Українські моделі у провокаційній зйомці до Дня боротьби зі СНІДом
На підтримку ідей толерантності.

1 грудня у світі відзначають День боротьби зі СНІДом. З цієї нагоди один з активістів з цього питання у Східній Європі, болгарський письменник Ніколас Димитров (Nicholas Dimitroff), представив неординарний фотопроект, участь в якому взяли українські моделі. Фотосесія стала продовженням ідей кіберпанк-роману письменника «Дилер реальності», який вийшов у 2019 році в декількох країнах і вже встиг викликати бурхливі обговорення. Гонорар, отриманий від продажу першого тиражу в Україні, автор передає благодійному фонду «Об’єднання підлітків і молоді Teenergizer» – рух, що об’єднав підлітків Східної Європи для взаємопідтримки та боротьби з дискримінацією в усіх її проявах, включаючи сферу ВІЛ.

Події у книзі відбуваються у недалекому майбутньому, де у світі панують пороки, краса і технології, де стерлися межі статі й орієнтації, чоловічого і жіночого. За сюжетом роману головний герой стає месією першої цифрової релігії в світі.

Проект був створений на підтримку ідей толерантності та боротьби зі стигмою, зокрема, до ЛГБТ-спільноти і ВІЛ-позитивних людей у суспільстві. Головний меседж фотосесії – показати представників нового покоління. Експериментатори, без страхів і нав’язаних суспільством ідеалів, вони вибирають власну реальність, відмінну від інших, і відкрито заявляють про своє право на неї.

«Ти шукаєш питання в собі самому, але в тебе не закладені питання». (с) «Дилер реальності»

«З огляду на те, в який час ми живемо і яка увага приділяється темі здоров’я, я хочу звернути увагу молоді на одну з найгостріших проблем сучасності – поширення ВІЛ. Ми всі знаємо про нього, але намагаємося не говорити або робити вигляд, що не помічаємо, а він ближче, ніж здається, – коментує Ніколас Димитров. – Як любить повторювати президент України, «кожен з нас президент», так і наш фотопроект стверджує: кожен з нас – дилер реальності».

«Усвідомивши власну порожнечу, ти почнеш шукати питання у навколишньому світі. Але світ – не питання і не відповідь. Він існує не тому, що хтось про щось запитує і не тому, що хтось відповідає, а, ймовірніше, навпаки». (с) «Дилер реальності»

«Щоб змінити цей світ, що застряг у нескінченній сансарі, конструктор реальностей повинен бути вище за будь-які догми, уподобання та навіть обставини!» (с) «Дилер реальності»

«До просвітління ведуть п’ять кроків. Ти повинен пройти їх один за іншим, саме в такому порядку – інакше нічого не вийде. Крок перший: тобі має бути начхати, що про тебе говорять. Крок другий: тобі начхати, що про тебе думають. Третій крок: ти повинен усвідомити, що всім начхати. Крок четвертий: тобі начхати, що всім начхати. І нарешті п’ятий крок: тобі начхати на просвітлення…» (с) «Дилер реальності»

«Можна змінити роботу, партнера або релігію. Але якщо не буде змін всередині, ті ж самі люди та обставини повернуться у ваше життя» (с) «Дилер реальності»

Долучитися до ініціативи письменника та придбати книгу можна тут.

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: