Вперше українська ігрова стрічка в основній програмі «Санденсу»: що ми знаємо про драму «Клондайк»
В основі сюжету події війни на Сході України та катастрофа рейсу MH17.

Світова прем’єра фільму «Клондайк» про події війни на Сході України та катастрофу рейсу MH17 відбудеться на міжнародному кінофестивалі «Санденс». Драма режисерки Марини Ер Горбач, створена за підтримки Держкіно України, стане першою в історії українською ігровою стрічкою в міжнародній конкурсній програмі World Cinema Dramatic Competition головного фестивалю незалежного кіно у США.

Фільм розповідає про місцеву родину, яка опинилася в епіцентрі подій авіакатастрофи рейсу MH17 Malaysia Airlines 17 липня 2014 року в селі Грабове Донецької області. Ірка і Толік очікують народження першої дитини; війна жорстоко вривається в їхнє життя разом з уламками збитого боїнга. Жінка відмовляється евакуюватися навіть тоді, коли село захоплюють озброєні угрупування.

Головні ролі у фільмі виконали Оксана Черкашина, Сергій Шадрін і Олег Щербина. Оператором та співпродюсером «Клондайку» виступив Святослав Булаковський, засновник української кінокомпанії Kedr Film. Ко-продюсер стрічки — Мехмет Баґадир Ер та його продюсерська компанія Protim V.P.

«Для мене ця картина — «ракета» проти страху військової агресії з боку Росії насамперед для самої себе.

«Клондайк» з’явився на перетині безсилля зупинити війну та глибокої поваги й вдячності тим, хто відстоює Україну. І ще це мрія про мир в Україні», — пояснює задум фільму Марина.

Щорічний кінофестиваль «Санденс» розпочнеться у Парк-Сіті, США 20 січня 2022 року та пройде у гібридному форматі. Український прокат стрічки заплановано на 2022 рік.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: