, які звертаються до сурмам, не наважуються відкрито говорити про свій досвід. Однак нам вдалося зв’язатися з Олесею Соломіною — відомим українським кондитером, а віднедавна й мамою, яка відверто і детально розповідає про те, як сурогатне материнство трапилось в її житті.

Моє тіло не може виношувати дітей. Крапка.

Олеся Соломіна та Костянтин Писаренко — засновники української кондитерської компанії «LaciLact» і чи не єдина пара в Україні, яка відкрито говорить про власний досвід звернення до сурогатного материнства. «Моє тіло не може виношувати дітей. Крапка. Я не буду описувати причини у подробицях. Фізично моє тіло не в змозі. Я знала про це, але вважала, що я — виняток, і я намагалася. Багато, плачевно», — розповідає Олеся. Власне, саме тому пара прийняла рішення звернутися до сурогатного материнства.

Я не чекала, що так багато жінок з усього світу будуть писати мені з питаннями. Я рада, що наш досвід може допомогти людям, які мріють про дитину, мріють стати батьками.

«Світ змінюється, медицина розвивається, і немає нічого ганебного в тому, що хтось вміє виношувати дітей і робить це для іншої людини, у якої ця сторона не настільки сильна», — зазначає дівчина. Зараз щасливі батьки Костянтин та Олеся виховують маленьку дівчинку і разом з нею пізнають нові радощі життя. Про всі етапи та нюанси сурогатного материнства Олеся розповідає на своїй Фейсбук-сторінці під тегом #суррогатноематеринствосоломиной. «Я не чекала, що так багато жінок з усього світу будуть писати мені з питаннями. Я рада, що наш досвід може допомогти людям, які мріють про дитину, мріють стати батьками».

 

На Заході ж сурогатне материнство — доволі поширена практика, зокрема серед публічних людей. Вони не приховують, як їхні діти з’явилися на світ, і так само не приховують, з яких причин вони звернулися до сурмами. Тож розповідаємо про акторів, співаків, фотографів, які обрали сурогатне материнство та пишаються своїм рішенням.

Кім Кардаш’ян та Каньє Уест

Найвідоміша пара сучасності відкрито говорить про те, що хоче створити велику сім’ю. Слова підтверджуються діями. У 2013 році Кім Кардаш’ян народила дівчинку Норт Уест. А у 2015 на світ з’явився син —  Сейнт Уест. Однак перші дві вагітності Кім пройшли з ускладненнями для її здоров’я. Так, під час першої вона страждала преклампсією (форма пізнього токсикозу), через яку змушена була народжувати на 34-ому тижні. А після народження другої дитини лікарі порадили Кім відмовитись від подальших самостійних пологів, адже ймовірність ускладнень під час вагітності дуже висока. Тому третю дитину для пари, дівчинку Чикаго Уест, народжувала сурогатна мати. Втім, у січні 2019 року стало відомо, що пара очікує на четверту дитину і також від сурогатної матері.

Енні Лейбовіц та Сьюзен Зонтаг

Тандем фотографа Енні Лейбовіц та письменниці Сьюзен Зонтаг існував не тільки у професіональній площині, але й у житті. Разом вони провели 15 років, поки їх не розлучила смерть Зонтаг. За період спільного життя пара вирішила завести дитину. Первістка, дівчинку Сару, зірковий фотограф Енні Лейбовіц народила у 52 роки за допомогою донора сперми. А ще через чотири роки, цього разу завдяки сурогатній матері, у пари народилися двійнята Сьюзен і Семуелла. Попри те, що Енні Лейбовіц дійсно народила у пізньому віці, вона щаслива, що стала мамою, і зараз самостійно виховує трьох дітей. «Я не шкодую, що стала матір’ю так пізно. Все сталося саме тоді, коли мало статися. Сьогодні я найщасливіша жінка на світі», — розповідає вона.

Люсі Лью

Зірка фільму «Янголи Чарлі» та серіалу «Елементарно» Люсі Лью ніколи не афішувала особисте життя. Проте у 2015 році у неї з’явився син Рокквелл Ллойд Лью, якого виносила та народила сурогатна мати. Люсі Лью не приховувала того факту, що звернулася до послуг сурогатної матері через занадто щільний робочий графік. Наразі акторка самостійно виховує сина і встигає поєднувати зйомки у серіалі.

Джиммі Феллон та Ненсі Джавонен

Американський актор та ведучий шоу The Tonight Show Starring Jimmy Fallon Джиммі Феллон та його дружина Ненсі Джавонен мають двох дітей. Перша дівчинка, Вінні Роуз, народилася у 2013 році. А друга, Френсіс Коул, — роком пізніше. Обидві народжені завдяки сурогатній матері. Подружжя п’ять років намагалося завести дитину, перш ніж звернутися до сурогатного материнства. В інтерв’ю одному з американських видань ведучий зазначив: «Ми довго намагалися, протягом п’яти років. Я знаю, що є люди, які намагалися набагато довше, і з часом вони починають втрачати надію. Але треба триматися. Використайте кожну можливість, спробуйте що завгодно, тому що, зрештою, ви створите сім’ю, про яку мрієте. І всі зусилля будуть того варті. Це найцінніше».

Елізабет Бенкс та Макс Ханделман

Зірка «Голодних ігор» Елізабет Бенкс протягом довгих років не могла самостійно завагітніти. Тож разом із чоловіком Максом Ханделманом пара прийняла рішення звернутися до сурогатного материнства. У березні 2011 року у подружжя народився первісток, син Фелікс. Хлопчика виносила і народила сурогатна мати. А у листопаді 2012 року народився другий син — Магнус Мітчелл, якого також виносила сурогатна мати.

Сара Джессіка Паркер та Метью Бродерік

В акторському подружжі Сари Джессіки Паркер та Метью Бродеріка троє дітей: син Джеймс та дівчата-близнята Маріон Лоретта Елуелл і Табіта Ходж. Першу дитину акторка народила у 2002 році. А у 2009 році у пари з’явились близнята, які були виношені сурогатною матір’ю. Сара Джессіка Паркер стверджує, що звернулась до сурогатного материнства, оскільки не змогла завагітніти вдруге. Втім, Голлівудом ходять чутки, ніби акторка відмовилась самостійно народжувати, аби зіграти у фільмі «Секс у великому місті».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: