Церемонія запалювання олімпійського вогню у Греції: найкращі кадри
Після 7-денної естафети країною факел відправлять до Токіо.
С

ьогодні у Греції відбулася урочиста церемонія запалювання вогню XXXII літніх Олімпійських ігор. Серед учасників президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах, президент Греції Прокопіс Павлопулос та грецька акторка Ксанті Георгіу, яка зіграла роль верховної жриці. Важливо, що через ризик поширення коронавірусу генеральна репетиція дійства та церемонія були закритими для публіки, а вогонь був переданий олімпійській чемпіонці зі стрільби з Греції Ганні Коракакі.

Як запевняють представники МОК та організатори Олімпіади, змагання, як і планувалося будуть проведені з 24 липня по 9 серпня. На їхню думку, не варто зважати на чутки про скасування заходу у зв’язку з пандемією коронавірусу в світі. «Сьогоднішній день знаменує собою початок шляху олімпійського вогню до Японії. Коли полум’я повернеться до Токіо через 56 років, надія освітить усю країну (в останній раз Японія приймала літні Олімпійські ігри в Токіо у 1964 році — примітка редактора).

Президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах

Японія демонструє інновації та безмежну творчу енергію. Олімпійські ігри мають бути символом надії й довіри для всіх японців та всього світу», — запевнив Бах.

Відомо, що маршрут олімпійського вогню розпланований на 37 міст країни, 15 археологічних пам’яток, понад 3500 кілометрів та 600 бігунів. Голлівудський актор Джерард Батлер буде також почесним факелоносцем, щойно естафета досягне Спарти. Нагадаємо, Батлер знявся в ролі давнього спартанського царя Леоніда в епопеї «300» у 2007 року.

Ганна Коракакі

Ганна Коракакі

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: