З 26 березня до 21 квітня в римському Національному музеї мистецтв 21 століття MAXXI проходить виставка «Наш корабель — корсарська шхуна: Одеський відеоарт від 90-х до сьогодення». Покази відбуваються у великій відеогалереї музею, розташованій у римському кварталі Фламініо; її спроєктувала Заха Хадід.
Куратори Музею сучасного мистецтва Одеси, Андрій Сігунцов та Анна Мороховська, відобразили стрімкий розвиток одеського відеоарту: від його зародження та перших експериментів до становлення як повноцінної частини мистецтва. Проєкт охоплює ранні періоди: від перших піратських відео, телевізійних передач та музичних кліпів, експериментальних короткометражок до останніх значущих робіт у цьому жанрі.
Ця добірка демонструє як самоіронію в дусі постмодерністської ментальності, так і ліризм, занурення в себе та глибокі роздуми про мистецтво.
«Відео як метод і відеоарт як жанр є не лише засобом самовираження, але й ключем до розуміння сучасної культури. Платформи, як-от: TikTok, YouTube, Instagram та інші соціальні мережі, активно використовують відео та сприяють його розвитку, що робить цей формат одним з найпоширеніших та найпопулярніших у світі на сьогодні.
Проте відео, як явище, все ще залишається поза увагою українських дослідників та музеїв.
Відео як жанр є значно більш гнучким та проникливим порівняно з великими виставками, хоча останні також є важливими. Одеський відеоарт з його захопливою історією та експресивністю має найкращу локальну експозиційну історію, яка заслуговує уваги як на внутрішньому, так і на міжнародному рівнях», — коментує куратор виставки Андрій Сігунцов.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: