Вірність традиціям та суцільна органіка: як редакція JS відвідала новий Дім Metaxa Liknon на острові Самос
Легендарний грецький бренд, що підкорив увесь світ, відчинив двері свого нового простору в справжній еко-оазі.

Ми обожнюємо подорожувати та відкривати для себе нові куточки нашої планети. Так, нещодавно ми відвідали грецький острів Самос, і ця мандрівка на запрошення бренду METAXA стала для нас справжнім відкриттям та незабутнім враженням.

Знаковий грецький алкогольний бренд METAXA знають, мабуть, усі, проте більшість чомусь асоціює його із коньяком чи бренді. Насправді ж це абсолютно унікальний напій зі своєю історією, традиціями та, звісно ж, смаками, а його рецептура зберігається в суворій таємниці. Про це ми дізналися в Афінах, де насамперед відвідали виробництво METAXA та льохи, у яких, зокрема, зберігаються безцінні вінтажні бленди, продегустували напої та навіть спробували власноруч зробити мікси. Зізнаємося, не дуже вдало, але сам процес був дійсно захопливим.

Але головним нашим пунктом призначення став острів Самос, точніше, розташований на ньому новісінький Дім METAXA LIKNON. Саме там ми дізналися геть усе про грецьку гостинність та магію, завдяки якій METAXA вже понад сто років є зразком бездоганного смаку та синонімом насолоди. Welcome to paradise, подумали ми, коли вперше потрапили у це казкове місце, яке, здається, благословили усі грецькі боги відразу.

Цікаво, що у перекладі з грецької LIKNON — це колиска, тобто місце, де усе починається, в даному випадку – новітня історія METAXA. Наше знайомство із Самосом стартувало із відвідування виноградників, де вирощують сорт мускат (привезені на острів лози від 80 років і старші), із якого створюють і спирти для METAXA, і фантастичні десертні вина.

Деякі з них ростуть на висоті 250 метрів над рівнем моря, що позитивно впливає на якість винограду та його смакові властивості.

До того ж особливість у тому, що людина майже не втручається у процес вирощування винограду, все відбувається максимально природнім шляхом:

«Бути виноградарем на Самосі – важка й майже героїчна справа, проте ми робимо це із пристрастю, адже на острові ми живемо в гармонії із землею та природою. Все, що ми робимо, ми робимо задля збереження своєї землі й традицій для наших дітей і для майбутніх поколінь», — ділиться Дімітріс, гуру-виноградар із Самосу, що постачає виноград для METAXA.

Після знайомства із виноградниками ми вирушили до Дому METAXA LIKNON, де на нас чекало занурення у світ бренду та знайомство із його філософією у мегакрутому форматі квесту. Нас поділили на групи та під пильним наглядом «провідників» знайомили із різноманітними аспектами діяльності Дому – від дегустації із головним майстром METAXA Константиносом Раптісом до розповідей про унікальну флору локації, її кліматичні особливості та плодовиту землю, завдяки чому ми отримуємо продукт ідеальної якості.

Окремо варто відмітити сталий підхід бренду: не зраджуючи своїй спадщині та ДНК, він узяв курс на органіку та збереження природних ресурсів. І створення Дому – це лише перший крок на цьому великому шляху. Йдеться й про підтримку локальних фермерів, і про збереження теруарів, і про бережне ставлення до ресурсів, і про високу якість продукту – словом про все, що наразі називають sustainability.

Цікаво, що у барній культурі бренд METAXA також розкрився із нового боку. За час нашої подорожі мі відкрили для себе фантастичні поєднання, зокрема, METAXA Spritz, що аж ніяк не поступається класичному коктейлю й, ба більше, дивує своїм унікальним смаком. Загалом ми спробували чимало міксів із напоєм, кожен з яких нас приємно вразив.

Проте найбільше враження ми отримали від дегустації саме METAXА AEN – вінтажного бленду, яким нас особисто пригощав його творець Константинос Раптісос.

На заході сонця із краєвидом на море та гори він смакував неповторно й надовго залишив свій насичений післясмак. Мріємо про нього у прийдешній зимовий сезон і неодмінно радимо спробувати.

Ми можемо безкінечно говорити про наш METAXA-досвід, але переконані, що краще один раз скоштувати, ніж сто разів почути. Тим паче, що Греція завжди нам рада, а про її гостинність складають легенди. До речі, дуже правдиві. Прилітайте на Самос і переконайтеся в цьому самі, звісно, за келихом METAXA.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: