UFW NO SEASON Sept 2021: 7 головних трендів із подіумів українського Тижня моди
Роздивляємося й аналізуємо нові колекції українських дизайнерів.

Декілька днів тому завершився новий сезон Ukrainian Fashion Week — No Season 2021, який пройшов у phygital-форматі: через пандемію частина брендів зробили ставку не на звичні покази, а на розробку діджітал-фільмів, презентацій та іммерсивних шоу. У сезоні чітко простежується певний поділ: на тлі пандемії деякі дизайнери надалі розробляли концепції колекцій навколо затишку й комфорту. Інші ж, експериментуючи з новими ідеями, зосередили свою увагу довкола переродження й оновлення. Розповідаємо про 7 ключових тенденцій, що об’єднали і перших, і других.

В’язані речі

Минулого сезону ми вже розповідали, що в’язання — не лише улюблене хобі світських дівчат під час локдауну, а й довготривалий тренд. Підтвердженням того стали нові колекції — цупкі шерстяні светри, кроше, жилети з геометричними візерунками. До слова, зв’язані гачком речі залишаться з нами щонайменше на рік. В осінньо-зимовій колекції Каті Сільченко вони слугують ідеальною базою для стилістичних експериментів на тему затишної елегантності: однотонні шерстяні спідниці міксуються з картатими зимовими пальтами, в’язані костюми — зі шкіряними тренчами та пончо, а прикрашена об’ємними візерунками сумка–кроссбаді — із приталеними жакетами. Надпопулярні цього літа в’язані кроп-топи знайшли своє продовження в колекції Chuprina, в’язані костюми з геометричними візерунками — у Mild Power, а об’ємна техніка кроше — в ніжних монохромних образах із показу Yuliya Psaryova.

The Coat by Katya Silchenko

Chuprina

Mild Power

Yuliya Psaryova

New Wave

Інтерес до естетики 80-х нікуди не зник: у новому сезоні дизайнери згадали про його альтернативну складову. Одою експериментаторам «Нової Хвилі» стала колекція 2WB, в основі якої — глибокі кольори й гіпертрофовані форми, підсилені поєднанням контрастних фактур і акварельних принтів. Відсилань до яскравого і сумбурного стилю адептів New Wave вистачало і в інших колекціях: LEM та Yadviga Netyksha зробили ставки на поєднання кислотних відтінків із гіпертрофовано об’ємними деталями, тоді як Panove і Starchak згадали про його більш романтичний бік.

2WB

LEM

Yadviga Netyksha

Вкорочені жакети

Ще один довготривалий тренд, який залишиться з нами наступного року — вкорочені жакети. Дизайнери пропонують носити їх із штанами-палаццо, спідницями-олівцями середньої довжини, спортивними штанами та джинсами із заниженою талією у стилі нульових. Для найсміливіших — комбінація з білизни в тон жакету та жокейськими чоботами. Повсякденні приклади можна знайти в колекціях Vorozhbyt&Zemskova й Chapurina. Більш ексцентричні варіанти є в Arutiunova та Starchak.

Chuprina

Nataliya Novitska

Starchak

Arutiunova

Vorozhbyt&Zemskova

 

Блискітки

Популярність блискіток у колекціях нового сезону легко пояснити пандемічною реальністю — цей тренд точно буде до вподоби тим, хто втомився від підкреслено розслаблених, домашніх речей. До того ж дизайнери пропонують не чекати гучного приводу, щоб одягнути речі із блискітками — у нових колекціях ними прикрашені зручні брючні костюми із трикотажу (такі стали основою колекції Gasanova), мінімалістичні топи на тонких бретелях (у Nataliya Novitska) й акцентні паски (в Arutiunova), які легко адаптувати до повсякденного образу. У великій кількості блискітки з’явилися й у більш провокаційних речах — у костюмах Lallier, що підкресоюють фігуру, та напівпрозорих сукнях-комбінаціях у Zharko.

Gasanova

Gasanova

Lallier

Zharko

 

Речі з розрізами

Вирізи на одязі, що оголюють тіло, нам добре запам’яталися завдяки експериментам Маржели в 90-ті та  численним — і не завжди вдалим — зірковим появам на червоному хіднику у нульові. Свіжа інтерпретація тренду — чудовий спосіб збільшити модний градус, не досягаючи при тому надмірно відвертого вигляду. Тим паче, що дизайнери застосовують цей прийом у діаметрально різних образах: як візерунок на стриманих варіантах у Elena Burenina, Iryna Dil та Nataliya Novitska, на спортивному вбранні в Arutiunova, Shezeen та Zharko, а також як елемент деконструкції у Starchak та God Naked.

God Naked

Shezeen

Elena Burenina

Клітинка

Картаті принти завжди залишаються у фокусі дизайнерів. Наступного сезону нам пропонують носити не лише класичні відтінки «клітинки», а й звернути увагу на ніжні забарвлення: блідо-рожеві, лілові та димчасто-блакитні. Дрібна клітинка прикрашала твідові костюми зі спідницями в колекціях Kristina Laptso, Lallier та Zharko. А великий картатий патерн домінував на показі The Coat by Katya Silchenko — дизайнерка помістила його на об’ємні пальта, штани, сорочки й навіть аксесуари — вовняні панами та сумки.

The Coat by Katya Silchenko

Kristina Laptso

Yadviga Netyksha

Zharko

Прозорі деталі

Напівпрозорість деталей одягу в новому сезоні — не стільки про оголеність чи чуттєвість, скільки про зручність та адаптивність. У Zharko сітчаста тканина органічно стає основою для спортивного одягу, у God Naked і LEM — основним декоративним елементом, а у MDNT45 — базою, що робить дизайнерські експерименти з деконструкцією ще більш складними.

LEM

MDNT45

God Naked

ФОТО: Ukrainian Fashion Week, JetSetter.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: