Рівно 95 років тому, 4 травня 1929-го, народилася Одрі Гепберн. Культова акторка і фантастична жінка, яка залишила не лише кіноспадок, а й внесок у благодійні та соціальні проєкти. Історія її життя заслуговує класного байопіку, і чудово, що Руні Мара та італійський режисер Лука Ґуаданьїно візьмуться до справи.
Деталі поки що не відомі, але в процесі очікування можна переглянути кінороботи Гепберн. Чудових вам вихідних і вдалого перегляду!
«Сніданок у Tiffany» (1961)
Романтична комедія з Одрі, яка вже давно стала класикою. Тут і про Нью-Йорк, і про авантюризм, і про бажання знайти багатія, і про неочікуване кохання, звичайно. Голлі Голайтлі насолоджується життям та шукає багатого нареченого. Але одного разу поверхом вище селиться симпатичний хлопець.
«Римські канікули» (1953)
Ще одна культова класична історія, яка отримала чималу кількість нагород. Зокрема, найвищу 1954-го.
На 26-й церемонії вручення нагород премії «Оскар», що відбулася 25 березня в голлівудському театрі Pantages, «Римські канікули» віднесли відразу до списків десяти номінацій, включно з «Найкращим фільмом року».
Однак головну кінопремію віддали фільму «І нині, і повсякчас» Фреда Ціннемана. «Римські канікули» отримали три «Оскари», одна зі статуеток дісталася Одрі в номінації «Найкраща жіноча роль».
«Сабріна» (1954)
Захоплива історія Попелюшки на новий лад, де в центрі уваги героїня 24-річної Одрі. На момент зйомок акторка щойно отримала «Оскар», її вважали однією із найперспективніших акторок Голлівуду.
Нова героїня Одрі — юна сором’язлива Сабріна — дочка шофера, яка закохана до нестями в одного з братів-багатіїв. Здавалося б, простий сюжет, але ви будете здивовані.
За цю мелодраму Одрі знову номінували на «Оскар» за найкращу жіночу роль. Цікаво, що для дизайну своїх образів акторка спочатку обрала іспанського кутюр’є Крістобаля Баленсьяґу, проте той відмовився, а от модельєр Живанші дав згоду. Саме спільна робота над стрічкою стала початком їхньої міцної дружби.
Той самий чотирикутний виріз, який Живанші придумав для героїні Одрі, почали називати «декольте Сабріни».
До речі, у процесі зйомок зав’язалися не лише дружні взаємини, а й романтичні. Виконавець ролі Девіда, Вільям Ґолден, підкорив серце Гепберн, проте не судилося — і закохані розлучилася.
«Історія черниці» (1959)
У 30 років Одрі обрала нові кіноамплуа, полишивши легковажні сюжети в минулому, та зіграла знакову роль черниці.
Роль красуні Габріель, яка за сценарієм мріє стати черницею та присвятити своє життя допомозі стражденним, принесла акторці третю номінацію на «Оскар».
«Завжди» (1989)
І наостанок драма від режисера Стівена Спілберґа. Після «Дочекайся темряви» актриса взяла добровільну паузу в кар’єрі, щоб більше часу проводити у подорожах із гуманітарною місією. До речі, як і її героїня у стрічці «Історія черниці».
Одрі зізнавалася (на момент зйомок їй було 60), що не планувала більше заходити в кадр, проте бажання попрацювати зі Спілберґом взяло гору. Роль «янгола» стала останньою в її кар’єрі. Через 4 роки акторка померла.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: