Від Діоніса до Дня святого Валентина: обираємо вина для побачення
Анна-Євгенія Янченко, сомельє, блогер та винний євангеліст, склала wine-list для закоханих.

Засновниця проекту WildWildYeast та YouTube-каналу Wine BigData ділиться з JS власним списком «романтичних»  вин. 

Вважаєте, вибір вина — це дрібничка? Впевнені, що беремо пляшку чогось рожевого, солодкого та з бульбашками, ще шоколадних цукерок та медведика — й усе? Ну, я би з вами погодилася, але натомість розповім кілька історій.

Анна-Євгенія Янченко

Перша:

Заходить до ресторану пара, він — нормальний, а вона — просто шикарна. У них наче перше побачення, він майже з кулаками напирає на офіціанта, який вирішив допомогти їй зняти пальто. Вони кличуть сомельє, й тут хлопець впевнено просить принести «два келихи гевюрцтрамінеру для початку». Дівчина кидає на нього швидкий здивований погляд та просить дати їй більше часу, щоб вивчити винну карту. За хвилину просить принести їй келих Барбери. В ту мить, коли вона каже слово «Барбера», ми зустрічаємося поглядами і я розумію, що це побачення приречене. Бо той, хто самовпевнено замовляє для обох келихи вина, відомого як примітивний напій для зваблювання, ніколи не справить враження на ту, що розважливо обирає келих Барбери. Це як «мала, я хочу покатати тебе на батьковому Ланосі» — «не треба, я на своєму БМВ приїду».


Друга:
Вони вже давно разом, та коли вона розповідає про їхнє перше побачення, сміється, бо вони разом попри те, що він тоді пригощав її дешевим вітчизняним огидним вином.

Третя:
Один мій знайомий запропонував дівчині найкращу пляшку того, що мав, — Бордо Медок 1993 року. Розумієте, найкращу. З автографом винороба. Най-най! Та дівчина йому дуже подобалася. Він заплатив «корк фі» у ресторані та попросив продекантувати. А дівчина сказала, що це «кислятина» та не захотіла пити. Він засмутився та випив усе сам. Побачення стало першим й останнім.


Як бачите, все складно з винами та людьми. Та Купідону байдуже. Тому інколи ті, хто анічогісінько не знають про вина, хочуть сподобатися винним поціновувачам. Та навпаки – ті, хто знаються на винах, прагнуть вразити тих, хто обирає напівсолодке. І вино, звісно, не найголовніше, але.. про всяк випадок, я розробила для вас список вин, які сподобаються як досвідченим споживачам, так і тим, хто любить просте та солодке. Одночасно й одним не буде «кисло», та гідність інших не постраждає.


Ігристі вина: подумайте, чи справді вам це потрібно, бо якщо вже ігристі, то на честь свята це має бути шампанське.
Немає виправдання тим, хто обирає щось «більш економне», бо «усюди бульбашки, яка різниця»? Ані кава, ані франчакорта, ані кремани не викличуть такого захоплення — навпаки, транслюватимуть гасло «я на тобі економлю навіть у свята».

Якщо ваш візаві — обізнана у винах людина, завдання ускладнюється необхідністю знайти «незвичайне шампанське». Шукати раджу вінтажне, бажано з одного сорту винограду, або відразу з усіх дозволених.
Бюджет: від 30 євро і до безкінечності.
Плюси: працює з усіма й завжди.
Мінуси: бюджет може бути дійсно астрономічним.

Грайливі солодкі: зверніть увагу на вина з півночі Італії — П‘ємонту з сорту Мускат. Одразу вбиваєте двох зайців: перше, вино солодке та сподобається тим, хто на винах не знається. Друге, якщо обрати пляшку з маленької сімейної виноробні, то її залюбки питимуть й ті, хто часто-густо солодким нехтують. Головне – забудьте про існування Асті Мартіні. Назавжди забудьте!
Бюджет: від 10 євро
Плюси: має дуже низьку частку алкоголю, зазвичай 7,5 %.
Мінуси: складно поєднувати з вечерею: це або для аперитиву, або вже на десерт.


Солодкі тихі вина: спершу спитайте у кавіста або сомельє, завдяки чому вино солодке? Правильні відповіді: підсушений виноград, підморожений виноград або вплив благородної цвілі (не лякайтесь, так воно є). Ці вина дарують водночас солодкість й кислотність високу, буде як лимон з медом. Сподобається й тим, хто знається на винах і тім, хто – ні.
Бюджет: від 15 євро
Плюси: можна не допивати пляшку, через високий вміст цукру вона не буде швидко псуватися.
Мінуси: супроводжувати вечері доведеться іншим вином, а цю пляшку залишити на діжестив або до десерту.


Які ж вина купити до вечері? Тут треба підбирати під страви й лише так. Якщо ви у ресторані, то спитайте у сомельє — йому за це зарплату платять. Та не лякайтеся казати, що вам потрібно вино або дорожче запропонованого, або дешевше —це ж ваше свято! Якщо ви спочатку купили вино та принесли для «корк-фі», то порадьтесь з сомельє при виборі страв.
Якщо ж удома готуєте, Гугл допоможе.

Ще 3 лайфхаки і одне «ніколи!»:

1. Пам‘ятайте, що важкі червоні вина часто лишають зуби чорними, а це не всім подобається, особливо за романтичною вечерею. Піно нуар, Вальполічелла, Гаме, Зінфандель стануть вам у нагоді, а ось Каберне, Мерло, Мальбек та Сіра краще оминати.

2. Якщо ваш візаві переймається проблемами екології — обирайте пляшку, де вказано органічний або біо-сертифікат та наголосіть на цьому. Є багато на полицях.

3. Якщо людина, заради якої готуєтесь, — вегетаріанець або веган, шукайте пляшки з сертифікатом веганських вин. Таких на ринку вже вдосталь.


Отже, «Ніколи!»

Не купуйте вино сорту Гевюрцтрамінер для такої події. У нього є погана слава бути (вибачте за це та за кальку) «бабоукладчиком», тож ви можете просто налякати свою кохану.

Чудових вам свят та вин, які потішать і вас, і ваших візаві, а найголовніше, нехай Купідон не марнує стріл та влучає точно в серце!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: