У Венеції на кіноринку презентували документальну драму «Ярослав Мудрий — тесть Європи»
«Фільм про Київ тисячолітньої давнини, коли російської держави ще не існувало», — іронічно підкреслила режисерка Олеся Ногіна.

Українські новини з Венеції. Учора, 3 вересня, на міжнародному кіноринку Венеційського кінофестивалю презентували історичну документальну драму «Ярослав Мудрий — тесть Європи». Це стрічка виробництва ГО «Укркінофест», знята за підтримки держави.

Учасники кіноринку у Венеції змогли першими побачити 30-хвилинний фрагмент фільму. Проєкт відзняли у гібридному жанрі, що поєднує документальне кіно і художню реконструкцію.

Про що саме розповідає кінокартина?

У стрічці простежується життєвий шлях одного з найвидатніших правителів української історії — Великого Князя Київського Ярослава Мудрого. Творці покажуть, як кульга, який в дитинстві зазнавав булінгу від братів, перетворився на могутнього правителя, що об’єднав землі Русі навколо Києва і створив потужну державу Середньовічної Європи; відкриють невідомі деталі доленосного шлюбу Ярослава зі шведською принцесою Інгігердою.

Разом княже подружжя впроваджувало матримоніальну політику одруження своїх дітей із нащадками інших королівських родин Європи, у результаті чого три доньки Ярослава Мудрого стали королевами трьох країн — Норвегії, Франції та Угорщини. Значна частина фільму присвячена тому, як Київська Русь у XI столітті розбудувала міцні зв’язки з найпотужнішими державами тогочасної Європи.

Анастасія Король та Євген Лацік

Творці фільму

Режисеркою та продюсеркою проєкту стала Олеся Ногіна, співавторами сценарію — Віталій та Дмитро Капранови. Роль Ярослава Мудрого виконав актор Євген Лацік, образ дружини князя — шведської принцеси Інгігерди — втілила Анастасія Король.

«Епоха правління Ярослава Мудрого є однією з найсвітліших сторінок у нашій історії. Знімати фільм про Київ тисячолітньої давнини, коли російської держави ще не існувало, а Середньовічна Україна вже була важливою частиною тодішньої Європи, я вважаю почесною місією. Цю нашу вкрадену історію дуже важливо екранізувати і показувати саме зараз, коли Україна віднаходить заново своє справжнє коріння і несе всьому світу цінності, що були закладені великою мірою ще в ХІ столітті. Тож важливо, що свій шлях до глядачів стрічка починає саме з Венеційського кіноринку», — розповіла режисерка Олеся Ногіна.

Олеся Ногіна

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: