JS закликає підтримувати не тільки українських захисників, а й усіх, хто потребує допомоги в ці складні часи. Зібрали десять видів нефінансової підтримки України.
Документальна підтримка
Головний прокурор Міжнародного кримінального суду в Гаазі Карім А.А. Хан просить усіх, хто має документальні свідоцтва військових злочинів з боку Росії, передавати йому ці матеріали на електронну пошту [email protected].
Надсилайте фото, відео, документи, свідчення очевидців. Ось про які факти треба повідомляти:
- вбивства російськими окупантами мирних жителів;
- варварських ракетно-бомбових та артилерійських ударів по лікарнях, школах, житлових будинках та інших цивільних об’єктах.
читайте також
Фінансова підтримка армії: куди варто...
Допомога волонтерам
Українська волонтерська служба регулярно публікує на своєму телеграм-каналі оголошення про те, яка допомога є найбільш затребуваною, — від пошуку водія певної категорії до їжі. Завдяки хештегу та вказівці назви міста ви знайдете необхідний населений пункт, що потребує допомоги.
Інформаційна та IT-підтримка
Діліться важливою перевіреною інформацією, контактами, оголошеннями з офіційних джерел. Якщо ви займаєтеся благодійністю, не забувайте регулярно повідомляти про це інших, щоб вони також долучалися. Воювати можна і без зброї в руках — доєднуйтеся до лав Інтернет Військ України (і до телеграм-каналу IT ARMY of Ukraine).
Допомога переселенцям
Якщо ви наразі перебуваєте в безпечному місці та маєте можливість підтримати біженців, розгляньте кілька варіантів:
- запросити до свого дому для тимчасового або постійного перебування (звертайтеся за телефоном ГУ Національної соціальної сервісної служби вашої області);
- поширити інформацію про це серед друзів та знайомих;
- приносити необхідні речі до пункту прийому внутрішньо переміщених осіб (телефонуйте на гарячу лінію, щоб дізнатися перелік).
Транспортна допомога
Якщо у вас є авто та водійське посвідчення, допоможіть із перевезенням осіб, які цього потребують. Діліться власними контактами та реагуйте на прохання людей. Також на офіційних каналах кожного населеного пункту публікують інформацію про те, що потрібен автомобіль для терборони або волонтерів.
Гуманітарна допомога
Звісно, все можна придбати за гроші, але в сучасних реаліях не завжди є така можливість, тож здебільшого пункти прийому гуманітарної допомоги публікують перелік конретних речей. Варто орієнтуватися на такий список.
Речі:
- постільна білизна;
- ковдри;
- подушки;
- рушники;
- пледи;
- спальні мішки.
Продукти харчування:
- олія;
- цукор;
- крупи;
- вермішель звичайна та вермішель швидкого приготування;
- сіль;
- масло;
- ковбасні вироби;
- консервні вироби;
- овочі консервовані та свіжі (картопля, цибуля, морква);
- борошно;
- печиво;
- чай;
- вода;
- дитяче харчування.
Засоби гігієни:
- мило;
- шампунь;
- пральний порошок;
- мийні засоби;
- зубна паста, щітки;
- туалетний папір;
- паперові рушники;
- вологі серветки;
- підгузки;
- засоби жіночої гігієни.
Доставкою гуманітарної допомоги по Україні (безкоштовно) та з інших країн займається ТОВ «Нова пошта». Детальніше за посиланням.
Фізична допомога
Будувати блокпости та затримувати диверсантів — цим та іншим займається тероборона, про діяльність якої ми вже розповідали детальніше. Для підписання контракту на проходження дійсної військової служби в підрозділі територіальної оборони слід звертатися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем проживання. Перелік пунктів ТРО по всій Україні — за посиланням.
Опікунство
Про це складно говорити, але потрібно. Діти, які втратили батьків під час обстірілів, та люди похилого віку, які залишилися без родичів, потребують опіки. Також наголошуємо на тому, що варто остерігатися шахраїв, які навмисно публікують неправдиву інформацію.
Донорство
Найбільш затребуваними для донорства нині є кров та молоко для годування дітей. По містах України працюють центри здачі крові. Також слідкуйте за інформацією на ДонорUA.
Психологічна допомога
Наразі в Україні координують центри психологічної підтримки. Якщо ваші близькі відчувають у цьому потребу, направте їх до відповідних фахівців. Наприклад, платформа «Розкажи мені» від Інституту когнітивного моделювання безкоштовно проводить консультації по телефону та регулярно публікує інстуркції, як діяти в тій чи іншій ситуації.
#StandWithUkraine
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: