У Нью-Йорку заборонили фуа-гра
Услід за Каліфорнією.
М

іська рада Нью-Йорка схвалила заборону на продаж фуа-гра, повідомляє The New York Times. Законопроект ще чекає на підпис мера міста Білла де Блазіо. Після підписання до 2022 року приблизно тисячі ресторанів міста доведеться вилучити з меню страви з цим делікатесом французької кухні з гусячої або качиної печінки, отриманої внаслідок штучного годування птахів через трубку. За порушення заборони – штраф до 2 тисяч доларів.

У 2006 році фуа-гра заборонили в Чикаго, але через два роки заборону зняли. З 2012 року заборона на делікатес діяла у Каліфорнії, але була скасована в 2015 році за рішенням суду, але через два роки знову почала діяти. Схожі закони впроваджені у низці інших країн, зокрема, в Чехії, Фінляндії, Німеччині, Австралії та Аргентині. Втім, самі французи з 2006 року визнали фуа-гра частиною культурної і гастрономічної спадщини країни.

Компанія Hudson Valley Foie Gras, найбільший у США виробник фуа-гра, має намір оскаржувати цю заборону в суді. Вони відзначають, що саме Нью-Йорк приносить їм третину доходів від продажу цієї спеціалізованої фермерської продукції. Зі свого боку фермери, які його виробляють, запевняють, що дбають про птахів належним чином і нічого антигуманного у процесі виробництва немає.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: