У Києві проходить унікальна виставка керамічних панно
Розповідаємо де, коли і чому варто відвідати.

25 травня Національний музей українського народного декоративного мистецтва та Асоціація мистецтвознавців, експертів, оцінювачів та реставраторів України урочисто відкрили спільний культурний проєкт «Сила крихкості», покликаний ознайомити українців з виставкою унікальних панно відомої художниці та скульпторки Ольги Рапай.

Ольга Рапай є авторкою понад 5 000 рельєфів, панно, скульптур і керамічних ваз. Мешканцям Києва вона відома монументально-декоративними роботами на Будинку торгівлі, в інтер’єрах Республіканської бібліотеки для дітей, Інституті фізіології ім. Богомольця, Інституті ботаніки ім. Холодного, Будинку художніх колективів на бульварі Шевченка тощо. Нині відвідувачі виставки можуть побачити інтер’єрні твори мисткині, які свого часу були гордістю столичного готелю «Братислава».

Проєкт «Сила крихкості» пройде у дві дії. Перша під назвою «Сила підтримки» триватиме до 10 липня. Поціновувачі творчості Ольги Рапай матимуть змогу ознайомитися із серією керамічних гербів міст-побратимів Києва, які вона створила для «Братислави». Друга дія — «Сила коріння» — продемонструє гостям експозиції монументальні барельєфи скульпторки на історичну тематику. Триватиме до 25 серпня включно.

«Національна премія “Скарб нації” залюбки долучилася до організаторів цієї унікальної виставки, адже спадщина великої Ольги Рапай є справжнісіньким скарбом нашої української нації! Усі разом ми докладемо зусиль, аби зберегти її надбання та передати його наступним поколінням. Бо в них — наша історія, наша душа, наш генетичний код», — говорить Тетяна Забавська, акторка та директорка Національної премії «Скарб нації».

У межах проєкту «Сила крихкості» також відбудуться лекції, майстер-класи для дітей і дорослих з ліплення, вишивки та реставрації, творчі зустрічі професіоналів з обговоренням питань збереження культурної спадщини під час війни.

Тож організатори проєкту запрошують киян та гостей столиці з 26 травня до 25 серпня до Національного музею українського народного декоративного мистецтва за адресою: вул. Лаврська, 9, корпус 2. Заклад працює з 10:00 до 17:00, каса — до 16:45. Вихідні дні — понеділок та вівторок. Вартість вхідного квитка становить 100 грн.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: