Україна потрапила до 20-ки рейтингу ефективності боротьби зі змінами клімату
Обійшовши Францію, Італію, Нідерланди і не тільки.
О

прилюднили щорічний світовий рейтинг ефективності боротьби зі змінами клімату Climate Change Performance Index 2020. При його складанні спеціалісти німецьких організацій із захисту екології спиралися на кілька чинників: використання альтернативних джерел енергії, політика держави щодо екології та боротьби з глобальним потеплінням та викид парникових газів. Україна посіла у списку 17 місце, опинившись у зеленій зоні рейтингу, та була відзначена як країна з високим рівнем усвідомленості.

Згідно з даними Євросоюзу, із 57 обраних до розгляду держав світу перші місця в рейтингу не посів ніхто: жодна країна поки не зробила достатньо задля запобігання підвищенню температури на планеті на критичні 2 градуси до 2030 року. Однак можна визначити трійку лідерів списку – Швеція, Данія та Марокко. Також Україну випередили Швейцарія, Великобританія, Норвегія, Індія, Латвія та інші.

Цікаво, що Україна посіла вище місце у рейтингу, ніж такі розвинені країни, як Франція, Італія, Нідерланди, Австрія й багато інших. Тим часом найбільш критичні показники у США, Японії, Саудівської Аравії, Кореї, Ірану та інших. Загалом, якщо поглянути на зонування карти світу за даними цього рейтингу, – «зелених» територій, на жаль, поки що значно менше, ніж «критичних».

Відзначається, що екологічна політика та розвиток альтернативної енергетики в Україні не на висоті, втім рівень викиду парникових газів невисокий. Багато в чому цей показник пов’язують з війною на Донбасі – найбільшому промисловому регіоні країни.

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: