Саша Заріцька — амбасадорка обрядової народної атрибутики на фестивалі «ЕТНІКА»
Сьогодні, 21 серпня, найкращі майстри країни познайомлять усіх охочих зі своєю творчістю на подвір’ї Національного музею історії України.

Уже сьогодні, 21 серпня, стартує фестиваль художніх промислів «ЕТНІКА» з нагоди Дня Незалежності, що проходитиме на подвір’ї Національного музею історії України. Як медіапартнер заходу JS продовжує спецпроєкт, присвячений різноманітним українським ремеслам, які представлятимуть 12 публічних персон. Сьомою учасницею стала фронтвумен гурту KAZKA Олександра Заріцька — амбасадорка обрядової народної атрибутики.

«Споконвіку українці прикрашали житло, одяг, речі домашнього вжитку. Так люди самовисловлювалися. Поява народних атрибутів має витоки ще у княжій добі, у ранньому Середньовіччі, а в наші дні вони набули сучасного вигляду, продовжуючи багатолітню традицію.

Дуже люблю різноманітні прикраси, а моїм атрибутом став вінок, який справді мені неймовірно личить.

Я навіть відкрила для себе цей аксесуар по-новому. Хочеться з ним більше взаємодіяти у майбутньому, адже одна з місій нашого гурту — знайомити світ із українською сучасною музикою і культурою загалом», — розповіла Олександра.

Воскові вінки наречених минулого століття, у яких позує фронтвумен, — роботи проєкту «Метелики в голові», авторками якого є черкащанки Олена Почтарьова та Олена Афанасенко.

Сьогодні нічого не відомо про мисткинь цієї рідкісної галузі народного мистецтва, тож дівчата збирають історії майстринь, які робили вінки, весільні гільця, бутоньєрки та квітчали ікони у той час; записують інтерв’ю з ними, досліджують давні техніки та секрети майстерності. Також вдалося знайти декілька унікальних автентичних головних уборів, зібрати власну колекцію давніх весільних фото у традиційних вінках та строях Черкаського краю.


Фото: Катерина Ніколайчук

Продюсерка: Діна Проценко

Стиль: thesoulsisters.blog (Марія Сафарян, Олена Сташенко)

MUA: Світлана Кузьмічова

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: