Том Оделл знову їде до Києва! 12 фактів про артиста, які ви не знали
Любов до віскі, тривожні розлади, покази Burberry і не тільки.

У лютому до України приїжджає Том Оделл з презентацією альбому Jubilee Road. У 2017-му йому так сподобалося в нашій країні, що цього разу він виступить у двох містах – Києві та Львові. Напередодні концертів ми з’ясували 12 фактів про Тома, які вам навряд чи відомі. 

Улюблений напій Тома – односолодовий віскі з двома кубиками льоду. В інтерв’ю GQ співак сказав: “Одного разу мене налякало те, скільки я можу його випити і не вирубатися”.

Не вміє розслаблятися. На перший погляд, Оделл – успішний музикант, чого йому паритися. Але сам він визнає, що страждає від тривожних розладів. “Я постійно відчуваю цей гул занепокоєння, на низькій планці. І це дивно. Нещодавно я усвідомив, що це тягнеться ще з тих часів, коли я був підлітком. Але це не допомогло заспокоїтися”.

Найкраща вечеря Тома відбулася в його 18-ий день народження. “Ми пішли в китайський ресторан з сім’єю, і власник на честь мого дня народження дав мені два або три шота якоїсь настоянки. Вона була дуже міцною. Коли я повертався додому, став відчувати, як в голові з’являється туманна димка. Вдома мене чекала пляшка вина, яку дідусь мені купив, коли я народився. На етикетці було написано: “Відкрити на 18-річчя Тома”. Ну, ми це і зробили. Випили. А потім мене знудило на мою бабусю за столом”.

Був обличчям Burberry. А також грав на показі бренду в 2013 році. Виглядало це трохи кумедно: Том в джинсах і сорочці серед знавців високої моди. Правда, для реклами колекції його вдягли в модний костюмчик.

Важливий пункт у райдері – зручний диван. Том кілька років практикує трансцедентальну медитацію. Диван повинен стояти в гримерці, бажано м’який, щоб на ньому було зручно медитувати.

Найважливіший дзвінок в житті він отримав з лікарні. Одного разу Томас сильно захворів і подумав, що у нього якась небезпечна хвороба. Наприклад, рак. “Я здав купу тестів. В один день доктор подзвонив мені і сказав, що я абсолютно здоровий. Ви не уявляєте, яке почуття полегшення я відчув”.

Виступав перед королевою. Минулого року в Royal Albert Hall вся королівська свита зібралася на благодійний івент Royal Festival of Remembrance, присвячений закінченню Першої світової війни. У ложі сиділа сама королева Єлизавета ІІ. Саме для неї співав Том Оделл. А ще Мел Сі, Емілі Санде і багато інших.

Один з небагатьох володарів “нуля” з десяти від музичного видання за свій альбом. Британський журнал NME поставив його дебюту Long Way Down нуль балів з десяти. На цьому історія не закінчилася. До редакції зателефонував батько Оделла і почав картати головного редактора за те, що той не розуміє талант його сина. Через три роки в NME випустили невеличку колонку про його виступи на фестивалі Glastonbury, де написали, що були неправі й додали 17 пунктів, в яких пояснили, чому він крутий наживо.

У школі його гнобили за любов до Біллі Джоела та Елтона Джона. Джоел і Джон – головні кумири Оделла з семирічного віку. Дотримуючись їх прикладу, Том навчився грати на клавішах. У школі на вечірках він намагався ставити свою музику, але натовп показово “букав”. “Всі танцювали під Емінема або 50 Сent. І тут вривався я зі своїм мотлохом. Мої друзі говорили мені щось на зразок: “Що за херню ти твориш? Це ж не круто!”

Почав курити і не пам’ятає, коли. Том не надто пам’ятає, коли саме почав, але швидше за все, після виходу першого альбому. Більшу частину свого життя ненавидів тютюновий дим. “Я насолоджуюся цигаркою, але в той же час розумію, якої шкоди завдає мені ця звичка. Хотів би я кинути, але не виходить. Багато музикантів курять, оскільки умови роботи підштовхують до цього. Нескінченний стрес. Круто після концерту вийти покурити”.

Вміє відкривати пляшки незвичайним способом. Британський Vogue запитав у Тома про його найкрутіше вміння на вечірках. Оделл відповів: “Мені дуже добре вдається відкривати пляшки зубами. Якщо чесно, мій дантист не надто від цього щасливий”.

Найцінніший елемент гардероба – взуття. “Я не дуже люблю ходити по магазинах. Я роблю це десь раз на два роки, але одну річ у своєму гардеробі люблю. Взуття. У мене його пристойно накопичилося. Я дуже люблю добротні “тапки”. Купую їх не в мережевих магазинах, а шукаю якогось старого шевця з досвідом, який зробить мені те, що я хочу”.

Якби написав біографію, то назвав би її “Відвідувач”. “Я завжди відчував себе лузером. Це невід’ємна частина сонграйтерства. Багато людей мого віку мають дивне бажання стати частиною чогось. Я такої тяги ніколи не відчував. Я завжди відчував, що відвідувач, турист в цьому житті”.

Том Оделл виступить в Києві 5 лютого в клубі Stereo Plaza та у Львові 6 лютого в клубі Malevich.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: