Україна визначилася зі стрічкою-номінантом на «Оскар»
Фільм був представлений на цьогорічному Каннському кінофестивалі та отримав гран-прі ОМКФ-2019.
Я

к декілька годин тому повідомив Український оскарівський комітет, Україну в національному відборі на премію «Оскар» в категорії міжнародний повнометражний фільм  представлятиме стрічка «Додому». Режисером фільму став Наріман Алієв, а головні ролі виконали Ахтем Сеітаблаєв та Ремзі Білялов.

«Український Оскарівський комітет завершив прийом заявок для участі національних фільмів у відборі на висування фільму на премію «Оскар» Американської академії кінематографічних мистецтв і наук у категорії «Міжнародний повнометражний фільм» від України. Засідання комітету та пресс-конференція відбудуться 23 серпня. Інформація щодо акредитації ЗМІ буде оголошена пізніше».

Кадр з фiльму «Додому»

Ця робота вже отримала любов глядача та професіоналів: в травні іона була представлена на цьогорічного Каннському кінофестивалі та отримала багато позитивних відгуків, а в липні, за результатами глядацького голосування, отримала гран-прі ОМКФ в міжнародній конкурсній програмі.

Канни, 2019

Картина «Додому» розповідає про повернення до Криму Мустафи та його молодшого сина, щоб поховати на батьківщині загиблого на Донбасі сина та брата. Подорож стане особливим поворотом для цих двох та залишить глибокий слід на їхніх стосунках. У фільмі звучатиме кримськотатарська мова з українськими субтитрами. Сцени, які за сюжетом відбуваються в самому Криму, знімали в Генічеському районі на Арабатській Стрілці.

Кадр з фiльму «Додому»

Наріман, відомий своєю трилогією «Кримські історії» (одна з них, «Без тебе», отримала позитивні відгуки на 66-му Берлінале), вже мав змогу дати декілька коментарів щодо дебюту в повнометражному кіно.

Кадр з фiльму «Додому»

«Кіно — це інструментарій, який викликає емоції, допомагає пережити, відчути ті чи інші моменти та події разом з персонажами фільму. Є таке кримськотатарське слово «Сабир» — терпіння. Всім бажаю терпіння. З терпінням пережити все, що відбувається».

Кадр з фiльму «Додому»

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: