«Ти у мене єдина»: сукні JUL до 50-річчя пісні «Червона рута»
Бренд пофантазував про те, як могла би виглядати міфічна квітка, оспівана Володимиром Івасюком.

50 років тому композитор та поет Володимир Івасюк приворожив всю країну своєю видатною «Червоною рутою», яка з часом стала гімном національної ідентичності. Наразі пісню з перших акордів впізнає кожен українець, де б він не жив.

З нагоди ювілею хіта, який вперше був виконаний у вересні 1970 року, бренд JUL вирішив пофантазувати про те, як могла би виглядати міфічна квітка, оспівана композитором, та створив дві сукні з авторським принтом. «Саме таким є наше бачення сучасного відображення українських культурних кодів у одязі», — коментує Юлія Логвін, засновниця JUL. Окрім авторського принта, на тканих бірках суконь написані улюблені рядки «Ти у мене єдина, тільки ти, повір».

Цікаво, що під час роботи над сукнями команда JUL познайомилася з сестрою Володимира Івасюка — Оксаною Івасюк. «Популярність пісні «Червона рута» підштовхнула Володю до рішення стати професійним композитором. Тобто, відповідальність за свій талант, за все, що в нього було в душі, що він міг зробити для людей, він повністю взяв на себе. І вступив до Львівської консерваторії. Володя добре розумів, що популярність — надзвичайно великий вантаж, перш за все для душі. Примітивно просто насолоджуватися популярністю. Серйозний художник завжди відчуває, яка це важка й відповідальна справа», — розповідає Оксана.

Оксана та Володимир Івасюки, фото із особистого архіву Оксани

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: