Уривок із мемуарів письменниці, що звинуватила Трампа у зґвалтуванні
Її слово проти його, або історія 23-річного болю.

Історія, про яку йдеться, сталася 23 роки тому у відомому універмазі Bergdorf Goodman. Дональду Трампу тоді було 50, а журналістці  та авторці колонок ELLE Джин Керол — 52. За увесь цей час жінка не забула той страшний день і розповіла про нього в своїх мемуарах What Do We Need Men For?. Матеріали (уривки з книги) та спільне фото Джин та Дональда на світському заході NBC, опублікував New York Magazine. Майже одразу чинний президент США заперечив факт зустрічі з Керол, ба більше — знайомства!

Дональд Трамп, Iвана Трамп та Джин Керол з колишнiм чоловiком на вечірці NBC, 1989

Раніше проти президента США висували звинувачення в сексуальних домаганнях, а в зґвалтуванні — вперше. Саме тому ця історія отримала такий резонанс. Дональд Трамп традиційно заперечує свою причетність до інциденту, однак історія вже опублікована та знайшла відгуки в мережі, зокрема й від засновниці руху #MeeToo, акторки Алісії Міллано. Уривок із мемуарів Джин — до вашої уваги.

«Нікому не кажи. Забудь це! У нього 200 юристів. Він поховає тебе!».

«В багатьох проблемах жінок винен чоловік, — розпочинає Джин, уточнюючи, що в неї був жахливий досвід сексуального домагання. — А саме: чоловік, який вважає, що 30 секунд прелюдії досить, чоловік, який зраджує своїй дружині, чоловік, який домагається жінок заради просування їх по службі тощо. У кожної жінки, свідомо чи ні, є каталог огидних чоловіків, яких вона знає».

«Він — номер 20 в списку найбільш огидних людей в моєму житті. Ми зустрічалися одного разу (Джин згадує вечірку NBC 1989 року — прим. ред.), й зараз він виглядає краще, ніж будь-коли. Це відбулось восени 1995 року або навесні 1996 року, він був одягнений в бездоганний плащ, а я — в сукню, чорний вовняний піджак Donna Karan й високі підбори. «Порадь мені», — сказав він мені. — Я маю купити подарунок».

«О! Для кого?» — питаю я зачаровано. «Дівчина», — каже він у відповідь. «Хіба не помічники купують такі речі?» — знов питаюсь у нього. «Ні, не цього разу». Коли ми стоїмо прямо за дверима, я вказую на сумки. «Як щодо?», «Ні!» — каже він. «Або … капелюх!» — з ентузіазмом продовжую я, в той час, як він йде у відділ хутра. «Будь ласка», — зупиняю його. «Жодна жінка не буде носити мертву тварину на голові! Скільки років цій леді?» — питаю я одразу. «Скільки тобі років?» — питає чоловік. «Мені 52», — відповідаю я йому. «Ти така стара!» — каже він, сміючись. Йому було близько 50 років, і в цей момент він кидає капелюх, дивиться в бік ескалатора й каже: «Дамська білизна!», і ми направляємось туди.

Магазин Bergdorf Goodman

На прилавку було дві або три витончених коробки, а поряд — прозоре боді бузково-сірого кольору. Чоловік піднімає його і каже мені: «Іди примір це!». «Може ти?», — кажу я сміючись. «Це твій колір, як раз до очей», — додаю я, сміючись та відкидаю його назад. «Ти в хорошій формі», — зазначає зненацька він. «Я хочу подивитися, як це виглядає на тобі». «Але це твій розмір», — зауважую я, сміючись й намагаючись відбити його назад однією з коробок на стійці. «Давай», — знов каже він, беручи мою руку. «Давайте одягнемо це».

«Це буде весело, говорила я собі». Коли я пишу все це, я неймовірно вражена своєю дурістю. Ми прямуємо в роздягальню, я голосно сміюся й подумки кажу собі: я змушу його надіти цю штуку на штани! Є кілька фактів на рахунок того, що відбулось далі, які настільки дивні, що я хочу прояснити їх, перш ніж йти далі.

«Він зґвалтував тебе», — повторювала мені подруга.

Дональд Трамп, 1995

Я повідомила про це в поліцію? Ні. Я кому-небудь говорила про це? Так. Я розповіла двом близьким подругам. Перша — журналістка, кореспондент ранкових телевізійних передач, авторка багатьох книг благала мене піти в поліцію. «Він зґвалтував тебе», — повторювала вона, коли я їй подзвонила. «Він зґвалтував тебе. Іди в поліцію! Я піду з тобою. Ми підемо разом». Друга, також журналістка, одразу стала дуже тихою, потім вона схопила мене за руки та голосно сказала: «Нікому не розповідай. Забудь це! У нього 200 юристів. Він поховає тебе».

Джин Керол, 1965

У мене є фотографії або будь-які інші візуальні докази? Камери безпеки магазину, мабуть, сфотографували нас на вході в магазин, на першому поверсі, в секціях сумок й хутра та на ескалаторі. Щодо відеоспостереження в роздягальнях, то закон не забороняє подібні зйомки, але навіть якщо він й був відображений на плівку (в залежності від положення камери), буде важко розгледіти чоловіка, що розстібає блискавку на штанах, адже він був одягнений в пальто. Боротьба, можливо, виглядатиме як «сексуальна гра». До того ж універмаг підтвердив, що у нього немає касет тих часів.

Так, я боягузка!

Чому я не «зізналася» раніше? Отримувати загрози про смертельну небезпеку, можливо бути вигнанкою з власного будинку, звільненою та автоматично приєднаною до 15 жінок, які виступили з достовірними історіями про те (згадує справи Дональда Трампа про звинувачення останнього у домаганнях — прим. ред.), як він також знущався над ними, принижував, і бачити у відповідь, як людина заперечує все, погрожує, нападає — ні, я не можу. Так, я боягузка».

«Тепер я розповім вам, що сталося. У той момент, коли двері роздягальні закрилися, він кинувся на мене, штовхнув до стіни, сильно вдарив по голові та притиснувся губами до моїх губ. Я була настільки вражена, що відштовхнула його й знову почала сміятися. Тоді він схопив мене за руки і вдруге штовхнув, стиснув руку під сукнею та почав знімати колготки».

«Я здивована зараз тим, що збираюся написати, але я продовжила сміятися. В наступний момент, все ще одягнений в діловий костюм, сорочку, краватку, піджак і пальто, він почав розстібати блискавку на штанах. Далі все перетворилося на боротьбу, в кінці якої я нарешті відкрила двері й вибігла з роздягальні. Весь епізод тривав не більше трьох хвилин. Я не пам’ятаю, чи був хтось у відділі нижньої білизни. Я не пам’ятаю, чи бігла до ліфта, чи повільно йшла вниз по ескалатору. Пам’ятаю лише, що опинилася зовні на П’ятій авеню».

«І це був мій останній огидний чоловік у списку. Той піджак Donna Karan досі висить в моїй шафі, з того вечора я його так і не одягла й, навіть, не вичистила. За останні кілька десятиліть я ні з ким не зустрічалась, у мене ніколи більше не було близькості», — підсумовує жінка. «Вона намагається лишень дорожче продати книгу», — тільки й зазначив Дональд Трамп.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: