«Таксі», «П’ятий елемент» і «Леон»: стрічки іменинника Люка Бессона, за які ми обожнюємо режисера
Крутезний суботній кіносеанс гарантований!


Лише уявіть, уперше він побачив телевізор, коли йому було 18. Дитинство Люк Бессон провів на узбережжях Греції та Югославії, захоплено займаючися пірнанням і підводною фотозйомкою.

Мріяв стати фахівцем із дельфінів. Однак цьому не судилося збутися. У 17 років (у результаті нещасного випадку) він втрачає можливість займатися своєю улюбленою справою, тому в 19 він їде до Голлівуда, а в 30 знімає легендарну «Нікіту».

Люк Бессон і Мілла Йовович на прем’єрі «П’ятого елементу» у Каннах, 1997

Музами 64-річного режисера у різні періоди ставали відомі акторки, зокрема, Анн Парійо і Мілла Йовович. Саме Мілла була його третьою дружиною та головною героїнею двох шедеврів — стрічок «Жанна Д’Арк» та «П’ятий елемент».

Серед інших відомих робіт майстра, що давно стали класикою, — «Перевізник», «Леон», «Таксі», «Револьвер» та «Малавіта».

«Таксі» (1998)

Здається, не існує людини, яка б не бачила швидкісні… Ні, дуууже швидкісні пригоди Даніеля Моралеса, який спочатку працює кур’єром, а потім — таксистом. Він завжди довозить своїх клієнтів набагато швидше за домовлений час, і от саме тоді розпочинаються справжні пригоди!

Цікаво, що першої частини «Таксі» могло не бути, адже спочатку Люк Бессон планував взятися за «П’ятий елемент». Але через затримку іменинник у творчому очікуванні за 30 днів написав сценарій про цікаву співпрацю таксиста та поліцейського.

«Леон» (1994)

Історію зняли 30 років тому за власним сценарієм Люка Бессона. Головні ролі у фільмі виконують Жан Рено, Гері Олдмен, Наталі Портман. Цікаво, що під час кастингу на роль Матильди режисер забракував практично всіх кандидаток, а юну Портман ще до проб відхилив помічник режисера, адже її дитиною — на той момент їй було всього 10.

Минув рік, і Люк Бессон, так і не знайшовши акторки на роль Матильди, повторно переглянув анкети і знову запросив Портман. На ті знакові проби дівчина потрапила у березні 1993-го.

«Перевізник» (2002)

У Френка, який працює «перевізником» вантажу або людей з пункту А до пункту Б, є три головні правила, які він ніколи не порушує:

1) ніколи не змінювати умови угоди;

2) жодних імен;

3) ніколи не відкривати вантаж.

Одного дня Френк змінює гру, бо помічає, що його «вантаж» ворушиться. Порушуючи правило № 3, герой відкриває сумку. Ось тут і розпочинається справжня гра.

«П’ятий елемент» (1997)

Корбен Даллас, мультипаспорт: для мільйонів «П’ятий елемент» — це улюблений фільм, а репліки головних героїв стали пам’ятними цитатами. Фантастичний бойовик з елементами комедії Люк представив на кінофестивалі у Каннах у 1997 році. А культова кінопара Мілли Йовович і Брюса Вілліса назавжди у наших серцях!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: