Триб’ют Берліну: топ-6 фільмів, де улюблене місто — окремий персонаж
Так просто, без привода, адже ми дуже сумуємо за берлінською атмосферою.

Кажуть, що Берлін – то окрема планета. Не сперечатимемось, адже він дуже відрізняється від решти німецьких міст та є Меккою для митців та вільних духом людей. Подумки ми вже забронювали рейс до цього контрастного міста й чекаємо, коли закінчиться пандемія. А поки що вирушаємо у віртуальну подорож разом із героями фільмів, де Берліну дісталася окрема яскрава роль.

«Вікторія» (2015)

 

Прогулянка нічним Берліном з чотирма хлопцями обертається для іспанки Вікторії справжньою пригодою. Не дуже приємною, варто визнати. Кіно динамічне, трохи дратуюче і досить реалістичне. Для тих, хто прагне повного занурення в атмосферу міста із усіма його потаємними загрозами.

«Міст шпигунів» (2015)

 

Режисер Стівен Спілберг представляє. А виконавець головної ролі Том Генкс ніби натякає, що це дуже класне кіно. Про Берлін без прикрас, спецагентів  та простих людей, які потрапили у певні обставини, де доводиться приймати складні рішення. Кіно дуже класичне з точки зору драматургії, але, безумовно, варте уваги шанувальників інтелектуальних шпигунських пристрастей.

 

«Біжи, Лоло, Біжи» (1998)

 

У назві – вся суть фільму, який наприкінці 90х став культовим. Головна героїня майже нон-стоп біжить по вулицях Берліна, і це саме той випадок, коли місто є повноцінним персонажем стрічки. І Лолі доводиться із ним домовлятися, аби пройти свої власні випробування та прожити одразу кілька життів.

«Гудбай, Ленін!» (2003)

 

Трагікомічна історія, що трохи відсилає до «Шоу Трумена» з Джимом Керрі. Мати Алекса впадає в кому до падіння Берлінської стіни і просинається вже після. Вона – пристрасна комуністка, а він – люблячий син, який щосили намагається врятувати її від краху ідеалів. Кіно добре, хоча й трохи абсурдне.

 

«Перевага Борна» (2004)

 

Хто не любить суперагента Джейсона Борна? Та всі, мабуть, навіть якщо тне зізнаються. У цій стрічці він традиційно подорожує світом, намагаючись запобігти глобальному колапсу, й однією з локаціє стає Берлін. Джейсон, звісно, там бігає, причому не менш ефектно, ніж Лола. Словом , вивчати місто  разом із ним досить цікаво.

 

«Прості складнощі Ніко Фішера» (2012)

 

Мабуть, «найекскурсійніший» фільм із добірки, до того ж чорно-білий. Історія про хлопця Ніко, який шукає себе у розпалі власної життєвої катастрофи. А ще він шукає каву. І все це у берлінських «декораціях» та зі щедрою порцією тонкого гумору.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: