Українське must read: що рекомендує прочитати Катерина Кухар
«Поезія — як альтернатива терапії».

Балет «Лісова пісня»

Книга — чудовий подарунок під ялинку. JS запитав Катерину Кухар про її улюблені українські твори. Як бачимо, прима-балерина не лише читає, а і долучається до продовження історій в інших видах мистецтва. 

«Лісова пісня» 

Леся Українка

«Лісова пісня» Лесі Українки — книжка, яку можна багато разів перечитувати у будь-якому віці. Це, на мій погляд, велика літературна спадщина світу, оскільки виходить за межі локальної культури. Вона може бути цікава будь-якій нації. У її творі багато символізму і філософських роздумів, вона не прив’язана до якоїсь епохи.

Якщо перефразувати саму Лесю Українку, її творчість жива й вічно буде жити, вона у серці має те, що не вмирає. Саме тому вона актуальна й зараз, і продовжує своє життя у кіно, у мистецтві, зокрема, у легендарному українському балеті «Лісова пісня». Окремо хочу порадити кожному подивитися цей балет — неймовірної краси виставу з нашим духом, з високою складністю й хореографічними фігурами, що справляють враження прогулянки версальськими парками.

«Фелікс Австрія» 

Софія Андрухович

Сучасна література. Прочитала книгу, коли брала участь у зйомках стрічки «Віддана», адже це фільм за мотивами твору «Фелікс Австрія». Авторка розповідає про кінець XIX – початок XX століття, коли частина України була у складі Австро-Угорської імперії. Гарно показано побут архаїчного світу, неспішне життя сім’ї. Читається легко, на одному диханні. Прекрасна мова, що описує бали, свята, долі двох жінок та любовний трикутник.

Поезія Ліни Костенко

Читаю її творчість вдумливо та повільно. Не можу сказати, що читаю відразу цілу книгу. Іноді, коли є хвилинка, можу відкрити й прочитати один-два вірші. Багато часу ми втрачаємо перед екранами гаджетів, споживаючи щось недалеке.

На великі книги не завжди знаходимо час, але коли вже є вільна хвилинка, то поезія — як альтернатива терапії.

Будь-яка книга, яку я читаю, переносить мене в інший світ, тому що я одразу все візуалізую і глибоко переживаю всі образи. Напевно, це специфіка моєї професії. Я одразу приміряю до себе всі образи.

Фото на обкладинці: Ана Шейдеман

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: